*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (482)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

La multi ani tuturoro sarbatoritilor(inclusiv parintilor lor,deoarece este si ziua lor pentru ca este ziua cand au devenit parinti)multa sanatate,fericire,bucurie si implinire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:



Buna dimineata randunici!


Offf...fetelor ce-am mai tras-o zilele astea. Dupa cum va spuneam am fost marti la ultima sedinta de aerosoli, n-am reusit sa intram si la cabinet pentru ca doctorita era de garda. Cum Bianca avusese in cursul zilei puseuri de febra, m-am hotarat sa mergem la spital unde era de garda doctorita respectiva. Nu va spun ca i-a schimbat iar tratamentul si pentru faringita si pentru bubitele din gurita . Miercuri fiind la serviciu am primit telefon de la randunoi ca Bianca vomita, refuza cu desavarsire sa manance si acuza dureri de spate si fundulet . Nu ma intrebati ce urlete am tras pana sa ajung acasa….tremuram ca o frunza-n vant….am ajuns…am mai calmat-o putin, cu greutate a reusit sa manance, am adormit-o. N-a reusit sa doarma decat 1 ora, s-a trezit in planset puternic ca o doare spatele…M-am speriat cumplit…..Am sunta-o repede pe doctorita pediatra si ne-a facut intrarea la pediatrie la spitalul judetean, ne-am programat si la ortopedie chirurgie…sa vedem care sunt cauzele durerii ei de spate. La spital, a consultat-o amanuntit, a palpat-o pe tot spatele, pe burtica….nu avea nimic…gatul il avea rosu si cu infectie, temperatura 38.9…ce sa va mai spun….din farigita am trecut la viroza…am schimbat iar tratamentul…..am trecut pe ampicilina injectabila la 6 ore, la plecare ne-a spus ca totusi ar fi bine sa-i facem si un examen coproparazitologic. Dupa amiaza am fost si la ortoped…nu are nimic . Ne-am intors la doctorita pediatra, i-am spus ce a facut….ne-a mai dat niste pastile pentru aftele din gurita….a doua zi am luat o reteta pentru un alt preparat sa-i badijonam gurita. Am dus proba la laborator si…..are giardia si oxiuri…“durerea ei de spate” era de fapt mancarime… ...nu ne-a prescris nimic pana nu terminam injectiile… . A slabit mititica, ca pana si dresurile-i sunt bufante….Diseara mergem la control la cabinet…..Cam asta am facut, cand e s-o tragi o tragi frate cu varf si indesat…
Acum sunt la munci…incerc sa ma linistesc putin….si sa intru iar in ritm, norocul meu e ca e vineri. Mama urmeaza sa iasa astazi din spital, trebuie sa-i fac tatei mancare….si pentru noi…ieri am reusit sa fac ceva smotru….ca sa mai ies din starea rea….
Doamne ajuta!

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Mariana iti doresc putere si sanatate Biancai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora racz

Mariana iti doresc putere si sanatate Biancai!



Teodora, multumesc!

Voi ce mai faceti?


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Preluat de pe site-ul lui Siluan: bebe Marian

Cutremurator!


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Pentru randunicile cu puiuti mari: www.mirunette.ro/tabere-internationale/tabara-de-grup-limba-engleza-14-17-ani-la-oxford/" target="_blank">tabara internationala


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:


Randunici,

Va doresc o dupa amiaza si un we cat mai placut!
Hmmm...astept vesti si de la voi, am observat ca nu ati mai ciripit!



Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_80 spune:

Cazul lui Marian a fost publicat cu mai mult de o luna in urma, la forumul umanitar, dar trebuie sa recunosc ca nu a starnit reactii. Sunt multe cazuri de copii bolnavi, sunt constienta de asta. Insa acest copilas merita sa traiasca si el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

pentru intarziere!


LA MULTI ANI ANDREI!
LA MULTI ANI DARIA MARIA!
LA MULTI ANI ALEXIA ANDREEA!


Sa aveti parte in viata de tot ce e mai bun!

Sanatate si multe impliniri pentru ramo_cata, adrianadana si mikydooza!


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

fetelor!

Va astept la si la un ceai aromat!

Haideti la ciripit, de cateva zile nu mai stiu nimic de voi...

www.youtube.com/watch?v=jDGnfT_OaCM&feature=related" target="_blank">Michael Buble

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput