Copilasi de Iulie - August 2004 * 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Iaca si eu ..pe fuga ca deobicei!
Noi am avut un we super fain...pranzurile prin Mamaia la plimbare cu cupilul din dotare..Iar sambata am serbat 8 martie ..asa au planuit sotii din grupul nostru..ne-am adunat vreo 25 de persoane, am inchiriat un restaurant mic...si a iesit super distractie!!..am avut DJ..karaoke..si program artistic pregatit de soti..am dansat de nu-mi mai simteam picioarele..a fost cel mai reusit party!!..sau cum a spus Sorin..doar ca nu s-a furat mireasa..in rest a fost cea mai frumoasa nunta la care am fost!

edit: https://picasaweb.google.com/alex.badoiu/Photo?authkey=Gv1sRgCJiys-TP4Zzr_QE#slideshow/5583928617465728290

tapetul si garajul:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
moama ce liniste pe aci... a venit primavara se vede
Oliv arata tare bine tapetul!!
Patrick face din nou febra.. fara alte simptome. ieri am ratat o petrecere, sper ca miercuri sa nu ratam inca una. in rest veseli nevoie mare
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Sanatate lui Patrick, si tie Roxana, sa va treaca guturaiul
Giulikai i-a trecut burtica vad, si tu Daria cum esti cu muceala?
Dar fetita lui Nicole o fi bine cu scarlatina?
Restul vad ca sunteti toti ok...v-ati distrat la restaurant, teatru, petreceri, ceea ce e foaaaarte bine.

Intentionez si eu anul asta sa iesim mai mult decat anul trecut chiar daca pretul combustibilului si in general toate preturile sunt sarite de pe fix...ne acomodam, mai renuntam la unele in favoarea altora, nu avem ce face (uite eu de ex m-am gandit ca anul asta sa schimbam modalitatea de sarbatorire a zilelor (de nastere, pasti, onomastici, craciun etc) adica sa renuntam la tortul comandat de la cofetarie in favoarea unuia facut de mine, si in loc sa gatesc ca nebuna cu o zi inainte n-spe mancaruri, aperitive calde, reci, feluri de fripturi etc sa mergem in schimb la un restaurant/pizzerie unde le place mult copiilor si sa mancam simplu pizza, favorita lor; bineinteles ca ai mei s-au "atacat" cand au auzit de asa modificare, au zis ca ma scumpesc la tarate :(, dar sincer nu e nici o distractie pt copii sa stea in casa de dimineata pana seara asteptand sa se perinde pe la noi rudele la ce ora poate fiecare, asa ca in principiu de aia am vrut sa fac o schimbare....o fi rau, o fi bine, eu vreau sa fac cum e mai bine pt ei, la urma urmei ei trebuie sa se simta bine; asa ca ....n-are decat sa ma judece cine cum o vrea, fiecare isi stie mai bine situatia. Si mie mi-ar mai placea la o adica de sarbatori de ex sa merg la totul gata, sa fiu invitata, nu numai sa stau sa bucataresc de una singura acasa timp in care copiii nu pot iesi afara ca eu sunt prea obosita si ocupata, si apoi sa primesc in ture musafiri, dupa care sa trec la runda doi de smotru; poate sunt egoista, dar am obosit si vreau o schimbare in acest sens, de aia si pt Pastele ce vine am anuntat deja ca NU mai organizez nimic, si nici de zilele de nastere ale noastre, pt ca iesim in oras/drumetie simplu iar acasa o sa am doar o praji simpla facuta de mine si care o papa copiii cu placere)

Ce sa mai zic...nu ma simt prea stralucit, dar incerc putin sa ma gandesc mai mult la ce ne-ar placea si noua nu neaparat la "ce se face", la ce faceam de obicei, sau cu ce am obisnuit lumea pana acum...Incerc sa-mi stapanesc cat pot emotiile negative, starile de nervozitate, observ ca nu pica bine nimanui (din afara familiei nucleare) cand incerc si eu sa fac o schimbare de ritm, imediat sunt etichetata "de neinteles, nemultumita"....insa deja ma lasa indiferenta suficient si etichetele astea, am obosit sa ma mai afectez si de ele.

