Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ROXYMANU78 spune:

Buna viotims
Pe noi fetele care am facut fiv la ATHENA ne-au trimis ei la o farmacie, care cred ca apartine de ei, pentru ca era deschisa inclusiv duminica cand am fost chemate noi la monitorizari. . Este la doua trei minute mai in sus de la iei pe strada Miresei (langa un showroom cred ca al lui Opel ). Tot acolo inainte este o benzinarie si in spate este supermarketul Penny, asta ca puncte de reper.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savuiona spune:

Buna fetelor, ma alatur si eu clubului vostru. Am facut parte din lotul de mai, iar rezultatul meu este negativ. Am sa va spun pe scurt povestea mea. Am ales sa mergem la aceasta clinica, pentru ca speram sa vina cu ceva nou in Timisoara.Cand am luat hotararea cu sotul meu sa ne indreptam spre un FIV, am ales Timisoara, desi o prietena dea mea mi-a recomandat Szeget. Am zis ca drumurile pana acolo si restu sunt costisitoare, plus ca nu puteam sa imi iau concediu perioada asta.Asa am decis sa mergem la Athena. Din analizele facute anterior, a reiesit ca eu sunt ok , iar problema este sotul meu, cu o spermograma proasta. Am sperat ca pentru inceput i se vor recomanda sotului meu analize suplimetare sau vreun tratament sau o vizita la un urolog/androlog. Nu a fost asa si am trecut direct la tratament pentru o viitoare stilmulare. Am facut stimularea, la punctie am avut 4 ovocite, mi s-au transferat 2, clasa A, iar dupa o saptamana de stat numai in pat, fara efort si stress, am aflat ca testul este negativ.Am fost foarte dezamagita, mai ales ca pe durata tratamentului, totul a decurs perfect. Numai asta am auzit: "totul este ok, endometru perfect, raspunzi bine la tratament, ei cresc..sunt foarte bine, stai linistita ca va fi bine ptr tine, o sa vezi ca va fi ok.." si la final..negativ.Dezamagire mare si un gust amar dupa aceasta experienta.
Acum vom sta o perioada si ne vom indrepta spre Szeged.


@viotimis injectiile le-am cumparat de la o farmacie de pe Calea Aradului, din incinta Auto Europa, reprezentanta Renault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Si totusi, in lotul din mai, nu exista nicio reusita????????? Ati facut o socoteala cate fete ati fost in total si cate au rezultat negativ (pentru ca numai cele cu negativ au scris aici) ca sa rezulte si rezultatul pozitiv??? Sau ati luat legatura cu cei de la clinica? Bineinteles ca fiecare spera sa reuseasca si dezamagirea este foarte mare atunci cand vezi rezultatul analizei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Lia spune:

Cele care au scris aici cu rezultatul negativ sunt 7 persoane(plus una pe care o cunosc eu), adica 8. Restul pana la 29 stie cineva cum sunt? Le asteptam si pe cele cu rezultatul pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ROXYMANU78 spune:

Revin cu informatii mai exacte despre farmacie:

SC PHARMAKON GR SRL
Str. Miresei nr. 1(Centrul AutoEuropa)
Tel. 0735 522 141; 0763 643 670 ;0758 113 599
VA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Dragi fete,

fruntea sus toate!!!!! Succes celor din iunie (printre care ma numar si eu), iar celor din mai va doresc sa mergeti mai departe si sa va vedeti visul implini (adica toate sa ni-l vedem).
E ciudat, totusi, ca nicio fata cu reusita din luna mai nu a scris aici. Oare nu or sti de existenta acestui forum???
Va pe toate si haideti sa fecm si o colectiva noi pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

IVANOVAAMA - Doamne ajuta si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ROXYMANU78 spune:

Simona_Lia
Cred ca toate am dori sa stim macar pe cineva care a reusit sa obtina un test pozitiv, dar din pacate ficare dintre noi, cele care am scris pe acest forum stim inca cel putin o persoana sau doua care nu a scris aici dar care a avut de asemenea test negativ.
Eu personal stiu inca 2 fete care au avut test negativ.
Asa ca daca stam sa calculam nici nu vreau sa ma gandesc la ce numar de teste negative o sa ajungem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Donna3, din cate am inteles eu tu ai incercat un fiv si sarcina s-a oprit din evolutie. Tot la Athena ai facut? Acum ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Buna fetelor,

Eu fac parte din lotul lunii decembrie 2010 (am mai scris si pe un alt forum cred ca era ceva de genul fiv la timisoara).
Noi facem parte din cei foarte norocosi cu un bebe in burtica.
Vroiam sa va scriu pentru a nu va descuraja, in special pe cele ce urmeaza sa faca FIV, deoarece stiu cum e sa vezi doar rezultate negative in jur.
Cand facusem eu FIV in lotul dinainte, tot asa nu stia nimeni nicio reusita.
...sa nu va zic ca pe parcursul stimularii ma mai descurajam si eu...dar intr-un final am adoptat atitudinea fie ce-o fi, noi stim ca am facut tot ce tinea de noi.
...zic ca am avut nororc ca am facut FIV -ul si inainte de craciun, reusind astfel sa imi tin mintea ocupata cu sarbatorile decat cu asteptarea rezultatului.
... mai stiu ca in lotul nostru au fost multe reusite...pana si ei (doctorii) erau foarte fericiti de rata de succes.
...va doresc ca pentru toate cele care vor mai incerca, ca la Athena sau altundeva sa traiti minunea care o traim noi acum.
... eu in ziua transferului am plecat cu gandul de minim gemeni, nu mi-am dat voie niciodata sa ma gandesc cum va fi daca voi primi rezultatul negativ (cum imi trecea un gand din acesta in cap, cum luam o carte sau ceva sa imi distrag atentia).Sustin ca, conteaza mult si psihicul.

Din toata inima va doresc la toate mult succes si daca va pot ajuta cu ceva informatii, cu mare drag

Mergi la inceput