tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

tata a fugit cu fetita - ordin prezidential | Autor: Raluca-

Link direct la acest mesaj

va rog din inima care stiti sa-mi raspundeti..am o fetita de 9 luni si nu mananca decat de la san,nu vrea biberon si abia mananca mancare,in fine principalul e ca e alaptata. tatal ei a venit sa o viziteze iar la plecare a fugit cu fetita la bucuresti(eu locuiesc la arad),am fost la politie la protecctia copilului si nimeni nu poate face nimik deoarece e tatal ei si avem drepturi egale! am auzit ca pot primi ordin prezidential,va rog care stiti de acest ordin va rog sa-mi spune-ti daca e posibil sa-l priimesc! daca-l primesc asta inseamna ca imi pot aduce fetita in 24 de ore acasa! va rog ajutati-ma!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Draga Raluca, citeste http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_18922/urgent/-/incredintare/copil/prin/ordonanta/prezidentiala.html, poate te ajuta cu ceva ...

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

multe nu prea am inteles,din cate am citit am inteles ca acel copil era mai mare putea hotari singur cu cine vrea sa ramana,iar la mine e vorba de un bebelus de 9 luni!:((( sper sa primesc ordonanta prezidentiala si sa pot lua copilul zilele astea! multumesc oricum pt ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Poti sa pui aceeasi intrebare atunci www.consult-avocat.ro/consultanta-juridica.html?gclid=CKGCk_D63qACFQkeZwodOml0Mg" target="_blank">aici.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte piů forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte cosě?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mi-e rau...cum se poate asa ceva?????????
Eu stiu ca orice copil alaptat sta la mama... si nici macar nu se pune problema de altceva...
Dar cum esti in tara, de ce nu ai mers la politie ????? e rapire asta deja...ar trebui impreuna cu avocatul tau sa mergeti sa luati copilasul..eu asta as face!!!
Iti doresc din inima multa putere!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

mi-e rau...cum se poate asa ceva?????????
Eu stiu ca orice copil alaptat sta la mama... si nici macar nu se pune problema de altceva...
Dar cum esti in tara, de ce nu ai mers la politie ????? e rapire asta deja...ar trebui impreuna cu avocatul tau sa mergeti sa luati copilasul..eu asta as face!!!
Iti doresc din inima multa putere!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."



Dar scrie ca a fost la politie si la protectia copilului........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai sunteti casatoriti - deci cine sa se bage? Tu poti sa sustii una, sotul tau altceva, dar indiferent cine ce sustine asa cum ti s-a raspuns sunteti absolut egali. Chestia cu fugitul nu prea am inteles-o - unde aveti domiciliul? Copilul unde are domiciliul?

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Nu esti inca la Bucuresti? Nu stii unde locuieste sotul tau? In ce relatii esti cu el?
Nu-ti trebuie niciun ordin, du-te pur si simplu la copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

nu suntem casatoriti,copilul are domicilul la mn acasa in arad,el locuieste la bucuresti! am fost la politie,protectia copilului,peste tot...toata lumea imi spune ca nu are ce sa faca,ca avem drepturi egale! stiu unde locuieste tatal fetitei mele,dar e un om nebun in adevaratul sens al cuvantului,pt ca numai un om nebun fura un copil de 9 luni alaptat la san am vorbit cu avocatul e posibil sa primesc maine ordonanta presedintiala si mergem la bucuresti cu executor si politite si luam fetita inapoi!dar nu stiu cum se procedeaza...adica daca el refuza sa-mi dea fetita???poate lua politia fetita cu forta de la el?? stiu ca aceste intrebari ar trebui puse avocatului dar nu mai am rabdare pana maine,mi se pare o vesnicie fara fetita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

nu sunt la bucuresti pt ca astept ordnonanta presidentia,nu vreau sa fac vreo prostie si sa*mi inchida usa-n nas sau sa plece in alta parte cu fetita! RROX3 am vazut ca esti din bucuresti si oricare mai sunteti din bucuresti,spunetimi va rog exista posibilitatea macar 1% sa primeasca custodia fetitei daca se muta procesul al bucuresti??? pt ca el ma tot ameninta ca cei de la bucuresti ii va da fetita lui,nu mi*-o vor lasa mie pt ca sunt de la arad si el e din capitala si are fata mai multe posibilitati! asa e???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca-
el ma tot ameninta ca cei de la bucuresti ii va da fetita lui,nu mi*-o vor lasa mie pt ca sunt de la arad si el e din capitala si are fata mai multe posibilitati!

asta e o tampenie fara margini si fara nici un suport real.
asculta avocatul si mergi numai pe cai legale.

Mergi la inceput