tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Raluca, dar el nu are un servici? Nu stii unde lucreaza? Nu are rude cu care sa iei legatura sa ii intrebi pe unde ar putea fi?
Nici nu pot sa imi imaginez ce e in sufletul tau. Cauta niste amici solizi si pleaca tu la Bucuresti sa iti cauti si sa iti iei fata. Multa bafta!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai am o idee - insa trebuie sa vad cum anume sa o pun in practica.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Cu femeia cu care mai are un copil am tot incercat sa iau legatura,am incercat si pe internet pt ca si-a schimbat aia nr de tel,iar pe net nu vrea sa vb cu mine,nici macar nu rasp si in plus nu o intereseaza pe aia ca tatal fetitei mele mi-a "furat" fetita,pe ea o intereseaza sa fie ala langa ea cu sau fara fetita!! Servici nu are pt ca el vrea sa plece in Germania la mama lui,dar nu m-am gandit niciodata sa iau nr de tel al lui mama lui pt ca nu m-am gandit vreodata ca e nevoie iar parintii lui sunt de acord cu ce face el,lor li se pare normal ca el a luat fetita si a dus-o acolo chiar daca se ascunde cu ea,e copilul lor si ii tin partea! Sa vad maine la proces,pt ca tatal fetieti tot imi spune sa opresc procesul si apoi imi da fata ca daca nu-l opresc o sa tina fetita numai in "capace" si o terorizeaza intr-una si ca ma suna din 2 in 2 min sa aud cum "zbiara" fata sper sa se termine maine cu procesul si sa se tina de cuvant si sa-mi aduca fata,daca nu o aduce,cum am mai spus,voi merge eu la Bucuresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ar trebui sa inregistrezi convorbirile cu el si sa ii faci plangere pt rapire si rele tratament aplicate minorului si abuz si tot ce se mai poate. E cumplit ce povestesti tu. Iti tin pumnii !



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Subscriu la cele spuse de Laura,inregistraza-l cand suna si prezinta dovada peste tot politie,tribunal,etc.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Este horror ce povestesti, trebuie sa se poata face ceva pentru fetitza aia, cum poate fi un tata atat de bolnav incat sa-si terorizeze propriul copil, un copil de 10 luni?! Dupa ce ca a intarcat-o fortzat, nici nu pot sa-mi imaginez prin ce a trecut copila aia trezita brusc fara mama si fara sanul ei, la doar 9 luni. Si o luna langa idiotul ala care o lasa sa planga, dar e un sadic care poate face chestii groaznice, e deja groaznic ce face, chiar poate fi lasat un monstru sa faca ce vrea el, chiar poate umbla prin lume cu copilul de 10 luni dupa el fara sa stie nimeni nimic?! Politia daca era interesata de caz o interogau pe m@@ierea aia si aflau unde e, ce atata taraganare, ce "drepturi egale", ce "ordin prezidential"?!! Si daca opresti procesul crezi ca va aparea ca un mielusel si-ti va depune fetita in brate? Ticalosul dracului, la ce sa te astepti de la unul care forteaza copilul sa bea din biberon pana se ineaca si-l tine de cap ca sa-i atraga atentia mamei?
Marius, sper ca ai o idee buna si ca se poate face ceva in situatia asta, eu, de pe margine, simt ca innebunesc, nu suport sa ma gandesc cat de trista si amarata si chinuita trebuie sa fie fetita aceea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

dar am salvat arhiva ce am vb cu el pe mess cand zicea ca terorizeaza copilul pana il gasesc eu si ca totul se rasfange asupra ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

am vrobit acum iar cu tatal fetitei si nu mai este de acord sa oprim procesul si nici sa-mi aduca fata pt ca ii e frica sa nu-l ia politia nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trece fetita mea langa psihopatul ala! I-am spus ca merg sapt asta sa-mi vizitez fetita pt ca nu-mi poate refuza dreptul sa o vad si a zis ca e plecat in vacanta si vine peste 2 sapt! oricum am sa merg la bucuresti si daca nu-l gasesc si nici nu vine sa-mi arate fetita merg iar la politie si mai fac o plangere penala! Nici eu nu pot sa-mi dau seama dc nu se implica absolut nimeni cand e vorba de un copil atat de mic si e alaturi de un fost puscarias care nu e nici intreg la cap! maine dim trimit actele si la un executor dar asta dureaza vreo 2-3 sapt pana se pune in aplicare executarea silita iar daca pe el nu-l gaseste acasa,executorul nu are ce sa faca...se face iar un proces verba si atata tot! pt ca sunt sigura ca Politia nu-l va cauta din "usa-n usa"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

"E plecat in vacanta"! Asta-i buna! Spune-i ca daca nu vrea sa infunde pushcaria din nou, sa lase fata la fomeia aia a lui, sau la tac'su sau oriunde la un om cat de cat normal s-o preiei tu! Ce crede, c-o sa fuga prin toata tzara cu copila dupa el?! Pana cand?! Trebuie sa incerci sa discuti cumva la el, in definitiv ai facut un copil cu el, ar trebui sa-i cunosti calcaiul lui Achile, sa-i atingi o coarda sensibila, ceva, sa-l convingi ca cel mai bine pentru toti e sa-ti dea copilul si sa se incheie povestea asta groaznica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Deci,crede-ma Ilinca am incercat toate variantele posibile,i-am spus sa aduca fata si o sa fim iar impreuna,ca ne mutam impreuna,ca nu sunt suparata pe el pt ce a facut numai sa aduca fata...nu vrea sa inteleaga! parca tot mai nebun e! El pana nu iese cum vrea el nu o sa-mi dea fetita,dar nici nu stiu ce vrea el de fapt pt ca o data ma pune sa opresc procesul si zice ca-mi da fata,dupa 5 min se suceste si zice ca nu-mi mai da fata ca poate-i fac "manevra" si il ia garda...nu se poate cu el,ala nu mai are nicio coarda sensibila!!

Mergi la inceput