Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua si de la mine
Azi sunt tare fresh si plina de energie pozitiva
TuLia, si daca ai adormit atunci ce ??? Io adorm vesnic asa
Sau e bolnavioara Deea de ai zis de pazit ?
Azi mergeti la dintzarosh ? Ioi, tin pumnii Ce zice Danut cu mersul ???

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lia, stai ca mi-am adus aminte de gemurile si compoturi . da la copchii sa manance, alea 500mg de aspirina la un borcan... nu le ajunge nicaieri. dar sa mai si dauneze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci doamnelor, sondaj:
cate kg au copchiii? in special baietii sa zicem.
aseara m-am speriat ca, dupa baie, l-am urcat pe al mare pe cantar... si are 28 de kg!!!! mi se pare tare mult. a facut si burtica, si pulpite, si falcute. e adevarat ca mananca de rupe (lucru pe care nu il visam nici in visele cele mai frumoase acum vreo 3 ani) iar dupa-amiaza replica favorita e "eu ce mai pot sa mananc??". ii tai din rontaieli, ii dau fructe (pe care oricum le mananca....) dar parca imi e mila sa il tin chiar nemancat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Vizionare placuta pentru familia Roxi si familia Lucadesi pentru baieti mai interesant era Mamici pentru Marte...meii io n-am nici o problema cu ochelarii 3D
Lia tinem pumnii sa fie totul ok la dintolog....ai putea sa iei niste lecitina sau niste B-uri in perioada asta....io chiar mi-am propus sa fac o cura impreuna cu tatisa putem face fatza in clasa I
Daria vreau si eu niste energie,trimite prin posta daca ai in plus
Roxi m-ai terminat cu sondajul astanoi suntem de vreun an de zile la 20 de kg,recunosc ca s-a inaltat bine,chiar ieri i-am cumparat niste pantaloni de iepuras iar cei pentru 120 de cm erau la marele fix asa ca i-am cumparat pentru 128 de cm....merg sa vaz un grafic cam cat ar trebui sa aiba mandra..
edit ca m-am uitat,ar mai trebui vreo doua kg sa fie si ea in grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana las graficele, eru astept date reale. Patrick a fost intotdeauna la percentila de 95 ca inaltime. la greutate era in jur de 50%. a avut vreo 3 ani la rand aceeasi mareata greutate de 16-18 kg. dupa aia a inceput sa puna pe el. acum pe la sfarsitul anului avea 25 si ceva, spre 26. deci a pus 2 kg pe el in 4 luni, cam ca bebelusii . o fi puseu de crestere.. cert e ca ii e continuu foame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Atunci sa asteptam datele reale...si sa facem un grafic din datele reale
A mea lua cam in fiecare an 2-3 kg si eram multumita...la 6 ani avea 20 de kg dar a slabit aproape 3 kg de la varicelasunt multumita totusi ca le-a recuperat insa mananca stas,nu cumva sa-si depaseasca portiile si-n plus este foarte activa cu bici/troti dansat topai si alte alea...
Ieri ii arata lui tati ce si-a cumparat de iepuras...tacsu siderat"dar nu trebuia sa-ti aduca iepurasul?"...ea l-a luat deoparte si a inceput"hai sa-ti spun un secret,nu exista iepuras,de fapt parintii ne cumpara ce vrem noi si zic ca-i din partea iepurasului...asta-i traditia ai inteles??!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ce tare e Gorodica
si noi am mers sambata la piata si am luat cateva dulcegarii traditionale si i-am spus ca iepuraul ii aduce altceva; de fapt o carte personalizata

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, trezireaaa
Dau eu cafeluta ca azi sunt home si ce bine eee

Haideti la semnat condica de miercuri

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Sa va zic eu cite kilograme are Stefan??? Pai va daram graficul... o sa-l cintaresc diseara, dar ultima oara avea vreo 18.8 kg...si maninca in continuu - mi-ar minca si urechile...
In inaltime nu prea a mai crescut - asteptam vara asta - ultima oara avea 117 cm.
Dar diseara promit ca-l masor si-l cintaresc si va spun!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pupici doamnelor
ma doare un caaaap.. mama lui.
am fost aseara la Rio, a fost dragut, eu am fost prima oara la un film 3d si m-am cam ametit de cap . copiii bag eu sama ca au fost incantati. fug la trebi
pupici tuturor, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput