FIV in Ungaria 127

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

alinuk.....si eu sunt de parere k nu trebuie sa cauti nici un fel de semne...atata m-am stresat si eu si citeam p net si imi verificam sanii sa vad dak is umflati si dak ma dor si alte chestii nu cautam degeaba....ba cu vreo 3 seri inainte de testul de sange cand am bagat progesteronul am obs ceva usoare urme de sange si m-am apucat de bocit k o sa-mi vina ciclul si uite k nu a fost asa si acuma bb are 10/11 saptamni si sper k va fi bine pana la final

legat de mersul la serviciu nu stiu ce sa zik...poate ar fi mai bine sa stai acasa....sau nu poti? ai mare grija la efort si oboseala, tu poate o sa zici k nu te obosesti insa vezi k embrionii au nevoie de liniste si relaxare....fara stres


iti doresc sa fie super lipiciosi si la test sa iasa beta maaaaaare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

alinuk......in textul meu am vrut sa zik k semnele le cautam degeaba.....graba asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

alinuk, nu cauta semne de sarcina ; mai bine stai relaxata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup unguroaicelor si va doresc un capitol numai cu vesti bune.

aristico,te superi daca incerc sa-ti raspuns eu???

1-Puregon costa la fel in Ro si Hu
2-PRG inj nu se gaseste in Hu...insa mie la Fiv mi-a zis dr ca daca nu am reuist sa-mi procur ma trimite el la o farmacie si acolo mi-l comanda din Austria si-l aduc in cateva zile...cu prescriptie medicala din partea lui evident.
poti comanda si tu prg inj pe net la o farmacie din Austria si-ti trimit acasa pachetul cu DHL...daca vrei iti dau adresa.
3-despre Dipher nu stiu ce sa zic...stiu ca inhibarea se face fie cu analogi GNRH fie cu antagonisti GNRH.Inhibarea cu analogi se face cu:Diphereline,Decapeptyl,Suprefact...nu pot fi sigura insa ca se poate pune semnul egal intre cele 3...desi daca merg pe logica as putea spune cate ceva...dar cata vreme nu sunt absolut convinsa ca am dreptate...nu ma pot pronunta.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

gyongyi ai uitat de mine?te rog mult sa intrebi

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

multam fain, va ascult si incerc sa nu mai caut nici un semn

de mers la serv trebuie...dar oricum, este asa pentru a mai vb cu colegii, pentru prezenta.nici vb de stres vreao 2-3 saptamani.
Doamne ajuta sa fie testul pozitiv!!!


IA nereusita nov.2010
sotul OATS moderata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_ana spune:

Salutare fetelor...mult ati mai scris de sapt. trecuta...

Tonirro m-am bucurat asa mult sa iti citesc povestea...cred ca ai o familie faina, care va fi pe deplin implinita in curind. Iti doresc asta din tot sufletul...
Si eu voi ajunge la Budapesta pe 22 martie seara si ne vom caza la Mercure Hotel in Buda, la o jumatate de ora de clinica. Pe 23 la ora 11 voi fi acolo, asa ca daca vrei sa vii mai repede putem sa ne intilnim!
Sunt putin stresata, pt. ca e primul meu FIV, asa ca de vineri voi incepe injectarea cu Menopur! Sa speram ca totul va decurge bine!
Mi-ar placea mult sa ne vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_ana spune:

Alinuk felicitari!!!!
Sa stai cuminte si sa ai grija de bebici! Sa dea D-zeu sa fie cit mai lipiciosi si sa stea cuminti acolo 9 luni! Din cite imi amintesc ti-au tranferat 2, nu?
Nu face efort prea mult...las-o in colo de munca!!!

Martinel toate cele bune!!!!
Incearca sa nu iti mai pui o mie de intrebari...stiu ca e f greu...probabil asa as fi si eu in situatia ta, dar gindeste-te ca lor le este mai bine fara stres.

Desiderio am inteles ca vei fi si tu la Budapesta pe 23. Poate reusim sa inchegam o discutie acolo asa ca intre romince...caci vad ca ne adunam citeva acolo.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martinel spune:

alinuk, ai grj de mititeii tai, sa nu te obosesti si nu uita ca ei sunt prioritari, abia astept vestea mare de la tine.
eu sunt cumintica, mi-am luat 2 sapt de concediu, am...pneumonie ( doar pe foaia de concediu medical), asta pt colegii mei curiosi, ca sefa stie , e mana-n mana cu mine , durerile de burta au disparut, beau 4 l de apa pe zi pt a evita hiperstimularea, manac bine, ma odihnesc, mai trag o plimbarica mica prin curte si cam atat. sanii ma dor din ce in ce mai tare, dar ma gandesc ca poate fi si de la utrogestan sau de la stimulare, dar Doamne da-i sa fie de la bb...testul de sange o sa il fac vinerea viitoare, la 14 zile de la ET.
Gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

multumesc mult de incurajari! Sper sa avem toate o primavara frumoasa, cu teste de sarcina pozitive , sa apucam sa ne plimbam burticile pe plaja la vara si la iarna sa ne tinem bebeii in brate. Eu sunt optimista, si fiecare poveste de reusita imi da si mai multa incredere.flory_ana, am sa incerc sa ajung cat mai devreme la clinica, sa ne intalnim. (Nu stiu desiderio la ce ora are programarea dar banuiesc ca ne vom intalni si cu ea.) Iti inteleg emotiile... Abia astept sa ne cunoastem!

Mergi la inceput