*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (482)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

eu spun prezent la cafea,nu am mai scris nimic deoarece pitica mea este bolnava,are rinofaringita,am fost sambata la budimex,sa speram k va fi mai bine.Eu sunt ff bolnava,sper sa se faca cald sa scapam de grija racelilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

eu spun prezent la cafea,nu am mai scris nimic deoarece pitica mea este bolnava,are rinofaringita,am fost sambata la budimex,sa speram k va fi mai bine.Eu sunt ff bolnava,sper sa se faca cald sa scapam de grija racelilor.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, sanatate multa va doresc, atat tie cat si Deliei! Offf...Doamne nu stiu ce sa mai zic de bolesnitele astea...

Doamne ajuta sa vina vremuri mai bune!

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Declaratie oficiala INMH:

Punctul de vedere al Administratiei Nationale de Meteorologie referitor la dispersia norului de poluant de la Centrala Nucleara Fukushima, Japonia
Organizatia Meteorologica Mondiala (OMM) a activat la solicitarea Agentiei Internationale de Energie Atomica (AIEA) Centrele Meteorologice Regionale Specializate, in data de 12 Martie 2011.
Aceste Centre au reponsabilitatea de a realiza prognoze ale traiectoriilor si dispersiei norului de poluant radioactiv emis de Centrala Nucleara Fukushima.
Analizand prognozele zilnice efectuate de Centrele Meteorologice Regionale Specializate, precum si masuratorile efectuate in tarile Europei de Vest, Administratia Nationala de Meteorologie considera ca masele de aer care vin din Japonia si vor traversa Europa (Romania) in urmatoarele zile nu contin concentratii semnificative de poluanti radioactivi si in consecinta nu reprezinta un pericol pentru mediu si populatie.


Punctul de vedere al Administratiei Nationale de Meteorologie privind stratul de ozon
1. Masuratorile efectuate pana in prezent, arata ca valorile concentratiei de ozon total sunt obisnuite pentru aceasta perioada a anului, pentru latitudinile medii ale Europei.
2. Prognozele realizate de institutiile europene specializate arata ca in perioada urmatoare concentratiile de ozon din Romania vor ramane apropiate de valorile normale pentru aceasta perioada a anului.

info referitor www.meteoromania.ro/images/comunicate/ozon.gif" target="_blank">strat ozon

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

fetelor!

Noi suntem bine. Bianca a inceput sa manance mai bine, e mai linistita, mama s-a externat, a ramas la sora ei in Galati. In rest e la fel cum stiti .

Va doresc o dupa amiaza si o seara placuta tuturor!

Ce trist e sa ciripesti de una singura!

Transmit randunicilor un gand bun, curat si sincer si, le rog ca in limita timpului disponibil, sa mai poposeasca din cand in cand si pe crengutza asta veche….tare mult m-as bucura sa ciripim impreuna….
Si ca sa reproduc un pasaj din mesajul emotionant de pe prima pagina “Va asteptam cu drag si dor-inapoi pe ramurea!



Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Pentru ziua de Duminica, 03.04, Olgutzika ...cu scuzele de rigoare.

La multe luni si anisori pentru Vlad Alexandru



Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata randunici!
Chiar daca nu ati postat nimic eu continui sa va fac si ceaiul aromat de dimineata!
Poftiti, va rog!


Si ca sa va binedispun asa dis de morning va las si un clip home-made, ce-i are ca personaje pe www.youtube.com/watch?v=_JmA2ClUvUY&feature=player_embedded" target="_blank">doi gemeni care se cearta in "bebeleza". Vizionare placuta!


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Mariana ma bucur ca sunteti mai bine!Si Tudor e racit,rinofaringita dar se pare ca suntem pe drumul cel bun!I-am dat naturiste si homeopate,plus ca ne-a ajutat si vremea buna din ultimele zile,rugaciune catre Sf.ocrotitor si muuult optimism(pe ultimul nu l-am avut tot timpul!)
Mai fac si niste cursuri si nu prea mai am timp!
Iti doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora racz

Mariana ma bucur ca sunteti mai bine!Si Tudor e racit,rinofaringita dar se pare ca suntem pe drumul cel bun!I-am dat naturiste si homeopate,plus ca ne-a ajutat si vremea buna din ultimele zile,rugaciune catre Sf.ocrotitor si muuult optimism(pe ultimul nu l-am avut tot timpul!)
Mai fac si niste cursuri si nu prea mai am timp!
Iti doresc o zi buna!


Teodora, sanatate multa puiutului!
Succes la cursuri!

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Postez o rugaciune pe care am gasit-o pe crenguta:


Pentru copilasii bolnavi sau cu probleme

Te rugam, Doamne, vindeca durerea acestor copii. Alunga de la ei toata boala si toata neputinta. Tu, Care esti doctor al sufletelor si trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-i pe ei, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului si Dumnzeului nostru.
Vindecati-i pe ei, Sfintilor care ati primit de la Dumnezeu darul tamaduirii si ati vindecat multime de bolnavi.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copiii acestia, stinge focul ce i-a cuprins, inceteaza-le boala, ridica-i din patul durerii,intru slava Numelui Tau. Ca Tu esti Cel care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava Iti inaltam in vecii vecilor. Amin.

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana multumim pentru cafea,La multi ani Olgutzei cu intarziere imi cer scuze,acum fiica-mii iau aparaut si bubite care o mananca,sper sa nu fie varicela.

Mergi la inceput