MONTIGNAC (156)...AFIS CU NEPERMISE SI VOINTA 0

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Vali,vin acum cu santajul . Daca iti suntem dragi si viceversa, te rog sa nu ne parasesti. Mai ales ca am clarificat "situatia"

Si asta e reteta de pateu http://www.e-retete.ro/retete/pate-vegetal

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro da de unde iei pasta de ceapa si unt de caju? (ca am un sentiment ca mama ar fi fana a pateului asta...desi nush daca o sa-l faca, mi se pare cu multe prajeli si amandoi babaci ai mei au avut colesterolul mare..desi nu mananca gras si nici prajeli....)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Reteta la pasta de ceapa o gasesti tot pe eretete. E foarte simplu de facut. Unt de caju nu am avut si am inlocuit cu faina de migdale.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

revin cu impresii de la pizza mea.
pus in blat ashea: 1,5 cani de tarate si jumate de faina integrala, 2 oua, 2linguri ulei si una de smantana, si un plic de drojdie , stiu ca are ff multe grasimi insa e aproape lipidica...o iesit ff fain blatu nici nu s-o lipit de tava si desi era ff putin aluat ca a trebuit sa intind cu mana pe acolo taratea de se vedea tava o crescut ..cui ii place cu blat mai mare asta e ff buna..eu personal data viitoare nu o sa mai pun drojdie

drept urmare am si ce manca la munca sapt asta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Minus 500 gr

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Azi dimineata aveam 55,4. Deci tot pe-acolo ca abia m-am reapucat. Astazi voi face niste pulpe dezosate si fara piele la gratar si o salata verde si la cina inca nu stiu.
Pieptul de pui cu parmezan l-am luat din cartea lui Monti.

1 piept de pui mare (taiat cam cum sunt fish fingers)
1 iaurt
2 catei usturoi pisati bine
cimbru
sare, piper
parmezan ras (reteta zice 200 gr dar eu am ras mult mai putin)

Se face un amestec din toate ingredientele (mai putin parmezanul) prin care se da carnea. Se scoate carnea din sosul de iaurt si se tavaleste prin parmezanul ras. Se pune intr-o tava unsa cu ulei. Bucatile se pot atinge dar sa nu se suprapuna. Se pune tava la foc mediu cam 20 min- jumatate de ora. Merge de minune cu o salata verde cu ceapa si muuulta zeama de lamaie.

O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

ceau, montigirls!
raportez cu mandrie o usoara scadere: 300 de grame sper sa ma tina cureaua si sa ma abtin si in continuare de la prostii, ca o luasem razna rau de tot!!!l

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

68,4 sambata dimineata

VALI nu ne parasi chiar daca nu tii monti curat stai la noi ...si felicitari pentru minus....
nici io nu-s 100% si cu riscul sa mi-o iau pe coaja ,tot mai intru p-aici ca mi-e dor de fete
meniu nici io nu mai scriu ca de multe ori ,nu prea mai se incadreaza in vreo faza monti

PUIOSR nu cred sa ai motive de panica..si noi am patit-o anu trecut cu piticu..si tot asa analize peste analize ...la noi a fost din cauza unei amigdalite trenante

BRANDU ai scapat usor de la masa pakistaneza

BLUEIRIS ce bine suna retat asta de piept de pui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

oi fi scapat io usor de masa aia da sincer nu ma mai inteleg cu cantaru..imi vine sa-l arunc pe geam!!!..si doar am spus ca nu ma mai cantaresc 71.00

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Brindusik, parca tu ziceai ca scazi cand mananci prostii si cresti cand esti conforma. ia mai baga niste prostii
Glumesc, nu da cu rosii...
Lasa ca oricum mai ai un pic
Felicitari fetelor care au slabit

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput