FIV in Ungaria 127

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

balanta_tm, analiza genetica pe produsul de conceptie, se face si in Timisoara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisianadsd

gyongyi ai uitat de mine?te rog mult sa intrebi

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"




cred ca am uitat dar ce trebuia sa intreb ?si de la cine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Martinel , Alinuk , va tin pumniiiiii si va astept cu teste Pozitiveee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

vio, probabil ca se face, dar oricum nu as mai fi avut curajul sa fac vreo investigatie atat de serioasa in TM...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

balanta_tm, stiu ce spui ...
eu am fost nevoita sa fac si aceasta analiza dupa cele intamplate si nu regret ca am facut-o. Pot sa spun ca m-am mai "luminat" putin ...

tu unde iti faci analize ?
te urmaresc pe forum demult si stiu ca esti foarte bine informata.

am de facut foarte multe analize si nu stiu spre ce laborator sa ma duc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

vio, analizele uzuale de sange le fac la Synevo; multa vreme le-am facut la Bioclinica, insa mi-am dat seama ca Synevo lucreaza mai strict, mai realist decat Bioclinica si "m-am mutat" la Synevo.
Clasificarea mea personala a laboratoarelor din TM este:
1. Synevo
2. Bioclinica
3. Medlife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Multumesc !

Eu am facut la Synevo si m-au cam dezamagit ...
Trebuie sa verific trombofiliile ...

O sa aleg pt. mutatii Clujul iar restul, probabil la Bioclinica.

Tu ai facut cumva analize pt. trombofilie ?
Lea-ai facut toate odata sau gradual ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

vio, de ce-a dezamagit Synevo?
Eu da, am facut analizele de trombofilie. Le-am facut in 2 ture, dar daca ar fi sa o iau de la capat, le-as face pe toate o data.
De ce mergi la Cluj sa le faci? Iesi mai ieftin asa?
Cine este ginecologul tau in TM? Unde ai facut/vei face FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:

tonirro, flory_ana scuze pt. intarzierea cu care va raspund, insa am fost plecata intr-o mica vacanta; eu o tot tineam ca am programare in data de 23 martie de la ora 13, insa dupa ce a postat tonirro zilele trecute ca si ea are programare in aceeasi zi am intrat un pic in panica ca suntem amandoua programate in aceeasi zi de la aceeasi ora; insa verificand ulterior mailurile cu PK am realizat ca eu sunt programata in 25 martie de la ora 13.00; asa ca nu vom reusi sa ne vedem zilele astea...daca voi incepeti deja tratamentul...poate cu tonirro cand va face stimularea...
alinuk un gand bun pentru tine, iti tin pumnii sa fie bine...
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna fetelor !

Cine doreste sa modifice pe prima pagina, in loc de magduta10 sa scrie sunshine4ever si la capat de rand a 2-a sarcina obtinut natural oprit din evolutie la 5 saptamani Multumesc frumos.

Va doresc succes tuturor. DD ajuta!!!


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 5 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),Competact 2x850,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput