Copilasi de Iulie - August 2004 * 69

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna de dimineata!
Azi dau eu tortul si sampania!!! (si cafeaua tareee, ca-s in mare nevoie... am avut niste zile energofage de numa' numa'! )
(dureri de gat, raceli, mucisori cu sange, iar dureri de gat, ziua uunei fetite, petrecerea oanei, 12 ore pe drum ca fusei la mama, azi plec cu fetele la bunici...rapoarte si proiecte ce trebuie predate dupa sarbatori...sunt agitata rau)

Eu va demolez graficele...130 cm si 30 de kile...+-1 (cm/kg)
Asteptam iepurasul cu rolele, poate poate mai facem ceva miscare, dar altfel suntem super statice...:)))

Va doresc spor la pregatiri si curatenii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia - vezi ca ti-ai facut griji inutil?? Un mare bravo pentru Danutz in primul rand si apoi pentru Deea! Si in alta ordine de idei sa nu te mai aud ca te plingi de cum maninca Deea...tu ai vazut ce am scris eu mai sus??? Stefan are inaltimea si (aproape) kilogramele Deei!!!! Si Stefan are aproape 7 ani si e si baiat...

Roxana - ti-am zis ca si eu am patit la fel - dar nu e neaparat din cauza de 3D - ca am mai vazut si alte filme 3D - e mai degraba combinatia de filmari cu zbor si viteza in 3D...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare de la mare!
Vorbeati despre responsabilitati...Luc a vrea sa ajute in tot..dar il mai temperez eu, manca singur, se imbraca singur, se spala singur ,face dus singur daca il pun dar deobicei ma grabesc ,vrea sa puna aspiratorul, sa spele vase, nu coboara la magazin pe motiv de..caini (care apropo..2 din cei care l-au atacat, saptama trecuta au muscat o doamna cu caine..asa ca sper sa se voteze noua intiativa legata de caini).
Am inceput sa citim silabe din 3 litere..nu am ajuns la logoped..nici la chirurg la Buc..
Saptamana viitoare imi montez parchetul si usile..apoi bag apa si gazul. Centrala am cumparat-o..mai avem calorifere si mobila de bucatarie si ne putem muta!

cam atat de la tarmul marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - super, hai ca mai este foarte putin!! Ti-am trimis PM de raspuns...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci Maria si Danut sunt in limitele lui Patrick, alea de sus
Gabi, voi plecati luna viitoare la disneyland?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Scuze pentru absente, de maine pana marti inclusiv sunt libera si am bagat ca MIG-ul zilele astea la munca...

Matei are 1.26 si 24 de kilograme. Stagneaza de vreo 6 luni la greutatea asta iar de mancat mananca ba foarte bine, ba foarte prost. cale de mijloc n-are...

Face singur multe chestii... daca vrea...Daca nu, poti sa stai in cap si nu-si scoate sosetele din picioare.
In schimb, la unele chestii, daca ii plac, se baga, e chiar voluntar. Ii place gradinaritul, da cu grebla, uda (si se uda cu furtunul :) ) dar nu si-ar duce farfuria la spalat niciodata.

va pup, revin maine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Da, Rox - pe 19 mai!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Neata Romania.
Raspund si eu repede inainte de a merge la nani.
Cred ca Adela bate pana acum toate masuratorile: 133 cm, si 30 de kg.(70 de pounds imbracata).
va pup si spor la gatit si curatenie.


Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
in pregatiri in pregatiri?
Gabi, daca ai timp si chef da-mi si mie pretul vostru de stat la disney te rog. merci
Liliana, Adela e in rand cu Maria si cu Danut, deci avem colegi
Cristal, lma Oanei!!!! sa fie sanatoasa, iubita, fericita!!! poze poze?? (io eram setata pe 21..... cand am vazut azi in lista 20.. na, ca am gresit-o!! scuze )
noi am avut ieri o aventura neplacuta dar care din fericire nu s-a soldat cu traume. s-a prabusit usa de la dulapul Evei.... de 2m inaltime. ea era in camera, norocul cel mare (ingerasul ei a fost langa ea) a fost ca usa s-a rupt inspre exteriorul camerei, deci in lateral. ea se juca in continuare. mama e cam zdruncinata saraca.... sper sa isi revina. morala, din nou: stam cu copiii intotdeauna
pup tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa
Oana
Lia, felicitari curajosului
Rox ma bucur ca sunteti bine !
Sunt prin zona, la noi e nebunie iar.

Giulia are asa: 134-135 cm, 24 de kg, la picior s-a decis: 31
Nu e slabanoaga deloc, e desirata. Si mananca mult
De dormit ... seara la 11, iar dimineata intre 7-8 se trezeste.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput