Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

vroiam sa va intreb pana la ce varsta trebuie sa ii calc la bebe toate hainele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Beatrice si eu trebuie sa-mi pun sterilet acum joi, tot Milena. A durut?

Eu hainele nu le-am calcat decat o data la bebe si nu a vut nici o problema...acum tu hotarasti daca vrei sa le mai calci.

Fetelor eu sunt varza .

Vreau si eu la intalneala, am vrut si eu ieri la Ikea dar nu am avut cum.

va pupez

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

Beatrice si eu trebuie sa-mi pun sterilet acum joi, tot Milena. A durut?

Eu hainele nu le-am calcat decat o data la bebe si nu a vut nici o problema...acum tu hotarasti daca vrei sa le mai calci.

Fetelor eu sunt varza .

Vreau si eu la intalneala, am vrut si eu ieri la Ikea dar nu am avut cum.

va pupez

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)


deci nu ai avut nici o problema daca nu le-ai calcat.....ma bucur sa aud asta ...am sa incerc si eu sa nu i le calc ca m-am saturat de calcat maldare de hainute.....plus ca sotul se imbraca numai la camase si mi-au iesit fire albe de par la cate camasi calc ....eu am inceput sa imi caut haine care sa nu necesite calcare ca nu suport sa calc rufe, mai bine ma pui la tras la jug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sashenk, pai hai sa ne intalnim noi 2 daca altcineva nu se baga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

sashenk, pai hai sa ne intalnim noi 2 daca altcineva nu se baga!

Adi, mami de ana si ioachim


pai si eu am spus ca vreau sa ne intalnim.....nu ma uitati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristale spune:

anymona, sugu multumesc.
Lidia eu nu i-am calcat niciodata hainele lui David, dau doar dubla clatire si atat si nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

vroiam sa va intreb pana la ce varsta trebuie sa ii calc la bebe toate hainele?

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




eu nu am calcat hainutele la bebe decat o data, si daca cumpar sau primesc hainute, le spal si le calc dar tot numai o data, si nu a avut nici o problema.



PS: www.observatorcultural.ro/" target="_blank"> Votati zilnic Radu Vancu - Sebastian in vis- pana in 28 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adi kineto am facut si noi
Razvi a fost in pelviana si statea cu picioarele stranse la gura, abia l imbracam
dupa 10 sedinte si a dat drumul, acum e foarte ok
am facut kineto cu dr Caciulean, are cab la Gara de NOrd

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Lidia, lasa-l sa se tarasca, nu e impotriva firii. Eu nu mai calc decat hainutele de strada. La Sof calcam tot, acum nu mai am nici timp si nici nervi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Olgutzika: Merci mult. Cu soacra asa am fost pana acum, ferma, ii spuneam mereu ca nu e cazul sa ii dau apa sau ceai ca laptele de mama contine de toate, specificandu-i ca mi-a confirmat si pediatra, nu e de la mine. S-a uitat lung la mine, a tacut, dar cu urmatoarea ocazie a tinut sa ii spuna feciorului ca ar trebui sa ii dau. Am rezolvat usor, intreband-o pe pediatra in fata sotului, sa auda cu urechile lui, incat sa ii transmita la urmatoarea incercare :). As vrea sa poata intelege singura, nu sa creada ca sunt o mama denaturata. Si prin printuri nu vroiam sa o jignesc, ci sa o linistesc, dar... sigur o poate lua si asa... O sa ii spun ca totul evolueaza si ca in treizeci si de ani de cand a avut ea copii, normal ca s-au descoperit diverse, s-au modificat punctele de vedere... In fine, eu ma bucur ca e acolo si ca o vad rar! Nu stiu ce m-as fi facut sa imi stea pe cap mereu... Dar sa va mai spun ceva: ea la teorie e buna, dar recunoaste ca mama ei i-a crescut copiii de la cateva luni (doua, trei parca) :)

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput