Puiuti de Sept-Oct 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Loredana si nu ti-a zis ce se ascunde in burtica?



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

felicitari camady ! bebe meu ieri la 16 saptamani avea 120 si ceva de grame, si 12 cm (calculati cred din varful capului pana la fundulet). :) Nasc vreun altlet? :))

cum ziceau si fetele, nu te ingrijora camady, daca doctorul zice ca e bine, atunci asa este. :) Sa vezi tu ce bebic sanatos si voios vei naste. :)


Lori 16+


Cred ca bebelul incepe sa ia in cm in mod vertiginos. Cred ca asa trebuie sa aiba la 16 sapt.




14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

felicitari camady ! bebe meu ieri la 16 saptamani avea 120 si ceva de grame, si 12 cm (calculati cred din varful capului pana la fundulet). :) Nasc vreun altlet? :))

cum ziceau si fetele, nu te ingrijora camady, daca doctorul zice ca e bine, atunci asa este. :) Sa vezi tu ce bebic sanatos si voios vei naste. :)


Lori 16+




Lore felicitari.. ce ma bucur cand veniti numai cu vesti bune

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

nu racheel....... ne-a aratat cum statea turceste bebitza picior peste picior. nu a zis daca de asta nu a putut vedea daca e fetita sau baiat, asa am presupus eu. a zis la sfarsit pur si simplu ca ii pare rau dar e rusinos si nu poate vedea. :) am fost destul de suparata ieri , dar mi-am dat seama ca ma supar degeaba si ca bucuria cea mai mare e ca-i sanatos, si ca suntem si noi la fel.

poate aflam la 21 de saptamana la morfologie.

Lori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor voi triplu test faceti? Pe mine m-a programat in prima zi din a 17 a sapt. Dublu test n-am facut.

14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Eu sunt programata la 16 saptamani.Vineri il fac, si nici eu nu am facut dublu test.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Fetelor voi triplu test faceti? Pe mine m-a programat in prima zi din a 17 a sapt. Dublu test n-am facut.

14+si mami de Razvan 7 anisori


Eu inca stau sa ma gandesc.. sa vad ce zice dr dupa ce vede rezultatele la DT.. nu as face daca nu ar fi neaparat nevoie...

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

multumesc si tie seidana pt gandurile bune. :)

si pe mine ma fac fericita vestile bune. cred ca am mai zis asta... ma gandesc de multe ori cat suntem de norocoase ca am reusit sa ajungem pana aici cu bine. mare dar am mai primit de la Dumnezeu si m-ar bucura tare mult ca toate femeile care isi doresc asta sa ramana insarcinate si sa nu se mai chinuie.

apropo de asta, voi dupa cate luni de incercare ati ramas insarcinate? noi in din a 3-a luna de incercare.

Lori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

multumesc si tie seidana pt gandurile bune. :)

si pe mine ma fac fericita vestile bune. cred ca am mai zis asta... ma gandesc de multe ori cat suntem de norocoase ca am reusit sa ajungem pana aici cu bine. mare dar am mai primit de la Dumnezeu si m-ar bucura tare mult ca toate femeile care isi doresc asta sa ramana insarcinate si sa nu se mai chinuie.

apropo de asta, voi dupa cate luni de incercare ati ramas insarcinate? noi in din a 3-a luna de incercare.

Lori 16+




Noi dupa aproape 1 an jumate.. adica in noi 2008 am pierdut a doua sarcina, in martie 2009 am fost operata, din iunie ne-am pus pe treaba.. si am ramas abia in dec 2010..
Insa poate si factorul stres a fost o pb grava la mine..

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

mie mi-au luat ieri sange pt triplu test. nu sunt f convinsa de utilitatea acestor teste, insa le-am facut totusi.

Lori 16+

Mergi la inceput