Copilasi de Iulie - August 2004 * 68

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Am vazut pozecu baietii frumosi de Leelocikaparca cu cat creste Tudorica cu ata mai mult seamana cu Stefan!!Io astept poze si cu gradina....am sa pun si io cu bioecoproductia gorodelului sefcare este tare mandra cu ceapa,busuiocul si oregano...in plus pastoreste o muscata si niste garofitze pline de flori roshii
Vivia va tin pumnii sa gasiti un chirurg bun...si de ce nu sa mai cereti mai multe pareri ca nu strica....mi-a placut tapetul din birou....io inca-s nerabdatoare sa vad camera lui Ukain legatura cu salariul,la noi pe card este cu muuult mai putin fata de luna trecuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Olivia, eu totusi sper si cred ca nu veti ajunge la operatie, desigur tu ca medic stii mai bine, dar mai cauta totusi pareri ...totusi Luca nu are simptome, ma gandesc ca in 7 ani de cand s-a nascut l-au mai vazut medicii pediatri macar la vaccinari, si acolo presupun ca l-au palpat peste tot; aici daca Doamne fereste am mers pt o viroza cu Danu, l-a dezbracat complet, si l-a luat la masurat, cantarit, palpat sistematic din cap pana in talpi la propriu. Si asa a procedat acest pediatru cu el de cand era bebe. De fapt asa procedeaza cu toti copiii, de aceea e mereu aglomerat acolo, pt ca ia copilul oricat de mic sau de mare de fiecare data cu chestia asta: masurat, cantarit, palpat peste tot, luat temperatura, si abia apoi se uita in gat/nas/urechi, asculta cu stetotscopul si intreaba intre timp motivul prezentarii la medic...Iti dai seama ca un asa consult dureaza pana la 20 de minute pe putin.
deci sper sa gasesti medicul potrivit si tu care esti in domeniu sigur il vei gasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia, io musai sa mentionez ca la noi hainel si jucariile sunt harcea-parcea Asa ca ramane spalatul pe dinti/maini si mancatul
Da, Giulik de foame nu va muri, asta e sigur
Kim macar sa gasiti medicul si sa rezolvati Imi pare tare rau de complicatii :(.
Io abia astept sa serbam 7 ani, in 3 ture Dar cum zic si prietenele, eu sunt defecta la cap. Mi se trage din copilarie de la torturile cu crema de nuca
Giuli aseara spunea ca ea se va imbraca in nush care rochie, ca va avea foarte putini invitati are deja o lista pe care sunt 24 de persoane i-am zis s-o uite.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Olivia, mare dreptate ai, zau!
In spiritul asta noi deja am aranjat o mini-vacanta la Disneyland de ziua lui Tudor, iar de ziua mea si a sotului meu (ca noi suntem amindoi in iunie) vom pleca un weekend prelungit la Londra si vom merge la un spectacol al lui Jerry Seinfeld (are o unica reprezentatie pe O2, in Londra, la inceputul lui iunie - astept confirmarile rezervarilor)!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Dedicatie pentru g_ioana : de aici incolo sunt poze din gradina, de anul asta - ultima poza e facuta chiar in dimineata asta!
Acum astept poze la schimb!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Gabi, faini baietii si clopotelul-ghiocelul, am primit recent o revista de reclama de la bakker, ce de chestii am vazuuuuuut, atatea flori, copacei fructiferi pitici, mi-as lua un piersic pitic sau un mar pitic sa-l tin in balcon daca as stii ca rezista, trandafirii bicolori sunt super, dar eu n-am gradina :( zice Danu ca o sa-mi cumpere el o casa cand va fi mare:(([:I ]

imi place soarele asta dar nu stiu de ce ma doare capul dupa o ora afara si ieri si Danu a zis ca il doare capul dupa ce i-am dus in parc cu bicicletele, sa fie de la exploziile solare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey, testiculele flotante nu au simptomatologie clinica!!..iar efectele apar doar dupa 20 de ani, adica problemele! Ma duc si la un chirurg din Cta..doar asa sa vad si o alta parere..Iar calcificarea cine sa stie despre ea??? In Ro cati fac ecografie testiculara??? Sunt asimptomatice..dar poti sa stii ce se poate intampla..eu nu vreau sa -mi iau nici un risc..Dar si eu sper sa -mi spuna ca nu are nimic!
Gabi bine faceti!!!Noi pt ca suntem la capatul sacului ne distram pe plan local
Ioana f curios ca ai luat bani mai putin..

gata am primit mobilul chirurgului..mai ramane sa-mi fac si curaj sa sun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Tocmai m-a sunat prietena mea ca fetita ei (cu care Luca s-a tot jucat in we) este considerata contact scarlatina (de la gradi)...am trimis-o la exudat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, suna
Scarlatina si-n zona voastra ? :(


(eu citind blogu`lu`Papadie am vazut ca la ei e in top mereu scarlatina, chiar de mai multe ori la rand)

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Olivia, fratele meu a facut o ecografie recent de acest gen la un urolog, se face, mai ales pt hidrocel, dar pt orice e legat de outze. Si Danu cand a fost mic a avut hidrocel si i-a facut eco, plus o interventie la putzica pt un chist sebaceu.
scarlatina?? faceti si voi exudat? sau asteptati sa vedeti fetita intai...offf

Mergi la inceput