Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

la toate fetele

Roxymanu78, savuiona, va multumesc pentru raspuns !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Katy,

eu personal iti multumesc foarte mult. In sfarsit se mai gaseste cineva care sa ne mai incurajeze si pe noi cele care urmam sa facem fiv. Caci numai despre negative am auzit pe forumul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doratea spune:

buna fetelor,
imi pare sincer tare rau de voi si de faptul ca sunteti dezamagite. Va rog, nu fiti dezamagite de doctorii sau de clinica...eu am facut parte din lotul din aprilie unde din 14 , am ramas 3 insarcinate, in martie din 25 de fete au ramas insarcinate 14...deci fetelor exista speranta, intodeauna exista. evident ca aici facandu-se fertilizarea pe loturi e mult mai usor sa monitorizezi sansele de reusita sau de insucces. credeti ca la szeged nu e tot la fel? atat ca acolo nu se poate monitoriza asa ca si la athena pt ca este flux continuu. la inceput am fost circumspecta vis-a -vis de ideea de lot, dar in final mi s-a parut un lucru foarte bun. de ce sa fuga doctorul de la consultatie , la punctie si de la punctie iar la consultatie si apoi in final sa mai faca repede pe fuga vreo citeva embriotransferuri? asa chestiile au fost foarte bine disociate si doctorul nu alerga ca un disperat pe coridoare cum face doctorita de la szeged( care btw asta iarna si-a rupt piciorul pe coridoare alergand ca o disperata si moarta de obosita probabil). deci, m-am simtit foarte importanta pentru fieare dintre doctori, importanta si bagata in seama. din pacate fertilizarea in vitro presupune un procent mic de reusita si nici la szeged sau altundeva nimeni nu calculeaza o probabilitate mai mare de 30-35% si eventual 3 incercari. inteleg ca sunteti revoltate si frustrate si dezamagite(si eu sunt la a doua incercare-stiu cum te simti) dar trebuie sa aveti credita ca voua SIGUR vi se va intampla ceva BUN si VOI cu siguranta veti face parte din procentul castigator. sa dea DUMNEZEU sa vi se implineasca dorinta si sa aveti intelepciune sa gestionati momentele astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savuiona spune:

Kati ma bucur mult pentru tine, multa sanatate iti doresc.
Cat despre cele ce nu au reusit in luna mai, printre care ma numar, nu pot sa le spun decat sa tina capul sus.
depinde de la om la om ce impact are aceasta veste, cu test negativ. Eu una de la bun inceput mi-am propus sa nu ma atasez prea mult, sa nu ma gandesc daca va fi sau nu va fi. Am incercat sa fiu echilibrata si sa cred in sansele de 50-50. Sotul meu a fost mult mai afectat ca si mine, si cel mai greu mi-a fost sa le raspund colegilor, sau prietenilor care stiau ca voi face FIV la Athena. De multe ori am raspuns in doi peri numai sa nu ma intrebe detalii, de ce nu a reusit, ce voi face in continuare.
Eu cel putin acum, incerc sa ma adun, sa nu ma mai gandesc la nereusita si sa imi revin financiar sa pot sa o iau de la capat. Voi incerca probabil in toamna dinnou, dar cu siguranta nu la Athena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IVANOVAAMA

Donna3, din cate am inteles eu tu ai incercat un fiv si sarcina s-a oprit din evolutie. Tot la Athena ai facut? Acum ce mai faci?

IVANOVAAMA--da am avut un FIV2 cu sarcina oprita in evol,ambele fiv-uri le-am facut cu dl.prof Giatras,dar la Atena
acum astep sa treaca 1-2 luni si urmeaza fiv3 tot cu dl prof, sunt mai optimista decat la prima incercare sau poate experientele prin care am trecut m-au facut sa privesc altfel lucrurile
Sunt convinsa ca daca ne dorim ceva cu adevarat pana la urma o sa reusim
KATY--sarcina usoara in continuare ,deja ai 6-7 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

doratea- din ce ai mai postat pe aici tu ai 2 bebei,nu?
monitorizarea sarcini o faci tot la Athena?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Fetele,

care ma puteti ajuta si pe mine, va rog. Ma intereseaza o pensiune (sau mai multe) in zona clinicii Athena (aproximativ) la un pret rezonabil. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Multumesc!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Multumesc fetelor pentru urari...
@donna3...acuma sunt in 26 de sapt, deci, da 6 luni jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IVANOVAAMA

Fetele,

care ma puteti ajuta si pe mine, va rog. Ma intereseaza o pensiune (sau mai multe) in zona clinicii Athena (aproximativ) la un pret rezonabil. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Multumesc!!!!


Deocamdata asta am gasit ca fiind foarte apropiata de clinica, nu stiu mai multe detalii despre ea doar ce scrie pe net. Ai aici linkul http://www.vilavoiaj.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Multumesc mult!

Mergi la inceput