tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

cum pot sa pun o poza aici pe forum?? ca mi*a tr tatal fetotei o poza cu "peisaju" unde locuieste cu fata,poate cineva din bucuresti recunoaste zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Marius ce idee ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Sunt socata de ce citesc!
Oare intreb nu poate fi gasita o persoana de catre politie( cred ca este un departament pe acolo)dupa IP-ul de la calculator caruia sa-i corespunda o adresa ? Poate spun o prostie dar trebuie sa existe undeva in politia criminalistica si oameni care sa stie cum se procedeaza in asemenea cazuri si sa faca ceva! Este infiorator!
Raluca pozele sunt cat decat recente? Imi pare tare rau si sper sa-ti strangi la piept puiul cat mai repede!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Pozele ieri mi le-a trimis,dar nu stiu cum se numeste strada,nu stiu nimik decat ce se vede din poze Ma gandesc ca se poate face ceva ca sa-l agseasca,il poate gasi si dupa nr de inamtriculare al masinii,dar nu se ocupa nimeni! Vineri sunt 3 sapt de cand am fost la Politie si ei nu au facut nimik,asa ca nu imi mai pun speranta in Politie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Fa-ti cont pe un site pe care se pot pune poze si pune acolo. Si aici pe forum se pot pune, mergi la meniul din stanga, la 'Album foto' Si ai acolo un buton mare 'Editeaza/adauga album foto. Si urmeaza pasii de acolo. Ai incercat sa suni la 112? Sa spui ca esti in panica pt ca tocmai ai primit telefon de santaj si amenintare de la rapitorul copilului. Ma gandesc ca fiind un serviciu de urgenta, poate se misca altfel niste rotite. E revoltatoare atitudinea autoritatilor. Insista cu telefone si plangeri la politie in fiecare zi.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Am sunat la Politia din bucuresti unde am depus plangerea si doamna de acolo nici nu stia pe cine sa-mi dea la tel.pt ca nici nu stia de dosar sau cine se ocupa de dosarul meu! Politia daca se implica il gasea de mult,dar nu s-au implicat deloc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca-

Marius ce idee ai?

Trimite-mi te rog pe mail pozele de care dispui si scaneaza orice poza recenta a copilului si a tatalui a locatiei deci orice poza si trimite-mi-le. De asemenea te-as ruga sa scanezi cartea ta de identitate si sa o trimiti de asemenea pe mail si o declaratie pe proprie raspundere unde sa scrii datele tale personale si ca iti asumi raspunderea ca ceea ce ai trimis corespunde cu realitatea.
Toate acestea pe mail te rog.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

E inuman ce se intampla. Nu-mi vine sa cred ca politia nu se implica deloc, poate doar daca ai vreo relatie sau pe cineva sus-pus, ca altfel nu ai nici o sansa.
Si eu cred ca ar trebui apelat la media. Poate are cineva vreo cunostinta pe la Acasa TV, din cate am vazut cei de acolo se mai implica in astfel de cazuri. Sau ar trebui sa le trimiti chiar tu, Raluca, un mail, poate ai noroc si te baga cineva in seama.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Imi pare rau ca treci prin asa ceva... Imi dau seama cat de greu iti este. Eu cred ca ar trebui sa te duci la sectia unde ai depus plangere si sa soliciti sa vorbesti direct cu seful sectiei, sa ii explici situatia urgenta si sper sa se mobilizeze si sa te ajute. Offf!cat de greu se misca lucrurile in tara asta!Daca nu e mass media sa accelereze procesele si anchetele...


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Raluca, incearca totusi sa implici mass-media in aceasta poveste. Toate televiziunile mari au site si pot fi contactate, pe mail sau telefonic. Trimite-ti povestea si sunt convinsa ca lucrurile se vor rezolva rapid. Daca "insinuezi" doar ideea ca politia nu-si face deloc treaba sau ai motive sa suspectezi ca e vorba despre coruptie/trafic de influenta, ia sa vezi ce rapid se vor misca jurnalistii si reporterii.
Poate ar fi bine sa deschizi un subiect la "sunt in panica", sa intrebi daca te poate ajuta cineva de pe forum sa contactezi rapid una dintre redactiile televiziunilor nationale, un reporter bun, sa-ti faca o intrare cum s-ar spune, sa se ocupe cineva de cazul tau cat mai rapid.
Contacteaza si Protectia Copilului, pana la urma este vorba despre o fetita abuzata, rapita de langa mama.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput