FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

multumim de urari.
si noi va dorim un paste linistit si ferict alaturi de cei dragi
hristos a inviat!
mai devreme dar nu stiu daca mai apuc sa intru.
pupici
mami de david si horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Un Paste fericit, fetelor, cu liniste in suflet si multa sanatate! Bebecord, ma numar si eu printre fanii bebelusilor tai! Sunt frumusei foc si m-am topit de placere privindu-i. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Paste fericit,va doresc,sa aveti parte de ceea ce va doriti si sa fiti sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Hristos a inviat!Sa aveti parte de tot ce e bun si frumos in viata, sa va tineti in brate bebeii frumosi si sanatosi!!!
Ma alatur voua in cursa pentru FIV, am deja cateva zile de Diphreline.Imi este inca destul de "mila" sa ma intep, dar daca voi toate ati putut, nu vad de ce mie nu mi-ar iesi...Dupa calculele doamnei dr., ar trebui sa facem punctia intre 16 si 18 mai.Am mari emotii, sper ca lucrurile sa mearga bine!Voi ati resimtit in vreun fel perioada de tratament?Eu sunt foarte nervoasa si nu stiu daca sa o pun pe seama emotiei sau a tratamentului...Ma tem sa nu ma ingras pentru ca nu as vrea sa plec in sarcina deja cu surplus de kg.Astept cu drag sfaturile si parerile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Hristos a inviat!

Va doresc sarbatori pline de lumina si bucurii.

Aerlilian, spor la injectat, nu poate fi atat de rau, pt mine a fost cea mai usoara perioada, in sarcina am facut cam 100 injectii i.m ca si acum am bucile amortite. Nu inteleg de ce toata lumea se teme de ingrasat in timpul tratamentului, mi se pare cel mai usor de suportat, eu am luat 2 kg in timpul tratamentului si 20 kg in sarcina pana acum, dar nu imi fac probleme pt ca stiu ca le voi da jos rapid.
Eu zic sa te concentrezi pe rezultat--un beta maaare si bebe(i) sanatos(i).
Am vazut ca d-na dr nu si-a iesit din mana, asa ca bafta multa sa fie cu ochisori.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Multumesc mult, Camelia, pt urarari!Sa dea Dumnezeu sa avem toate bebei sanatosi!Ma tem de ingrasat tot din cauza celor citite pe forumuri...Sper sa fie ok, voi avea grija sa mananc sanatos ca sa nu "explodez" pana voi avea bebe in burtica.Doar sunt tarabele pline de "frunze", nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Aerlilian, bafta multa cu tratamentul si sa iti dea Dumnezeu si tie bebe(i)! Eu am suportat bine tratamentul cu Gonal, nu m-am ingrasat si singurul inconvenient pe care l-am avut in acea perioada a fost faptul ca eram balonata tot timpul. Oricum, vei vedea, trece repede perioada de tratament. . Camelia28, cum te mai simti? Ce fac bebelusii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Problema mea e alta acum...Trebuia sa+mi vina ultimul cm si vad ca nu apare...Eu am de obicei un cm scurt, de 24z iar acum sunt in z26 si nici urma sau semn de cm.Sa fie oare efectul de la diphre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Bine v-am regasit fetelor
Am vrut sa va spun ca am avut "placerea" unui FET nereusit cu ocazia Pastelui. Asa ca, ...continuam...luna ce vine
Maria, in ce stadiu esti cu analizele? Ce mai faci? Cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

HRISTOS A INVIAT!
Niko: Am primit toate rezultatele, am o mutatie a genei MTHFR si un nivel crescut al celulelot NK, de unde si esecurile mele....cel putin asa cred din ceea ce am citit p enet...acuma stept intalnirae cu un hematolog, discut si cu dr. si dupa voi face FET-ul. Imi pare rau pentru nereusita ta.
Aerlilian: La fiecare FIV mi-a intarziat 2-3 zile, propabil despre asta este vorba si la tine.

Mergi la inceput