Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria stiloul arata cam asa
http://www.e-pelikan.ro/POZE/scolare/Pelikano_Junior.jpg
pentru ca au tendinta sa stranga tare si sa apese cu stiloul,acesta are un grip din cauciuc moale si mulat pentru degetelele eisi mai are o chestie la penita cand scrie nu zgarie si nu mazgaleste trecand cu mana peste scris....mei am un student stangaci si l-am descusut pe toate partile....cred ca-l chem sa faca exercitii cu mandra
Io am zi scurta obligat,ca bona are programare la doctor la ora 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Super stiloul, sa l foloseasca Maria sanatoasa
Giulik are unul Herlitz, tot asa simplu, inca nu l-a facut zob si -l are de mai bine de juma` de an Am gasit si penar tot Herlitz, echipat (mai putin stiloul - separat costa 17 lei parca) la 30 de lei

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mey, aveti idee cite stilouri am cumparat pina acu? strica pe banda, numa` 3 de pe 4 martie, faceti socoteala;))
edit, dati`mi idei ce sa fac de mincare tudei, ist in pana rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io am vrut sa fac mancarica de cartofi, dar m-a pocnit lenea si i-am facut doar mandrei paine cu ou mai are supa pe pui cu galustile de gris.
iar pe weekend, cred ca iar snitel de piept de pui.
sapt.asta a mancat asa cupilu`: cartofi cu oo si smantana la cuptor cu ridichi si ceapa verde , paste. aaa, si iar vinete.
sapt care vine ... n am idee ...


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Carmen cine strica Ionu sau Ilinca?!?Eu azi postesc asa ca am in meniu salata de morcov/mar/telina...da' saptamana asta am prestat la cupii musaca de cartofi cu piept de pui,ficatei la cuptor(se pune pe rand un strat de ceapa/ficatei/cartofi peste care se adauga sos de rosii si iese bestial)pizza si snitele din piept de pui cu cartofi natur...briose si chec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ion evident, ilinca n-are stilou rar scrie cind il prinde p-a lui fracsu;))
la snitele ma gindeam si io ca am un chept de cocos, desi as putea face si musacaua de cartofi, hmm, mai astept idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

snitelele si cartofi noi cu patrunjel si salata verde d`aia cu otet si zahar m-au lovit fomile, vi clar, da ?

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

vad ca va interesati de stilouri, si eu am cumparat vreo 6 pana acum, nu pt ca le strica ci pt ca nu-s bune ele, unu scrie prea subtire, altul zgarie, altul il tine greu intre degete, ma rog...nu am descoperit inca stiloul ideal....

gIoana- sunt bune stilourile Pelikan? presupun ca-s si pt dreptaci, nu?
ce alte stilouri bune ati mai luat voi, care sa scrie usor, sa fie si comode pt manutele lor etc.?

meniul de azi:
- ciorba de burta (burta fiarta gata si taiata fidea, cumparata de la magazin)
- mancarica de dovlecei pt dea (din congelator pusi de anul trecut) si pt danu piure de cartof cu un pic de spanac alaturi si cu chiftelute de carne
- clatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io vin la clatite
Lia, noi avem un stilou Herlitz, implu, cu plastic cauciucat sa nu alunece, i l-am cumparat de mai bine de juma` de an si a scris cate ceva aproape zilnic. Pe langa mazgaleli si a rezistat.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io pe langa vestile despre fratele mamei mele..sunt suparata si cu bunica..este ultima dintre bunici..si desi este de 2 saptamani in spital continua sa vomite si are diaree...asa ca si ea ia drumul Bucurestiului..
nu aveam stilou pentru ca nu am cumparat..asa ca citesc cu interes..
despre concursuri..sutn optionale isi inscrie copilul numai cine vrea..eu l-am inscris la toate dupa care intreb nu numai ce-a facut el dar ce-au facut ceilalti pt a avea termen de comparatie..
azi am facut ciorba de stevie, supa ce rosii..ieri mancare de fasole galbena cu smantana..si am niste pui sa fac snitele dar nu am pesmet

vremea asta este nasoala..cald dar f f umed!


imi tot spuneti ca voi asteptati finalul casei..ei bine nu-l veti vedea ..bani de mobila si corpuri de iluminat...nu mai sunt!
ieri am dat 2000Ron pentru cuierul de pe hol(care acum este un spatiu in interiorul zidariei)...este cu oglida pe ambele usi culisante (de sus pana jos)..eu zic ca va fi f elegant!

ma duc ca ne uitam toti la ultimul Harry Potter..de 2 ziel Luca sta acasa cu noi

Mergi la inceput