Nastere finut

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LazyDai5y spune:

Eu ca si nasa nu am pretentia la vreun cadou.. acum depinde cum este relatia voastra cu nasii, mai apropiata sau formala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nici eu. Am 3 fini si in vara asta il botez pe al 4-lea. Nu am primit cadouri.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc 9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Nici eu ca nasa nu am avut nicio pretentie si data fiind situatia nu destul de roz a finei ... chiar am insitat sa nu primim nimic... ne-a cadorisit totusi cu un gratar de aragaz din teflon ( pe care sincer i-l folosesc si mi-este f. drag).Prietena mea care a botezat de curand nici ea nu a avut nicio pretentie... dar a primit totusi un set de pahare cu picior si inca ceva nu mai retin!
Daca vrei sa faci totusi un cadou depinde de buget...ceva simbolic si frumos sau mai scump si frumos depinde!Uite noi la mot le-am luat nasilor copilului o rama foto digitala!
In calitate de nasa pt. copil am imbracat copilul complet de iesire din spital si inca un rand de hainute(era vara)ceva cosmetice si parca si banuti.
Sa va traiasca copilasii/ finutii si sa fie sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nykpa spune:

Eu sunt aromanca. la noi inainte de botez cu vreo 2 saptamani finii se duc la nasi si ii invita oficial la botez. Cand vin aduc si un cadou (acum fiecare dupa buget )mai mare sau mai mic.
Frumusetea situatiei este ca eu am botezul fetei mele in august, si o sa botez finutul in septembrie, deci "tinete taica". Pentru nasi mei am de gand sa cumpar un serviciu de masa ( servici de farfuri de 12 persoane)pe langa asta pentru nasa o fata de masa pentru nasu o camasa, un prosop o sacosa cu sticla de ceva, cutie de bombone etc...

Mergi la inceput