Puiuti de Sept-Oct 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

racheel

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

racheel multa bafta si cu casuta si la control sa vii cu vesti bune.

Anilansa bine ai venit, sarcina si nastere usoare numai cu bucurii!

camady eu am implinit astazi 17 sapt si inca nu sunt sigura daca l-am simtit pe bebe... ar trebui sa fiu ingrijorata oare? mai simt gadilatur galgaituri prin burtica dar nu e ceva constant, zilnic ca sa zic ca e bebitza...

Lori 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

andra pentru putin

Fetelor ioana_iasi este graviduta din nou a ramas imediat dupa pierderea sarcinii.Este la odiseea Brumarei si Craciunite nov.dec.2011

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Gata fetele, v-am citit pe toate
Multumesc din suflet ca v-ati gandit la mine
acuma, sa mai raspund si eu un pic, cam tarizu,dar acum am reusit sa citesc un capitol, deci si prin urmare:
Racheel, cu vopsitul vroiam sa-ti zic ca stiu si eu ca nu e recomandat, ca se transmit toate substantele alea toxice la bebe, dar poti incerca cu henna, nu situ daca acopera firele albe, dar macar poti incerca cu henna, poate te nuanteaza un pic
Camady, ma bucur ca esti bien si s-a oprti sangerarea,deci de acum nu trebuie sa te mai sperii, asa e sarcina ta
Jade, la tine la dublu test scrie clar risc scazut de anomalii,deci e de bine, am mai vazut un test la o gravidutza, si ea mi-a zis ca nu mi-l recomanda,ca e doar statistic, ci nu un diagnostic,si asa era si rezultatul ei,ceva vag,fara cifre fara nimic, eu nici nu stiu ce sa fac, dulbu nu l-am facut, ca dr a zis sa fac doar triplu, dar chair nu stiu daca se merita sau nu,ca nu prea mi se pare relevant, si scrie undeva pe rezultat atentie, acesta nu este un diagnostic, si ca daca iti iese ok, tu nu poti fi sigura ca bebe nu o sa aiba,sau invers,daca nu iese bine, nu inseamna ca bebe o sa aiba..deci nu prea stiu
Seidana,ce face cumnata?
Natalia, de cand astept sa apara urzicile, sunt innebunita, si cand am vazut ca la tien se gasesc..aici inca nu au aparut,dar urmaresc piata mereu
Arcenciel, te imbratisez cu drag...sper ca ai mai rarit un pic cafelutele alea..eu stiu ca putem bea o cagea pe zi, facuta la filtru,ca sa nu fie asa tare probabil, si se bea o parte de dim, si o parte mai dupa masa, am ascultat intr-o dim la Ce se intampla dr
Loredanar, bafta multa pt prima casa, hai ca acum o sa fie cu noroc, ca doar bebe e cu voi:)
Racheel, d'abia asteptam sa vii cu vesti bune, si cu un cuculetz sau pasa
Mi-a fost dor de voi fetele, acuma sunt toata ziua pe forum,ce bine e, la serv citeam asa printre randuri,si puneam repede pe bara...


Zubi, mami15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Loredana stai linistita. E posibil ca pana la 20 sapt sa nu-l simtim. Depinde. Si nu inseamna ca-l simteam tot timpul. Mai ales seara dupa dus cand ma relaxam in pat............ca niste falfaituri.Dar nu e o regula.

15+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

andra pentru putin

Fetelor ioana_iasi este graviduta din nou a ramas imediat dupa pierderea sarcinii.Este la odiseea Brumarei si Craciunite nov.dec.2011

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!





ce frumos.. scumpa de ea.. sa ii dea Dumnezeu putere si se data asta sa fie sanatos bebele si sa il vedem la 40s

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Am uitat, BUN VENIT NOILOR GRAVIDUTZE

Zubi, mami15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

O prietena mi-a zis ca a simtit fetita la 19 saptamani.Camady se spune ca la a doua sarcina il simti pe bebe mai devreme si la 14 s.Tu l-ai simtit?Nici asta nu este o regula.totul depinde de bebic.

Zubi te stiu cat este de bine in Concediu ca eu sunt din ianuarie.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 16+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

wow, ce ma bucur pt Oana_Iasi, ce repede, sa dea Dumnezeu sa fie bine , superr felicitari

Zubi, mami15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

zubiii.. comentezi ???

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput