Puiuti de Sept-Oct 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Theea, vai ce scumpica e bebelisa ta , sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocaille spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Offf mai fetelor.Nici o pers. nu seamana cu alta.Noi am vrut sa ne dam datele ne-am asumat decizia.Rocaille, may si jade n-au dorit asta le respectam decizia. De ce sunteti asa inversunate.
E clar ca rocaille are un bebe si asteapta altul.Atat a considerat ea ca poate sa ne spuna la mom asta.Ce mai conteaza altceva? Importante sunt invataturile pe care le tragem din ce scriem aici.
Pa pup pe toate.

16+si mami de Razvan 7 anisori


N-am chiar un bebe, am un copilas marisor. E ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui rocaille

Citat:
citat din mesajul lui camady

Offf mai fetelor.Nici o pers. nu seamana cu alta.Noi am vrut sa ne dam datele ne-am asumat decizia.Rocaille, may si jade n-au dorit asta le respectam decizia. De ce sunteti asa inversunate.
E clar ca rocaille are un bebe si asteapta altul.Atat a considerat ea ca poate sa ne spuna la mom asta.Ce mai conteaza altceva? Importante sunt invataturile pe care le tragem din ce scriem aici.
Pa pup pe toate.

16+si mami de Razvan 7 anisori


N-am chiar un bebe, am un copilas marisor. E ok?




Al meu are 8 ani anul asta dar tot bebe e
Si cred ca va fi asa..........


16+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

buna fetelor.
vai ce aiurea e la servici, abia stau in scaunul asta. mi se pare tot timpul ca ma inteapa cate ceva, ca presez bebele si tot asa.
peste o ora am meeting cu sefii mei si vreau sa le zic sa vin doar 2 zile pe sapt la servici si in rest sa lucrez de acasa.
ma si sperie faptul ca azi am sangerat mai mult ca in zilele anterioare. probabil de la stat in fund sau in picioare, nu culcata.
dar, pe de alta parte, poate fi un semn bun si sa se duca hematomul ala mai repede.

abia astept sa merg maine la doctor... sa vad ce mai e acolo la bebel.

helenutza, bine ai venit.
stiu cum e cu greturile. suntem cateva pe aici care suferim din cauza lor...
eu abia am mancat un cartof copt si deja il simt in gat... nu cred ca il mai pot tine prea mult.

eu n-am fost asa secretoasa decat cu numele si cu pozele.
in rest v-am zis amanunte.
eu va ziceam ca aveti multe dintre voi nume puse pe la profil.

pana la urma ce s-a intamplat cu picasa?
sincer nu m-a interesat subiectul ca n-aveam poze puse si nici parola, nici nimic.
dar poate va ajut ca mai ma pricep asa la it, plus ca al meu husband e itist.
o explicatie trebuie sa existe.
daca imi spuneti exact ce s-a intamplat, imi pot da cu parerea.


13+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

May, foarte buna decizie ai luat!
Nimic nu merita sa-ti risti sanatatea ta sau a bebeului, e bine ca functia iti permite sa lucrezi si de acasa, si banuiesc ca sefii nu au nimic impotriva.

Cat despre picassa...eu nu stiu mare lucru...asa ca nu pot sa te lamuresc.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocaille spune:

May, cu picasa a fost asa, ca eram "pe fir" cand a aparut problema, in plus mi-am dat si cu parerea atunci. La un moment dat nu s-au mai putut loga, si din discutiile de atunci am realizat ca au primit mesaj ca acel cont pe care il utilizau este inexistent sau necunoscut. Ori asta nu se putea decat daca cineva il schimba cu totul. Ca la google nu e bambilici cu "uite contul, nu e contul". Ba chiar unei fete care era logata deja in momentul cand s-a facut schimbarea, i-a aparut alt nume de cont. Apoi, la un moment dat s-a putut intra din nou, deci contul le-a fost redat. Mie imi suna a cineva care a facut o glumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna fetelor, sau mai bine zis o saptamina usoare ne doresc la toate huh serviciile astea de papa de pe picioare...

Vad ca va cam certati si nu inteleg de ce, eu cred ca nu e bine sa ne insultam pe forum chair si daca cineva si a spus parerea in alt mod ca deobcei....eu nu am impotriva cu nimeni si chiar imi plac fetele vorbarete asa mai aflu si eu cite ceva de la voi cind nu am timp eu sa mai gogalesc

Referitor la picaso eu nu cred ca cineva in mod intentionat a facut-o, si daca ar fi cred ca va avea totusi o pata pe constiinta ca nu e normal sa dai buzna in casa cuiva straina ca asa vrei tu.....

Si eu decind am citit postarile lui Jade si May referitor la poze si date, parca mii frica sa mai pun poze....nustiu chiar sunt asa oameni rai pe lumea asta?

Eu am inceput sal simpt pe bebe mai des si seara si dimineata si in timpul zile, e minuat ceea ce simti, eu simt exact cum spunea cineva aici pe forum ca parca sunt bataile unui fluture, sau o inimioara bate in lok...sunt atit de fericita, abia astept vineri sa merg sa mi vad comoara

Ca sa nu uit, vreau sa le urezi si eu bun venit mamicilor noi, sarcini usoare si bebei frumosi, sanatosi si norocosi dar numai la termen



Cea mai fericita mami 17 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. mi-am dat si eu seama ca Rocaille e mamica si asteapte bebe... zau ca nu am nimik cu nimeni, in general nu am nimik cu nimeni, insa tin la voi destul de mult incat sa nu reactionez la o posibila nominare a uneia dintre noi la porcarii...
da... e posibil ca cineva cu parola sa rastalmaceasca picassa. insa nu una intre noi, una care a incercat ceva si a primit o parola mult prea usor...
In fine chiar imi placea Rocaille pt ca ne dadea/ da sfaturi pemanente..dar cand imi sare mustarul, imi e destul de greu sa adun..

Atoshik.. si eu cred in prieteniile pe net.. oi fi fraiera au ba nu stiu, dar eu asa mi-am cunoscut sotul ( pe vremea cand aveam 16 ani , insa nu se pune)
MAi mult , va consider pe toate prietenele mele..mai multsau mai putin, insa va raman fidela

Lori.. incercam sa concuram pt cartea recordurilor?s-ar putea sa fie o intrecere pe cinste.... beau multa apa, dar si fac multe drumuri la baie..noaptea de 3-4 ori, ziua minim 1 data pe ora

HElenutza bine ai venit...sarcina usoara .. si un bebe sanatos..
Nu ne dai mai multe date pt listuta?
Te asteptam u sfaturi , intrebari, nedumeriri..

Gorgy.. nimik inca?

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAryan.. nu se cearta nimeni aici.. ne impartim ideile si parerile.. lasand siropurile acasa... nu-i asa Rocaille? (sincer ti-i se pare ca "ridic tonul"?, nu e in intentia mea)

MAy.. ce bine de tine ca poti munci de acasa...sper sa iti treaca rapid si greturile sa te bucuri 100 % de baby...

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor cand va aud ca-l simtiti pe bebe.............numai eu nu simt nimic.Eu spuneam ca l-am simtit ca falfaiturile unui fluturas.
marryan mamica fericita si cu burtica.
Si eu va consider f apropiate. Uite acum nu-mi pot lua gandul sa nu se fi intamplat ceva cu jade.

16+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput