Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Daa, in IKEA ieri super haios a fost, Mai ales ca am invatat atatea despre cai si tinutele lor :) si eu ieri am gasit biberoanele spalate si pompa sterilizata le prieste sa Mai stea si ei intre baieti doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Salutare fetele,

Ah ce vant e..Daca nu eram ieseam si noi cu lesa. A naibi treaba, ca e singura zi cand Pufi e cu noi acasa. Mor de ciuda da nu am ce face. Vom gati, ca nu mai e de niciunele.

De cateva zile Mara avea pe fata niste bubite mici, ca cosurile da nu cu puroi, zgrumtoase si mici la atingere. Mi-a venit in cap ce a zis Doura cu LM ca utilizari si am dat cu el; ei dupa vreo 2z se pare ca se duc usor usor. Foarte tare chestia astaaa!

Vasari multumesc! Sa ne zici cum fost prima zi la gradi.

Cristale done

anymona la multi ani Robert!

ana_o teenx pt vot !
succes la ortoped sa ne zici cum a mers!

ral_eli merci de sfatu cu degetu. Incerc si asta

Va mai citex si revin, sunt cam singurica ca dady e la pta.




Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika
Mada, super ca ai gasit bibele potrivit!!! O sa vezi ca si fara alaptarea la san, relatia voastra va fi ceva nemaipomenit!!! Sa inchei cum se cuvine alaptarea si sa ii spui Evelinei cat de importanta a fost pentru tine si de ce esti nevoita sa ii dai laptic doar din bibe Ai sa vezi ca intelege !


Subscriu !
Am si testat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vmadelain, si noi folosim aceleasi bibe si tetine de la chicco.

sugu, votam din nou diseara!

beatrice, ana, bafta si sanatate!

da, ma, de la noi din barlog e schema anei culcer, nu mai stiu cine a postat-o si eu le-am salvat pe toate si am repostat 2 din ele. normal ca fara zahar si fara miere si fara sare.

siropul de agave, fructoza sunt treburi very good!se gasesc la plafar, dm, auchan!nu numai pt bebe, ci si pt noi sunt multa mai sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

al meu baiat este intr-o rostogolire continua de pe spate pe burta si inver, dar mai nou a inceput sa se mpinga in genunchi atunci cand este pe burta si vreau sa spun ca se deplaseaza ceva prin pat....mai face vreun bebe asa?e ok?sau sa nu il mai las sa faca asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

la multe lunite, robert!

baiiiiiiiii, stiti ce faceam io fix acum un an pe vremea asta? puneam in burta 2 embrioi, unul de 8 si unul de 9 celule. ce-am fct in ultimul an? i-am transformat in 2 grasani de aproape 7 kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Da, am luat si eu fructoza de la DM cu 7lei, si numa cu ea fac dulciuri. Mai nou folosesc ca indulcitor natural Stevia, la cafea cateva picaturele e suficient!


Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

vmadelain, si noi folosim aceleasi bibe si tetine de la chicco.

sugu, votam din nou diseara!

beatrice, ana, bafta si sanatate!

da, ma, de la noi din barlog e schema anei culcer, nu mai stiu cine a postat-o si eu le-am salvat pe toate si am repostat 2 din ele. normal ca fara zahar si fara miere si fara sare.

siropul de agave, fructoza sunt treburi very good!se gasesc la plafar, dm, auchan!nu numai pt bebe, ci si pt noi sunt multa mai sanatoase

Adi, mami de ana si ioachim


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Adi, si eu credeam la fel despre fructoza, pana am citit despre ea ca nu e ok deloc (pt ficat sau pancreas, iar pe termen lung duce la obezitate, probabil din aceeasi cauza). De indulcitorul de stevie stiam si eu ca e bun. Fructoza parca nu e voie nici in sarcina.
Felicitari pentru 7kg x 2!

Noi plecam in curand la balet cu Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fructoza? la obezitate? hmmmm!sa ma duc sa cetesc si io!desi nu inteleg cum poate solicita pancreasul, avand IG mic.
doamne, in ce era traim, atatea teorii despre vase, cratite, plastic, BPA, zahar, paine alba, euri, conservanti, gatitul cu aburi, uleiul de palmier, nitriti...
stiu de stevia, e ok, mai ales daca va place dulcele. io beau ceai/lapte/cafea fara niciun indulcitor. dar fructoza din an in pasti la o coliva/prajitura sa fie asa naspa? sau e alta bomba gen nu mancati pangasius, danone e baubau, lp nestle la fel etc. cate strategii de antimarketing ne guverneaza creierul numai DD stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

fructoza? la obezitate? hmmmm!sa ma duc sa cetesc si io!desi nu inteleg cum poate solicita pancreasul, avand IG mic.
doamne, in ce era traim, atatea teorii despre vase, cratite, plastic, BPA, zahar, paine alba, euri, conservanti, gatitul cu aburi, uleiul de palmier, nitriti...
stiu de stevia, e ok, mai ales daca va place dulcele. io beau ceai/lapte/cafea fara niciun indulcitor. dar fructoza din an in pasti la o coliva/prajitura sa fie asa naspa? sau e alta bomba gen nu mancati pangasius, danone e baubau, lp nestle la fel etc. cate strategii de antimarketing ne guverneaza creierul numai DD stie!

Adi, mami de ana si ioachim

eu nu mananc pangasius..stiu ca e hranit cu mizerii...danone chiar e baubau ...de fructoza stiam si eu ca duce la obezitate&stuff(dar daca o folosesti rar ,cred ca nu e problem) ..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput