Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu fetele, mor de dragul piticului.. l-am adus de la socrii si il tineam in brate si zic catre Vlad "fa pa", si ii duc manuta lui in semn de pa. Dar fac asta de cateva zile, adica mereu salutam cand plecam de acolo. si a facut pa singur, si-a ridicat manuta, a deschis palma...m-am topit... am venit cu el in casa la noi, unde ne plecau musafirii, si la fel am zis sa faca pa si a facut de 4 ori!!!! nu imi vine sa cred! poate o fi fost coincidenta, nu zic nu, dar mi s-au inmuiat picioarele si mi-a sarit inima din piept de fericire!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabisav

Saddie, Anamaria si-a dublat greutatea la 4 luni, a avut la nastere 2,660 kg, dar de la 4 luni a luat tot mai putin in greutate, drept pt care la 8 luni are doar 6,900 kg. Si ea are 71 de cm dar pare destul de indesata. Sper sa fie ok. Important e sa fie sanatoasa, ceea ce va dorim si voua. Doamne-ajuta sa iasa analizele bune.

Gabi mamica de comoara: Anamaria (19.07.2010)


Acum am priceput, am crezut ca poate mandra ta e putin mai grasunica. Ai dreptate, important e sa fie sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Cris vezi ce baiat mare si destept ai...si frmuos

Noi am mancat si acum ii pregatesc si Antoniei cerealele...acum sta cu tati si tipaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, ce baiat mare si destept ai!!
Crissy, cum e Bea? Cum mai sunteti cu auzul? Cand mai mergeti al dr? Nu ne-ai mai zis nimic de asta...
Si eu tot asa i-am dat azi iaurtul- iaurt de capra( f bun si nu a facut bubite de la el- merci Giorgia de idee)+ biscuite( eu ii dau biscuiti Hipp- ff buni, 1/2 de punga ii mananc eu )+ mar. Tare mult i-a placut combinatia lui Raul.
Si dupa masa i-am dat brocoli pt prima data. Brocoli cu dovleac. Mie sincer nu mi-a placut, dar Raul a papat tot tot.
Victo, sa se faca bine Mihaita.
www.youtube.com/watch?v=KFqItNVmq4Q" target="_blank">Filmulet cum plimbarile lui Raul. Eu va tot pun filmutele, ca le pun pe youtube, le mai trimit la ai mei si la soacra.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu fete, am repetat figura. Adica tata-so i-a dat sa manance , ca in fiecare seara, apoi mi-l da mie, si el pleaca din camera, ii zice noapte buna, il pupa si eu il culc. Si i-am zis sotului sa ii spunem acum copilului sa faca pa, si ii zic lui Vlad :tata pleaca, fa pa! Si a facut iar, de 3 ori. l-am intors cu spatele 2 minute, cu sotul tot in camera, dar fara ca Vlad sa il vada si apoi iar cu fata la sot. Si iar "tata pleaca, fa pa" si a facut iar! Am niste emotii, imi sare inima din piept. Ma simt ca in noaptea in care am nascut. Mi-au dat lacrimile. sotul a pupat copilul... ce mai, mi se rupe daca se trezeste de un milion de ori in noaptea asta sau in toate ce vor urma!!! e baiatul meu scump si drag!! si ma intelege!!! am baiat mare!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Paula, umbla Raul!!! BRAVO!!!!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

ooana, mie asa imi iese iaurtul de casa. E inchegat, iar daca bag lingurita in el se alege zerul.


super arata...no ceva nu fac eu bine
spune-mi care e "reteta" ta


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






ooana, scrie sub poza exact cum am facut. Am incercat si cu iaurt in loc de smantana dar s-a inchegat in 2 zile (nici nu l-am pus pe calculator). Eu fac cu lapte gras.

EDIT: borcanelele le-am pus pe CALORIFER si nu pe calculator

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


eu puneam iaurtul 1 lingura mare in laptele caldut 400ml si apoi lasam pe calorifer borcanasele
ma duc sa incerc varianta ta...iti spun maine care a fost rezultatul


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tu fetele, mor de dragul piticului.. l-am adus de la socrii si il tineam in brate si zic catre Vlad "fa pa", si ii duc manuta lui in semn de pa. Dar fac asta de cateva zile, adica mereu salutam cand plecam de acolo. si a facut pa singur, si-a ridicat manuta, a deschis palma...m-am topit... am venit cu el in casa la noi, unde ne plecau musafirii, si la fel am zis sa faca pa si a facut de 4 ori!!!! nu imi vine sa cred! poate o fi fost coincidenta, nu zic nu, dar mi s-au inmuiat picioarele si mi-a sarit inima din piept de fericire!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


NU cred ca a fost COINCIDENTA


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
www.youtube.com/watch?v=KFqItNVmq4Q" target="_blank">Filmulet cum plimbarile lui Raul. Eu va tot pun filmutele, ca le pun pe youtube, le mai trimit la ai mei si la soacra.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8



nu-mi vine sa cred
cat de scump poate fi....

P.S. S-a terminat cu linistea ta si a lui Cosmin



Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Doamne feri tu fete... peste drum de mine este o casa parasita, nu sta nimeni in ea de ani buni, dar mai sus stau alti oameni. No, si aud cu sotul niste batai tari, zgomotoase, era clar ca cineva incerca sa sparga ceva. Erau o multime de tineri care spargeau casa aia. e zona intunecata, pt ca nu e casa chiar la strada, ci mai in sus si nu prea vedeam. Am reusit sa vad lanterne si tigari (fumau oamenii). Bai, dar sa spargi casa la 8 seara!!! si se auzea bine, si noi stam pe strada principala, si plin de vecini. A sunat sotul la politie, dar cum au vazut astia farurile au fugit. Pe cativa i-a prins, iar vreo 3 au fugit pe strada ( 2 baieti si o fata). se strica lumea de cap!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput