Puiuti de Sept-Oct 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu acum am desfacut cutia cu rochii si ma uit cu incantare la ele ,abea astept sa le port din nou. Le-am purtat si vara trecuta ca nu sunt speciale de graviduta ,dar se mulau asa frumos la Paul.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 15+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

sa stiti ca suntem norocoasae ca suntem burtoasae vara. Eu la nici 4 luni de sarcina si ma sugrumam in pantaloni . dar pe la 8 -9luni?
Vara e mai usor. Bagam o rochita flu-flu si gata. e lejera burtica.
De azi renunt la paine de tot. O dau pe salate. M-am ingrasat 4 kg. Voi cat ati luat? 4 kg e mult dupa parerea voastra?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

...eu maine ma cantaresc. Cred ca am vreo 2 kg luate pana acum (si asta cu eforturi, ca daca nu tineam cont, luam si 10 kg).
tot maine am si programare la dr. Sa vad ce imi zice de analize si RH (eu neg, sotul poz)

It's true! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

sa stiti ca suntem norocoasae ca suntem burtoasae vara. Eu la nici 4 luni de sarcina si ma sugrumam in pantaloni . dar pe la 8 -9luni?
Vara e mai usor. Bagam o rochita flu-flu si gata. e lejera burtica.
De azi renunt la paine de tot. O dau pe salate. M-am ingrasat 4 kg. Voi cat ati luat? 4 kg e mult dupa parerea voastra?

16 +


Eu cam 4.5 kg.. si pb e ca eu nu o pot da pe salate imi e rau de legumele astea conservate...


Fetelor voi sunteti obositE? eu de vreo 1 sapt sunt rupta de dimineata pana seara.. de abia ma misc, imi e somn mereu, am stari de slabiciune....o fi vremea? o fi tensiunea mica? sau pur si simplu bebele?

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si eu ma apropii de 4 Kg.pana acum 2 saptamani luasem 2 si acum 3,5.ce repede se pun Fetelor sincer nu mananc mai mult fata cum mancam inainte de a ramane gravi.Atunci puneam un KG pe an si acum 1 pe saptamana



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Si eu ma apropii de 4 Kg.pana acum 2 saptamani luasem 2 si acum 3,5.ce repede se pun Fetelor sincer nu mananc mai mult fata cum mancam inainte de a ramane gravi.Atunci puneam un KG pe an si acum 1 pe saptamana



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!





Si eu la fel.... a, impresia ca si apa se pune.. ianinte mancam dulciuri pana nu mai puteam, acuma cum mananc o cioco cum la cantar acul imi sare in cap..

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Seidana, eu am stari de somnolenta de la inceputul sarcinii.Dorm pe mine..Cu varsaturile nu am avut probleme. Nu stiu dc am varsat de 10 ori toata sarcina.
In scimb ma doare burtica. Ieri dupa ce am probat mai multe haine ma durea. Si nici efort nu am voie sa fac. Si nu ma refer la carat sau la ridicat , dar nici curatenie generala in 2 camere. Fac si eu ce pot. Pe voi va mai doare burtica?

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seidana oare de ce?
Andreea si pe mine ma mai doare mai ales cand stau la calculator ca nici nu am scaun si stau pe canapea si tastez iar dupa incep durerile si trebuie sa ma intind pe pat.


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

nu stiu de ce.

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Seidana oare de ce?
Andreea si pe mine ma mai doare mai ales cand stau la calculator ca nici nu am scaun si stau pe canapea si tastez iar dupa incep durerile si trebuie sa ma intind pe pat.


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
Doamne, ajuta-ne in continuare!





Nu stiu.. de asta intrebam si eu.. ca si mie mi-i se pare ciudat.. poate ar trebui sa iau vitamine, sau poate vremea .. eu sunt meteo-sensibila..

Si pe mine ma mai doare burta, dar nu intr-atat incat sa nu pot face curatenie...sau sa ma misc, mai am perioade ..

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput