tata a fugit cu fetita - ordin prezidential

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sa te ajute Dumnezeu!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

nu prea ma ajuta...am primit ordinul presedintial astazi dar tot nu pot sa iau fata cu executorul pt ca a zis executorul ca trebuie sa depuna si el ceva actele la judecatorie sim ai dureaza 3-4 saptamani pana pot sa iau fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Roxy nu am mai mers dupa fetita,asa speram si eu ca o aduc acasa dar dupa ce am primit ordonanta presedintiala mi-a zis executorul ca mai dureaza 3-4 sapt.pana pot sa iau fetita!! nici nu stiu cum sa fac sau ce sa fac sa o iau cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

raluca..poate ca e un sfat deplasat...din necunostinta de cauza si poate nepotrivit,dar ma gandesc ca ai putea apela la mass-media..daca cunoscutii vostri ar sti prin ce treci poate l-ar determina pe nefericitul ce ti-e tata la copil sa ti-l dea inapoi!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

nu pot sa cred , e inuman, oare executorul nu e tata si el ? Sau poate de aia tine cu tatal, altfel nu-mi explic.Ei au idee cum e fata acum? Daca e cum trebuie sau traumatizata?
Nu vreau sa pun paie pe foc, dar inca o luna pentru un copil mic este enorm.Cum raspund ei, executorul, procurorul, astia ce tin viata copilului in mana , daca pateste doamne fereste copilul ceva.Am urmarit subiectul tau pentru ca si eu sunt mama si doamne fereste daca atunci cand era asa dependent de mine sau si acum cand sunt mai maricei dar tot depind de mine, ar fi fost luati de langa mine fara macar sa stiu daca sunt bine.La mine au vrut bunicii care sunt in tara sa ii ia ca sa putem cica sa ne descurcam si noi mai usor aici fara ei si nici nu am vrut sa aud, si erau in maini bune, dapoi tu, chiar nu mai stiu ce sa zic.Cum si in ce stare esti, imi dau seama.
Totusi a luat cineva legatura cu tatal, stie cineva cum e fetita, daca are cineva grija de ea sau nu? Este cumplit sa nu poti face nimic.Si totusi trebuie sa existe ceva, orice, cine are cunostinte in domeniu e poate indicat mai mult decat oricand sa scrieti aici , ce poate face, ca doar nu o sa stea asa , sa tot amane executorul, ba procurorul si in timpul asta copilul de 9 LUNI !!!! sa fie cine stie cum.Trebuie sa existe ceva.
Marius, sau altii care au cunostinte in domeniu ce altceva concret inafara de "o sa fie bine" exista in situatia Ralucai...orice care sa poata asigura siguranta fetitei ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca- spune:

Am mai vb cu tatal fetitei si el spune ca e bine fata(ce altceva poate spune) si a primit citatie pt procesul pt incredintarea minorului,acum zice ca doar asa imi da fetita inapoi daca opresc procesul,dar nu am nicio garantie ca se tine de cuvant,ca o sa-mi dea fetita,daca a fost in stare sa o "fure" e in stare de orice! nici nu stiu pt ce mai e ordonanta presedintita de urgenta,daca nici cu aia nu pot sa-mi iau fetita,pt ce mai e de urgenta???daca trebuie sa astept inca o luna!! nu stiu...nici nu stiu ce sa mai zic sau sa fac ca simt ca nu se mai termina odata si ca nu mai ajung la fetita mea! Maine merg iar la avocat,dar din cate am inteles nu am altceva de facut decat sa astept,sa astept pana pot sa-mi iau fetita de la "ala"!! Nu stiu,am vrut sa merg la Bucuresti cu ordonanta aceea fara executor si sa merg la el la usa macar cu Politia,dar nu stiu daca vine sau daca se baga Politia ca eu daca merg singura clar,el nu-mi deschide usa si nu-mi da fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nici nu stiu ce sa zic,toate aceste amanari denota dezinteres dupa parerea mea,ar fi utila o parere avizata,eu nu sunt avocat,daca pe forum exista un avocat care s-a mai intalnit cu o asemenea situatie sper sa-ti scrie care este exact procedura si cat dureaza.
Pana atunci iti urez multa bafta si putere sper din tot sufletul sa-ti strangi fetita cat mai curand in brate.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Si eu zic ca trebuie sa consulti un avocat, care sa iti explice clar care iti sunt drepturile, cat de repede le poti aplica, CUM sa actionezi ca sa poti lua fetita mai repede.

Ai acel ordin in mana, teoretc ar trebui sa poti si cu Politia, pe ordin ce scrie? Nu se precizeaza in cat timp poti actiona sau faptul ca tatal e obligat sa ti-o dea daca mergi dupa ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Raluca, am urmarit subiectul cu pumnii stransi, nici nu vreau sa-mi imaginez ce-i in sufletul tau! Eu as incerca totusi sa fortez lucrurile cumva, apeleaza la un avocat, un politist, la executor, sa gasiti o chichita, acuza-l pe tata de ceva ce e obligata politia sa ancheteze, gaseste pe cineva care sa te invete cum sa fentezi birocratia asta inumana si fara sens! Afla cam in ce situatii sunt obligati politistii, protectia copilului, stiu-eu-mai-cine, sa intervina de urgenta, precum si care ar fi consecintele in cazul in care se dovedeste ca ai exagerat. E imposibil sa nu fie ceva ce poti exploata, sa ocolesti hartogaraia si sa-ti tii cat mai repede copila in brate.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

si eu iti tin pumnii in continuare.Intereseaza-te cat e valabila aceasta ordonanta, sa nu te trezesti ca dupa ce binevoieste executorul sa depuna actele si trece o luna sa nu mai fie ordonanta valabila.

Mergi la inceput