Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata


haideti la cafea,ceai si alte asemenea.... afara ploua
Ieri a fost o zi traumatizanta pt bietul meu Dragos. Pt ca urletele la uscat parul se inteteau in loc sa scada,l-am dus la tuns....cat a mai plans puiul,ce lacrimi i se rostogoleau.Pana la urma s-afinalizat operatiunea, era un dragut. Spun ca era,pt ca acasa,exersand alergatul , a alunecat cumva pe mocheta si a cazut in fata (era cu sotul,nu stiu exact cum a facut).Asa ca acum avem un nas umflat si negru,un pic de obraz julit...il pozez mai tarziu.Colac peste pupaza a inceput si el cu muci,asa ca aseara se tot chinuia sa respire.

Cred ca s-a trezit


Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Licu...faina poza....imi vine dor de burtica....cu atatea gravidute fericite


Lyly..uite ca a inceput vremea nasoala demarti....asta inseamna ca in WE va fi super frumos,nu? Sa iesim la joaca in parc,nu "integrame". Servici usor (inchidere usoara...eu o aveam in a doua zi lucratoare a lunii urmatoare...de fapt asa e si acum,eu nu mai am treaba )

Miany,bine ca ati trecut de boala... pupici puiului
Many...felicitari pt concurs

Revin....sper

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Bei da ce m-am hlizit de dimineata la comentariile voastre, v-am cam indus in eroare cu ..'gemenii'
Mi-ati facut ziua, cu toate ca asta noapte am dormit doar vreo 4 ore, au venit la pachet de gravideala si insomniile..La prima sarcina stateam cu drag pe forum noptile, dar acum....cand stiu ca a doua zi ma ia de noua Amalia, ma perpelesc pe toate partile noaptea poate, poate adorm..


Lumi, ai primit coletul?e ok? sa nu patesti ca si Monis si sa se intoarca inapoi la mine..
Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Floricik nu te-am intrebat de hotelul asta, pt ca am vazut ca nu-l ai pe site. Am intrat pe siteul tau sa vad despre hotelul asta, si nu am vazut sa-l ai.
Nu ati fost la targul de turism, nu-i asa? M-am chiorat peste tot dupa Ematour si nu v-am vazut. M-am uitat inclusiv pe harta targului si nu v-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Simina si Raluci multumesc pt raspuns.
Am fost ieri si am vizitat caminul Theora Center Tunari

http://www.batranetivenerabile.ro/

O vom interna acolo. Am verificat tot. Astazi se duce sotul sa o interneze acolo.

Avem un sentiment de vinovatie. Ne simtim de vina. AM plans amandoi de ni s-au umflat ochii. Ne simtim ca praca am da-o afara din casa. De parca nu lasi un batran 'sa moara pe perna lui'.
Nu mai vorbeste. Nu stiu ce mai intelege. MAi are si momente de luciditate. MAi zice un da sa nu. Nu mai realizeaza ce e cu ea. Ma doare sufletul si ma simt ca o bestie. Am o stare de cacao. Ma umfla plansul.

Si de parca nu era asta suficient, copilul este racit, cu muci pana la glezne, cu tuse de pana vomita, nu mananca si eu nu pot. Cedez nervos.

Azi mai am si sedinta cu parintii, ca ciresica de pe tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, mie mi se pare super ok caminul ala. Gandeste-te ca acolo va avea parte si de ajutor specializat, si poate de cineva care sta mai mult cu ea decat ati fi avut voi timp. Poate se imprieteneste cu persoane de varsta ei, stii cum sunt batranii...

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna,fete dragi!!

la cluj e o vreme super,dupa ce ieri dupa-masa si asta-noapte a plouat la greu..asa ca azi am bifat o iesire cu trici (mai aveam de facut unele cumparaturi 'naturiste'),iar la intoarcere puiul meu a adormit fara nici un avertisment in ea..numai ce l-am vazut ca se prelinge;sa fi vazut distractie pe mine cu plasutele la mana si cu puiul in brate pana la etajul 3...acum doarme ca scaldat

gabitza sanatate lui dragos!! si la noi accidentele mai grave s-au intamplat cand era in grija lui tati (sper sa nu citeasca asta)

dankutza imi pare rau de situatia cu bunica,uneori e mai indicata o astfel de abordare!! sanatate lui Pinky cea delicata!!!
parca tu intrebai de turnul Montessori,david se joaca si nu prea cu el..are alte pasiuni acum,mai baietesti asa...

licu pe mine una m-ai bagat rau in ceata cu postarea aceea...m-am logat rapid sa vad ce vrei sa spui,de fapt!!!
multa putere si rabdare iti doresc!!! nu poti dormi macar peste zi alaturi de rechinasa?!

va ..fug sa trebaluiesc prin casa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Unde ati fugit toate?
Asta e vreme da numarat bani sau facut copii Deci, care din ele?



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Floricik, noi nici una nici alta ,dar astept surprizele cu liniute ale lunii asteia

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 18+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:


115





Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput