tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Noutati...in 13 am procesul pt incredinatrea copilului,dar nu stiu cum se va proceda dupa proces,cum voi putea lua fetita dupa ce imi va fi incredintata fetita mie,pt ca politia "nu se baga" decat daca este si un executor,iar ca sa am executor mai trebuie sa astept cateva saptamani! iar pe cale amiabila cu tatal fetitei mele nici nu se pune problema maine merg sa ma intalnesc iarr cu avocatul si voi vedea atunci cum pot sa-mi iau fetita de la "ala". Marti fetita mea face 10 luni,e de aproape 1 luna la "tatal" ei si pana acuma nimeni nu m-a ajutat cu nimik ca sa pot lua fetita acasa...sper ca dupa proces sa o pot lua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

raluca, e groaznica situatia prin care treci...

n-am citit tot subiectul tau de la inceput pana la sfarsit. poate altii ti-au spus deja : te-ai gandit sa implici si mass-media in cazul tau ? poate daca situatia voastra ar ajunge la stiri, la un post national de televiziune, autoritatile vor iesi din inertia in care zac acum si ai putea sa-ti iei fetita mult mai curand...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Raluca,Dumnezeu sa te ajute!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

m-am gandit si la mass*media pt ca m-*au sfatuit multe persoane,dar nici nu stiu cum sa fac,pt ca tatal fetitei mele nu mai sta acasa la el cu fetita,a plecat in alta parte si a zis sa-l gasesc daca vreau sa-mi iau fetita! si nu stiu cu ce ma poate ajuta mass*media in cazul acesta... oricum,trebuie incercata orice varianta ca sa iau fetita de la el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Raluca au mai trecut 10 zile , cred ca le numeri cu sufletul.Cum mai stai cu demersul.Si cum a dica a plecat cu fetita si nu stii und e?
Ai spus la politie lucrul asta? Ca a disparut cu fetita si tu nu stii de ea? Unde vei merge cand vei avea tot rezolvat cu actele?
Sunt multe intrebari, ma scuzi, dar e groaznic sa fii legat de maini si sa nu poti face nimic si el sa faca ce vrea fara probleme.
Eu iti tin pumnii in continuare, si asa cum Monica Columbeanu a reusit iti doresc ca reusesti si tu .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

In 13 am avut procesul si s-a amanat pe 20,iar acum in 20 se hotaraste unde se tine procesul Arad/Bucuresti! Nu stiu unde e tatal fetitei mele cu fetita pt ca zice ca nu e in bucuresti pt ca e dat in urmarire,il cauta Politia! Acuma ma ameninta ca daca nu opresc procesul pana miercuri terorizeaza fata,si m-a sunat sa aud cum plange fetita am sunat la politie si nimeni nu stie si nu imi spune nimik! mereu spun ca ma suna ei inapoi,dar deja au trecut 2 sapt si nu m-a sunat nimeni! nici nu stiu ce sa mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

De cate ori vad postare noua intru cu emotie si speranta ca ti-ai recapatat fetita si de fiecare data mi se face rau, efectiv mi se face rau cand citesc ce se intampla!! Daca eu, din exterior, ma simt asa, tu cum trebuie sa te simti, Raluca, nici nu pot sa-mi imaginez?!
Totul a inceput acum o luna, nu stiu, aunci trebuia sa mergi direct la el la usa cu niste zdrahoni, platiti sa-l imobilizeze/sperie/bata de sa se c... pe el, nu stiu, sa fi facut cumva sa-i iei fetita si sa fugi cat vezi cu ochii, ce politie, ce judecatorie...Cata vreme stiai unde e sa f stat la usa si de dormeai pe presh, sa nu te lasi pana nu recuperezi copilul Chiar nu-i poate da nimeni de urma psihopatului?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Pai Politia il cauta de 2 sapt si nici acuma nu l-au gasit! nu mai sta acasa la el si nici nu am idee unde ar putea sta am sa incerc sa opresc procesul ca a zis ca doar asa imi da fetita,dar daca minte si nu imi aduce fetita,vineri merg iar la bucuresti cu mai multe persoane si stau daca e nevoie si o sapt acolo,poate mai merge pe acasa sper din tot sufletul sa-mi iau fetita pt ca mi-e f greu fara ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Il cauta pe dracu', daca il cautau, il gaseau...
Ai zis ca psihopatu' mai are un copil cu alta femeie: crezi ca aia nu stie unde e? Ai vorbit cu femeia aia, ca la un moment-dat spuneai ca ea are grija (sau asa crezi) de fetita ta dupa ce a luat-o taica-sau? Este ingrozitor ce se intampla, atatea tragedii cu copii mici si tati dezaxati auzi pe la stiri (incerc sa le evit cat pot, nu deschid tv-ul veci pe stiri, dar tot mai nimeresc pe undeva unde merg cu sonorul tare!) si "organele" iti zic de "drepturi egale" si sa "stai linistita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enachescug spune:

Nu stiu daca e OK, dar ce ar fi daca ai merge la Politie si sa anunti rapirea fetitei (separat de procesul in curs), pe motiv ca el a disparut de la domiciliu cu fetita cu tot?

Mergi la inceput