Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Gabisav, faci asa- intri din pagina asta , din stanga, la mesaje private (adica nu la profil personal, nici dedesubt la mesajele mele, nici mai jos la foloseste punctele, ci la urmatorul - mesaje private). cand dai click pe asta, ti se deschide o fereastra in care ai mai multe optiuni (undeva pe centru, un pic dreapta paginii). aceste optiuni sunt: inbox/outbox, new, pm, receive, members, options. Dai pe options, si te duce pe o alta pagina unde ai de ales intre activarea sau dezactivare mesajelor private. Bifezi casuta cu activeaza. Apoi mai jos daca doresti sa fii si notificata prin email ca ai un Pm pe acest forum si apoi dai trimite modificarile. Si se activeaza PM-ul. Apoi iti va aparea in bara fiecarui rapsuns de al tau, asa cum ne apare si noua. Cand ai un mesaj nou, il vei vedea in stanga, cu rosu, la mesaje private. Eu nu il vad mereu, ca nu is atenta, de asta am cerut sa primesc si pe mail alerta ca am PM, sa fiu sigura ca vad. Sper ca ai inteles ceva, Imi spui daca nu.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

AELITA,ai tuns baiatul?!

TINA,tot acolo si noi,la Bolero, cind aflu exact data iti dau PM.

OANA,Ana m=a ajutat cu scaunul, l-am luat cu 100 de lire, la noi e 1200 ron




Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uf..bebelache cred ca e bolnavior, ca nu are chef de nimic, e pleostit..sta asa blegut in brate,el care nu avea stare si se arunca in toate partile..si adoarme f des. si in brate. deja e la a 4 a repriza de somn pe azi. scurte toate, bineinteles.
si eu am fost cu febra 38 asta noapte..azi cu stranut, curge nasu., dar ma bucur ca nu am doare gatul si atunci trece mai usor totul.

ee..cu lapticul..cum vrea si Doamne Doamne..cum ziceam in premiera a supt pt prima oara in viata lui LP. dar eu am avut lapte mult azi, si cum e si bolnavior, pt hidratare, i-am dat copilului sa suga.

cristina, felicitari lui Vladut! asa deci, e bun locul de joaca pt somnul lui tati..hihihi.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabisav

Scuze Saddie ca te intreb, v-a recomandat pediatrul sa faceti analize pt ca ia putin in greutate? Si Anamaria ia putin in greutate - luna trecuta 270 gr, iar luna asta 230 gr. Si de mancat mananca cam asa: 500-600 ml lapte, fructe putin -max. 50gr, legume + carnita sau ou - inre 120 si 150 gr. si cereale cam 100 gr. Oare ar trebui sa-mi fac si eu probleme si sa intreb pediatrul?


Gabi mamica de comoara: Anamaria (19.07.2010)


Gabi, da analizele le facem la recomandarea pediatrei. Medeea de mica a avut un apetit scazut, manca f. greu si niciodata nu a luat mai mult de 600 gr pe luna in greutate. Mai mult, ne-am batut mult timp si cu un reflux destul de urat. Acum cat de cat am adus-o pe linia de plutire in sensul ca mananca cantitati ok de mancare zic eu (180-200 fructe, 150-180 legume, 180x3 mese lapte) dar in greutate tot ia prost.

Conteaza mult daca se mentine constant pe curbele de crestere, Medeea a fost tot timpul in sfertul inferior si acum se duce si mai jos. Daca Anamaria e constanta pe grafice atunci e ok, vorbeste si cu dr. ei si vezi daca e nevoie de ceva analize.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabisav spune:

Mersi mult Saddie. Anamaria si-a dublat greutatea de la nastere la 4 luni, iar medicul de familie si un medic pediatru au spus luna trecuta ca arata bine, ca e totul in regula cat are in greutate. Dar cred ca am sa intreb si un alt pediatru, ca sa stau linistita.
Cristina am reusit cu PM. Mersi mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Gabi pai in cazul asta eu zic ca e bine, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Medeea nici acum la 7 luni nu si-a dublat greutatea acum are 7 kg iar la nastere a avut 3550g, deci macar 7100g sa fi avut. Daca o tine tot in ritmul asta cu suta de grame pe luna, abia cand va implini 8 luni va avea dublul greutatii de la nastere.

Conteaza mult si raportul cu lungimea. Medeea e lunguta are 70 de cm si asta o dezavantajeaza si mai mult cu greutatea. Macar daca era mai scunda era mai indesata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crissy pai decat pesimista

Crispro cat am ras de faza cu sotul tau

mai fete atat mi-ati facut pofta de urzici si in sfarsit am gasit si eu pe marginea unei padurici prin apropiere am stat la cules pana sa trezit fata o doamna mai in varsta a stat si ma privit vreo 5 min ca nu stia ce fac intr-un final ma si intrebat dar nu stiam sa ii explic ca nu vb engleza acum sunt piscata toata pe la degete dar diseara imi fac o portie de urzici de o sa imi treaca toate cele






Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:



super arata...no ceva nu fac eu bine
spune-mi care e "reteta" ta

Citat:

Fetele, voi combinati iaurtul cu ceva? Mie mi-e draga cand vad ca-l mananca simplu, nu as vrea sa-i "stric" gustul, dar se pare ca nu se satura doar cu iaurt simplu.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


iaurt+fructe+cereale
o sa incerc si cu branzica sa vad daca ii place


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabisav spune:

Saddie, Anamaria si-a dublat greutatea la 4 luni, a avut la nastere 2,660 kg, dar de la 4 luni a luat tot mai putin in greutate, drept pt care la 8 luni are doar 6,900 kg. Si ea are 71 de cm dar pare destul de indesata. Sper sa fie ok. Important e sa fie sanatoasa, ceea ce va dorim si voua. Doamne-ajuta sa iasa analizele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

ooana, mie asa imi iese iaurtul de casa. E inchegat, iar daca bag lingurita in el se alege zerul.


super arata...no ceva nu fac eu bine
spune-mi care e "reteta" ta


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






ooana, scrie sub poza exact cum am facut. Am incercat si cu iaurt in loc de smantana dar s-a inchegat in 2 zile (nici nu l-am pus pe calculator). Eu fac cu lapte gras.

EDIT: borcanelele le-am pus pe CALORIFER si nu pe calculator

Mergi la inceput