Puiuti de Sept-Oct 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady sa stiu ca si eu dedimineata ma gandesc la ea, eram sigura ca a intrat vineri, insa cand am vazut ca nu...Hai sa ne gandim ca se relaxeaza de cateva zile libere...

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

seidana mie nu mi se pare nimik, eu doar miai exprimat o mica opinie din urma cit am citit..nu imi plac certurile...si eu totdeauna evit iscarile de genul dat...asa e firea mea...sau gasesc solutia si nu cine e vinovatul in caz mai grav.

camady multumesc, da sunt fericita si sper ca Doamne Doamne sa ne dea sanatate si putere pina la fin a celor 9 luni.
Eu cred ca si tu vei simti fr curind...stii ce imi zice sotul meu ma plingeam ca uite fetele de pe forum spun ca deja simt fluturasi si nustiu ce dar eu nu simt nimik...la care el replica: pai de cind esti gravidoasa ti ai perdut toate simturile si cum vrei sa simti...e dulce nu incearca sa ma linisteasca cu zimbetul.

May si mie mi se pare normal ca ai decis sa lucrez de acasa, totusi daca sarcina e cu singerari cauzate de hematoame, baga un certificat de risc si stai acasa, ca e fr important bebele acum decit serviciul

Legat de prietenii, fetelor eu cred ca se leaga prietenii fr frumoase prin intermediul forumelor, asa e si in cazul meu, eu nu lam cunoscut pe sotul dar am cunoscut fete care acum sunt fr bune prietene de familie si continuam sa tinem legatura. Totusi depinde de personalitatea si atitudinea fiecarui om daca, crede, doreste sau nu...
Va pe toate sa nu mai fiti suparate.

Cea mai fericita mami 17 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana doamne ajuta.Nu vreau sa mai aud vesti proaste.
may ai si tu grija de tine.

16+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Ma faceti invidioase cele care-l simtiti pe bebe .
Eu inca nu simt nimic, parca ceva bolboroseli dar nu sunt sigura ca e bebe.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Fetele va pe toate si va doresc o zi plina cu soare k la Timisoara ploua si este urat afara!!!!

Vorbim maine ... k am plekt aksa!!!!

Sa aveti grija de voi si de

17+ cu
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Pai cu picassa in primul rand n-are google saracu nicio legatura :)
daca a aparut "cont inexistent" posibil sa fi fost o eroare la logare, ori parola batuta gresit, ori ceva de genul asta.
ca sa apara alt nume de cont e cam improbabil. adica sa fi logata si sa-ti apara alt nume de cont?
nu prea inteleg in ce conditii a aparut acel nume.
una peste alta, la atatea info, atat am de zis :)

cu listuta de pe prima pagina posibil ca un moderator sa fi inchis capitolul anterior si astfel nu se mai poate edita si copia tot de acolo.

da, pot lucra de acasa, ca ma leg de acasa pe calculatorul de la servici. e un pic mai greoi ca eu fac design mult si la servici am ditamai monitorul, acas am un laptop, dar merita efortul pentru bebelul meu, ca asa ma pot intinde in pat cand ma doare ceva si sta mai linistita in general.
acum nu stiu daca o sa am acelasi spor, ca nu-s obisnuita sa lucrez de acasa :D
dar sper sa ma obisnuiesc.

merci, seidana, si eu sper sa fie totul bine, sa dispara hematomul si greturile sa se imblanzeasca si sa mai mi se duca grijile, ca nu am apucat sa ma bucur deloc de sarcina asta.
numai cu rauri si griji :(
dar sa fie beblul sanatos si daca asta e pretul care trebui sa-l incasez eu ca sa fie el bine, asta e, sa-mi fie rau pana la 9 luni :) sunt pregatita, numai sa fie bebe bine, sa fie sanatos si sa vina la termen.

13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

raluca50 ai sa vezi ca il vei simiti pe bebe fr curind
eu cum am inceput sa l simt, am fost la dentist si eu am fobie ...mia fost o frica de mor, inacelasi timp am vorbit cu piciul din burtica explicindui de ce lui mami este frica, si sa stii cum ma gidilit raspunzidumi la explicatiile mele.

Si eu nu am crezut la inceput dar sau repetat, si se repeta, cred ca am sa am un bebe super activ ca maica-sa

Cea mai fericita mami 17 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

May in ziua aia pana la o anumita ora nicio fata nu a putut intra.Deci excludem parola sau adresa introduse incorect. Iar o fata care avea salvata pagina sa se deschida direct a zis ca a vazut ca s-a schimbat contul.
La un moment dat totul a revenit la normal.

16+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Aici nu se da certificat de risc asa usor... doctorii de aici au atitudinea asta: "esti la prima sarcina, daca o pierzi, asta e, mai faci unul. nu-i capat de tara."
pentru cele 2 saptamani pe care le-am stat in pat am cerut eu nota de la doctor si am insistat ca ei imi ziceau ca nu ajuta cu nimic si ca sa nu fac exercitii, sa nu ridic, dar in rest sunt ok.
dar eu pe net am citit numai de stat in pat asa ca am insistat si am stat la pat.
sefii mei sunt intelegatori.
n-as fi venit deloc, as fi lucrat numai de acasa, dar mai trebuie sa vin pe la office ca-s lucruri care le fac fizic, fara calculator, nush cum sa explic.


13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Seidana...nimic nimic! Nici macar o stare de greata,dar nici o picatura de sange, nu stiu ce sa fac, sa mai fac un test sau sa mai astept, parca nu as vrea sa mai vad doar o singura liniuta!...sunt tare confuza, ti-am zis parca as vrea macar sa stiu ori e neagra ori e alba

Mergi la inceput