Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis multumesc mult de raspunsuri

mami de Vlad (29.10.2009) si 8+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna seara si de la cluj!!

Apar si eu dupa o absenta mai mult sau mai putin motivata;am avut o perioada destul de dificila ,dar si cu parti bune..partea nasoala a fost ca mie mi-a dat de furca (,) coasta mea cervicala "extra",dar asta deja nu e o noutate...cel mai aiurea a fost faptul ca David,puiul meu drag si scump a facut o enterocolita ff.nasoala: totul s-a desfasurat ultra-mega rapid; am fost la plimbare in parc,iar pe seara(noaptea la 1) febra 38,6 ,insotita de un scaun normal ca si consistenta ,anormal ca miros si ora ...am zis ca ,deh, ne paste o raceala..dimineata,inca un scaun febra tot peste 38..dupa care nebunia...in decurs de cateva ore nu a mai vrut sa bea nimic,nici sa manance,crampe abdominale (ca pe vremea colicilor) urmate de scaune moi,verzi si cu striuri de sange,la examenul citologic (coprocultura nu mi-au facut desteptii aia e la laborator ) erau rare leucocite si in placarde,febra ajunsese la 39,6 ,era letargic...am sunat pedi si ne-a dat tratament cu antibiotic,hidrasesc,biotics,regim alimentar si hidratare la greu...am crezut ca ajungem la spital...a doua zi,dupa administrarea antibioticului a scazut febra,scaunele s-au rarit si puiul meu a prins din nou viata...am suferit amandoi ca niste caini (de fapt,toti 3)..in fine,acum e bine ..mai luam inca biotics si ne-a revenit pofta de mancare...

scz ca m-am intins atat cu subiectul asta...si ca sa nu trimit un mesaj kilometric trimit asta si revin cu "temele relativ facute"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Miany, bine ca ati trecut peste. Stiu cum e cu puiut bolnav, suferim si noi pe langa ei..
De Andre stii ceva? a ajuns la Cluj? sper sa va intalniti sa vedem pozici cu principessa si cu Davidutul carliontat

Magda, tin pumnii pentru maine, astept numai vesti bune!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

in primul rand,vreau sa o felicit din suflet pe Dana ptr.burtica-minune;sa ai parte de o sarcina usoara si un bb sanatos si la termen !!! tin pumnii sa nu fie cazul e internare si sa iti revii cat mai repede!!!

Lumi multa sanatate amandurora!!cat priveste decizia de a urma tratamentul prescris,zic ca ai luat decizia buna..la fel si eu am avut indoieli,dar cand am vazut in ce stare era puiul meu ,am zis ca ce musai e musai!!cred ca orice decizie vom lua in ceea ce-i priveste,ne va naste tot felul de ganduri si indoieli..eu ma gandesc,ca incerc mereu sa fac ceea ce e mai bine ptr. el,chiar daca mie nu-mi pica bine totdeauna..

andre sper ca ati ajuns cu bine 'acasa' si cand te simti in stare astept un semn si sa-ti ajute DD sa iei deciziile cele mai bune,indiferent despre ce e vorba...

monis m-am delectat azi cu o parte din pozele voastre...sunteti minunati!!! nici nu stii care poza sa zici ca e mai reusita..cele in care alaptezi,m-au dat gata for good...emana asa o stare de fericire si relaxare!!

Licu zic si eu ce-au zis fetele: e numai o etapa,nu gresiti cu nimic in educatia ei..stii ca si eu ma plangeam de "tantrumuri",acu pare ca s-au mai rarit ..deci,lasa procesele de constiinta si bucura-te de ea si de samburel!!by the way,cat ne mai tii in suspans?! zise

aaa,vizavi de DA si noi am fost diagnosticati cu un teren atopic:am folosit Mustela (dupa care nu am mai gasit-o),iar acum il spal cu Lipikar,iar de cremuit de cremuim cu ulei de galbenele sau migdale in care pun cateva picaturi de ulei de catina (pateaza foarte tare)..de prin toamna nu au mai aparut zone aspre...procedeul de cremuire nu il practicam chiar la fiecare baita..

ramonika felictari ptr.mergacioasa!!!

cam atat am retinut din ce am citit...va cu mare drag pe toate si sper sa mai pot intra (mai ales ca "la radio se anunta ploi",pe care spatele meu le resimte din greu...)

Multa sanatate celor cu probleme!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Miany, bine ca ati trecut peste. Stiu cum e cu puiut bolnav, suferim si noi pe langa ei..
De Andre stii ceva? a ajuns la Cluj? sper sa va intalniti sa vedem pozici cu principessa si cu Davidutul carliontat

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU


asa e cum zici..despre Andre nu stiu nimic,astept sa dea ea un semn cand se simte in stare...si eu mi-as dori tare mult sa le vad!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

gata..pauza..fug la program!!

scuzati eventualele greseli ..nu am timp sa editez..time's up!!!

see yaaa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Multumita lui Monis ce am gasit eu aici, a 9a postare, numai ca nu stim ce am castigat

mami de Vlad (29.10.2009) si 8+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Multumita lui Monis ce am gasit eu aici, a 9a postare, numai ca nu stim ce am castigat

mami de Vlad (29.10.2009) si 8+
Multumesc Doamne!


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=161376&REPLY_ID=6709457

Dupa cum bine stiti premiul este un set format dintr-o caciulita si un fular.
cum altfel sa lupti cu raceala altfel decat cu caciulita si fular?

Miany ce bine ca ati trecut peste fara sa ajungeti la spital, pfiu. Pupam Davidosul blondut




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:



buna seara, buna seara! iaca vin cu "sanioara", si cu daruri proaspete (ceva alcoale, caci vad c-aveti nevoie), bucurosi de oaspete?
dupa o "binemeritata vacanta" ("asa e textul") reusesc sa mai scriu si eu doo vorbe, ca de citit am mai citit din 2 in 2.

imi pare rau sa citesc de fulgusori bolnaviori, gravidute cu greturi si bunici cu probleme...va doresc tuturor multa sanatate! am vazut pozici si filmulete multe de nu-mi mai amintesc sa fac nominalizari, toti au crescut tare frumos

Alex e sanatos, mancacios, voios dar tot nedormicios. are scosi la interval toti caninii, deci nu aia sunt cauza nenumaratelor treziri nocturne

la munci, e munci, pana pe 8 este inchiderea lunii,pe 8 am si zi de salariu asa ca zilele astea sut in priza.

mi-e dor de voi, ma oftica tare vremea urata din we-uri, cand, in loc sa ies afara cu copilul in parc, stam in casa si facem "integrame"...or veni ele si caldurile si ce vom plange dupa o racoare/adiere de vant...

Magda, multa bafta maine! tinem pumnii strasi fulgusorului nostru special!

va pupicesc pan' va albesc si va urez "succesuri" pe mai departe, in diversele domenii de "Activitate" in care prestati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Poate sunteti cam cum arata cei doi strumfi ai nostri

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput