Pufi de ian-feb 2010 (6) - Felicitari Bea !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

gata, s-a terminat si cu romanii au talent...evident ca au fost si acum diversi penibili dar am vazut si copii tare talentati.

simply, sa nu mai spui niciodata ca nu esti o mama buna...esti cea mai buna mama pentru Ariana. Cred ca iti este greu. eu nu am trecut prin faza alaptat ca sa-ti spun ca stiu prin ce treci, dar iti doresc multa putere sa poti reusi cu intarcarea. Cu rabdare or sa treaca toate.

bea, deci maine aflam daca e cu doua liniute sau nu? Bafta multa, sa ne anunti vestea cea mare sa te treaca Mire pe prima pagina cu fratior/surioara de pufulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

eu o sa vizitez H&M-ul atunci cand se va deschide la noi la Mallu din Vitan, adica prin aprilie...nu mai e mult oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Seara buna,

am gatat si eu talentii ne place si ne uitam...

simply, si eu la fel, azi vreau, maine nu mai vreau, presiuni ca ar trebui si ca hai se mai poate un pic... si tot asa. Pe Ela n-am putut s-o intzarc singura, m-am dus acasa, si m-a ajutat mama si sora, singura nu as fi reusit (sau da?)... varianta ideala e sa vrea el sa se intzarce singur, eu sa nu mai am lapte (cu prima conditie, el sa nu mai vrea, nu invers)... oare e posibil sa se intample asta asa ca prin minune???

Bea, foarte frumos ce ai spus... ca esti foarte optimista si ca vezi totul in roz... spuse cea care asta vara muncea pentru o cutie de lapte o zi intreaga... Imi imprumuti si mie ochelarii roz??? PLZ!

sa mai zic de azi? m-a distrat faza de dimineata...

ii dadeam danonino (dupa care nu se prea omoara)... si a vazut-o pe sora-sa ca si-a facut niste ochiuri... a coborat frumos din bratele mele (prin alunecare) si s-a cocotat in bratele Elei (desi ea nu e deloc obisnuita sa manance cu el in brate) si a luat o bucata de paine si si-a inmuiat-o in ou (galbenus moale, asa obisnuiesc sa-i dau)... si toti am avut impresia ca a zis ceva cu "da'i bun" (a bodoganit ceva ce semana izbitor cu "bun" dar inainte de bun a mai fost o silaba)...

poate ca inca nu vorbeste (ca altfel ar spune cu siguranta mai multe si repetat), dar le potriveste foarte bine sau le potrivim noi ca-s de-acolo...???



--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

sorina, tu vroiai un share de secrete? eu am remarcat ca atunci cand il scot mai mult si mai des la aer doarme mai bine si mai mult... dar tu o scoti destul de des si de mult, adica suficient, nu?

ref la inteles copilul, poate de aceea e "dificila"? ca nu e inteleasa? copii mici sunt disperati sa fie intelesi... cu toate acestea, eu cred cu tarie ca tu esti cea care o intelege cel mai bine dintre toti... hai ca nu e mult, mai e un pic si incep si ei sa se exprime astfel incat sa-i intelegem si noi.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

am mai vrut sa zic ca lui Kay ii place foarte tare in balcon... ar sta toata ziua in balcon... si cand il scot afara in 5 min adoarme... parca ar fi ceva in aer... ii place la aer... (a nu se intelege gresit, aerisim casa in fiecare zi)... o fi curentul de aer... spatiul liber, cerul... nu stiu...dar ii place.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna seara!


La multi ani Alicredo, sa traiesti fericta si iubita 100 de ani!

Sorina- felicitari pt primul capitol....si la mai multe...

Eu sunt pe fundul butoiului...dar unul maaaare tare...am o stare aiurea tare....azi la 11 il alaptam pe Alexandru....ca sa-l adorm...si am inceput sa plang ca nu stia micutul ce-i cu mine...si-l alaptam, si plangeam...si tot asa.Am incercat sa ma calmez...intr-un final...Dar de un an si ceva fac acelasi lucru....stau cu el de dim pana seara la 6...acum e foarte agitat...si nu sta locului o clipa...si simt ca nu ma mai tin nervii...si tip la el...si se uita cu ochii mari la mine...si il iau in brate si-l pupacesc si-l dragostesc. Sunt cam incoerentaincerc sa ma controles...stiu si simt ca sunt la marginea depresiei...si nu stiu ce sa fac!!!

Dar e week-end...si poate imi mai revin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

In cazul nostru e prostia mea,ca de la 11 pana la 18 am tinut-o fara san,pt ca vroiam sa incerc sa o adorm si fara san,mi-e teama ca nu o sa o invat niciodata sa adoarma si altfel,sa adoarma singura e un vis....la 18 i-am dat san pt ca nu am mai rezistat psihic,nu vreau sa intru in butoi dar incep sa imi pun la indoiala calitatile mele de mama




Simpli nu poti sa-ti pui la indoiala calitatile de mama. E normal sa incerci toate variantele posibile pentru intarcare. Azi ai incercat asa... n-a mers. Asta e. Maine o luati de la capat, altfel. O sa reusesti. Nu te mai stresa, poate te simte, ii transmiti si ei starea ta.
Acum se mai incalzeste afara si ma gandesc ca daca iesiti din casa mai uita si ea... ca banuiesc ca afara nu cere LM.





Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Sorina, Livia ce-aveti mai fratilor cu butoiul ala?!? Unde e... ca-l sparg?
Haideti afara ca vine primavara saptamana viitoare! Cat a fost iarna am inteles dar tocmai acum cand infloresc copacii, canta pasarelele la geam ...voi ce faceti? Hai... afara, afara!!



Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alexutza zici ca Yannis a inceput diversificarea, ha? Foarte tare pai nu stie el ce-i bun?

Sorina felicitari pentru primul capitol


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mda... deci am ramas singura. Trebuie sa ma duc la culcare, nu? Ok.

Noapte buna sa aveti fete dragi

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput