Nastere finut

Nastere finut | Autor: nykpa

Link direct la acest mesaj

Fina mea va avea un baiat si va trebui in calitate de nasa, sa ma duc sa-l vad. ce cadouri trebuie sa aduc? Poate sa ma ajute cineva??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ce vrei tu, sau ce are nevoie.


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nykpa spune:

Da asa este, dar ma gandeam ca imi va impartasi din experienta o alta persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:



citind aici te lamuresti http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149917

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nykpa spune:

Multumesc, dar pana la botezul propriu zis mai e, eu zic dupa ce naste si ma duc sa-l vad pe finut nu ii aduc nimic?iar parintilor vreau sa le cumpar un cadou si nu stiu ce ?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

poti sa ii cumperi un costumas si un set de cosmetice bebelusului. ptr mamica un buchet de flori
eu cam asta le-am cumparat finutilor mei

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

finutul meu se va naste la jumatatea lunii Mai si pe langa randul de hainute pe care am sa-l cumpar sa-l "scot" din maternitate...am de gand sa cumpar un kit din ala pentru amprenta palma,talpa si prima poza a lui bebe.
mi se pare un cadou fain si ceva pe care parintii nu se prea inghesuie sa-l cumpere,fiind mai preocupati de patutz,carucior,etc etc.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel83 spune:

eu i-am luat hainute de scos din maternitate si caruciorul.

mutatie MTHRF C677T heterozigot
2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Daca viitoarea mamica sta fff rau cu banii,cumpara-i de imbracat bebelusului.Dar daca are o situatie finaciara buna, poti sa-i cumperi o rama foto electronica,jucarii ,chiar daca in primele luni nu prea are ce face cu ele.
Copilasul meu are doar 4 luni si toata lumea care a venit la mine i-a adus hainute si inainte de a fi botezat i s-a dat si cate un banut. Sincera sa fiu,multe din hainutele primite nici nu a avut cand sa le imbrace .Ca orice proaspata mamica am cumparat cred ca juma' de magazin.Din banutii lui i-am cumparat jucarii.
Cel mai bine e sa o intrebi pe mamica ce ar avea nevoie.
Sa-ti traiasca finutul ,sa creasca mare si sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LazyDai5y spune:

Buna! Si finul meu se va naste saptamana viitoare. Momentan i-am luat pentru iesirea din maternitate niste hainute, i-am cumparat caruciorul.. si cam atata pana acum. Cand vom merge la maternitate ii voi lua un buchet de flori si cred ca pentru cel mic un pachet de pampersi... mi se pare mai util.. eventual o gecuta ceva.. pentru ca ceea ce i-am luat deja nu e foarte grosut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Ma bag si eu in discutia voastra, eu botezul o sa-l am in mai si am auzit diverse pareri...la nasi trebuie sa cumparam vreun cadou? Daca da, imi puteti da si o idee ?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput