Puiuti de Sept-Oct 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
S-o iau cu inceputul. Bebe are 8,7cm, 130 g, si 130 batai/minut si de data asta cica e fetita. Deci mai astept pana la urm eco sa vad ce-mi mai spune. Baietel mi-a zis dr de la braila. Sotul e in al 10 lea cer............eu vroiam baietel. Acum ce-o fi o fi sanatos sa fie.Insa, am cam putin lichid amniotic si se poate ca atunci cand am fost racita si am tusit sa fi curs cate putin. Mi-a zis sa beau lichide multe si sa ma odihnesc. Voi stiti vreo metoda ptr imbunatatirea lichidului amniotic?
Pe 30 martie m-a programat ptr. triplu test.

Legat de hainute nu stiu ce-o sa ma fac. Nu-mi mai vine nimic. Ieri am fost in cta la city mall si tomis si nu am gasit niciun magazin de gravidute...........iar ca sa intru intr-un magazin obisnuit sa-mi aleg un model mai largut n-am starea necesara. Ma apuca nervii, oboseala. Offff.

Legat de kg acumulate, eu am luat 3,600 kg.
Va pup.


14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Acum am citit pe un site cica ar trebui sa aiba 40 de gr. Cred ca 130 gr aia din ce scrie in fisa reprezinta altceva. Nu mai stiu cine trimise-se niste masuratori si in cm si greutate pe saptamani.

14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. imi pare bine ca bebele e bine... uff cum se schimba sexul ... insa imi pare rau pt lichidul amiotic.. de asta imi e si mie frica... Sa te odihnesti , mai ia-ti zile libere si ai grija de tine... Cica daca bebeii au peste 140 BPM is fete, sub baieti.. al meu avea 156 si era baiat la 14 s... veem la 16 ce o fi..

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Acum am citit pe un site cica ar trebui sa aiba 40 de gr. Cred ca 130 gr aia din ce scrie in fisa reprezinta altceva. Nu mai stiu cine trimise-se niste masuratori si in cm si greutate pe saptamani.

14+si mami de Razvan 7 anisori


eu am trimis .. si al meu la 14 fix avea 103 si 8.54 cm.. si m-am speriat cand am vazut ca era dublu decat scria in tabelul respectiv.. deci nu trebuie sa ne speriem ca nu cred ca ce ne zice noua dr e ceea e reprezinta greutatea pe net..

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citind acum pe net parca si bataile inimii mi se par putine. Dr n-a zis nimic de asta. Voi ce stiti?

14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Eu stiu ca trebuie sa fie intre 120 si 150.Camady daca era ceva grav iti spunea, eu asta cred.Bataile scad o data cu cresterea sarcinii dar nu trebuie sub 120.


Si in legetura cu lichidul amniotic trebuie sa bei multe multe lichide cum a zis doctora ta.O prietena de-a mea insarcinata in 7 luni dacxa nu ma insel i-a iesit la morfologie lichidul amniotic aproape de limita inferioara si i-a spus sa revina dupa o saptamana dar sa beas lichide multe.Si asa a facut abaut si apa, sucuri iar dupa o saptamana lichidul si-a revenit, era la limita superioara.





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Citind acum pe net parca si bataile inimii mi se par putine. Dr n-a zis nimic de asta. Voi ce stiti?

14+si mami de Razvan 7 anisori


Eu zic sa nu mai citesti pe net, nu te stresa dejeaba... daca dr a zis ca e bine e bine...

pana sa masoare corect la bebeita meu dr i-a pus de vreo 3 ori masuratoarea.. se misca mereu, si trebuie cateva sec sa poata monitoriza corect.. o data avea 149 apoi 154... si tot asa..


15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Camady, fetele au dreptate.
Exact ca tine fac si eu. Doctorul imi spune ca bebe e bine si eu cand ies din cabinet eu intorc pe toate partile ce a spus omul.
Fetelor, ce zi frumoasa!

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Tocmai buna de plimbare



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

felicitari camady ! bebe meu ieri la 16 saptamani avea 120 si ceva de grame, si 12 cm (calculati cred din varful capului pana la fundulet). :) Nasc vreun altlet? :))

cum ziceau si fetele, nu te ingrijora camady, daca doctorul zice ca e bine, atunci asa este. :) Sa vezi tu ce bebic sanatos si voios vei naste. :)


Lori 16+

Mergi la inceput