Eh, asta e, sanatosi sa fim cu totii, asta e tot ce conteaza, ca lumea intreaga n-o s-o multumim vreodata si nici nu e necesar, nu ?

hai s-avem o saptamana placuta, linistita si insorita !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa
Aici e o zi insorita si frumoasa si in sfarsit e gata iarna, yuhuuu
Rox, sanatate lui Patrick
Kim am vazut garajul, dar tapetul , tapetul e pe gustul meu Cum mai sunteti cu Luca ?
Lia, suna bine ce zici Si pt distractie nu trebuie neaparat buget mare, sa stii
Giulik a declarat aseara ca ea mai vrea plimbare lunga duminica si mers in celalalt parc asa in gashca
Andreea de Pupi si Nic, va place acolo ? Cum sunt oamenii fata de Sua ? Sa ne mai povestesti despre voi

Io va trimit energieee, ca am pe stoc, de cateva zile iau pastilele cu drojdie ca am un ten ca la cinjpe ani si cum la creme nu ma bag, poate merge cu naturistele si am dom`le energie.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello! Am vazut poze frumoase, nu nominalizez sa nu uit pe nimeni dar cred ca le-am parcurs pe toate :)
Eu ma laud cu o frumoasa pneumonie, m-am tot plans eu ca tusesc, am tratat tusea dupa ureche, cu resturi de medicamente de pe la copil, asa ca ieri am mers la medic pentru ca deja nu mai puteam sa respir. Iar acum sunt fresh la munca, blindata cu antibiotice

Lia, sa stii ca si eu lupt sa schimb mentalitati in privinta aniversarilor, sunt 100% de acord cu tine. Eu am trait o viata cu o mama rupta de munca, care nu avea chef si putere pentru nimic de sarbatori, dar casa stralucea de curatenie si frigiderul dadea pe afara de bucate alese...

Matei mi-a reprosat de mai multe ori ca am tot timpul treaba si astfel m-am convins si eu sa le mai las deoparte si sa ma bucur de fiecare etapa din viata lui...

Am sedinta, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua si de la mine!! Dupa un weekend de gradinarit si stat pe afara, ieri am ajuns la birou cu febra musculara... Dar tare a fost bine!!
Am si citeva pozici cu piticii, si ei au fost incintati de vremea frumoasa si au stat numai prin curte:
http://family.webshots.com/photo/2909215930050279906tUfMzR
Am vazut si pozele lui Alice – mai, dar creaturile alea il insotesc peste tot pe Gizmo???? Zici ca-i o armata…
Am vazut-o si pe Giulik in parc, cu fetele…
Ce sa mai zic de Gorodica mica in bile??? Prima oara am crezut ca-i un spectacol de circ, ceva – dupa care am vazut-o pe Maria intr-o bila!!! Nu i-a fost frica??? Iar desenul cu microbii si anticorpii rocks!!
Roller – pupici!! Dar ce-i cu tine de esti asa ocupata? Ce fac piticii?
Olivia – super tapetul din birou, imi place foarte mult!!!!!
Roxana – cum mai e Pat? Sanatate la amindoi!
Roberta, pneumonie?? Sanatate multa si tie!
Lia – eu sunt 110% de accord cu tine!!! Trebuie sa faci cum e mai bine pentru tine si copiii tai, nu pentru placerea rudelor si prietenilor! Iar aniversarile copiilor la pizza sau ce le place lor, mie imi suna tare bine!!


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pe mine ma urmaresc vorbele mamei mele: treaba poate astepta, sa nu fac ca ea, pt ca nimeni nu va ridica vreunei femei statuie.
Acum e partea a doua ca io`s poarca si chiar fac abstractie si sacrific tot sa am timp pt mine si Giulik.
Taica`mio se tot minuneaza cand vede ca venim, plecam, venim si iar plecam, merge muzica, Giulik danseaza, alearga, cainele latra si eu tricotez in varf de pat si rad de ele
La noi e debandada totala.
Giulik aseara a facut ceva haios de tot bine, io am luat bobarnace de la taica`mio ca`st denaturata i-am zis sa taca.
Dupa ce a dansat, s-a carat in bucatarie fara sa zica un cuvant. Si aud frigider, deschis, inchis, deschis, inchis, troncaneli, chestii si apare ca o floare cu o felioaca maaare de paine unsa cu zacusca ii era foarte foame
Mvaaai, ca eu nu servesc cupilu` am ras cu lacrimi, Giulik era asa haioasa si ne-a spus ca daca vrea ajutor, ne zice

Roberta, sanatate

Leeloo, ce frumos e la voi, ce frumosi sunt baietii

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Roxi sanatate lui Patrik...poate face o boala a copilariei, zic si io daca n-are alte simptome!
Lio si eu sunt de acord cu tine,eu de muuulti ani fac asa la aniversari,iesim la o pizza o chinezarie ceva si apoi la tort si alte deserturi acasa si nu s-a plans nimeni
Meii io in fiecare duminica albesc cate putin, cat sta mandra-n bila,ea se distreaza la maxim,eu n-am aer ca-s claustrofoba si cand o vad cum se leagana pe apa mi se face rau....multumesc si pentru complimentele legate de desen....recunosc ca inca nu m-am obsnuit sa am cupil stangaci,sa o vedeti cum se piaptana cu stanga,cum isi ascute creioanele sau cum decupeaza,oare o sa ma obisnuiesc vreodata
Ma duc la ore,in pauza cealalta ma uit la poze,hai sa avem o zi faina(io-s cam amarata ca ne-am trezit cu salariile muuult mai mici,fara nici o avertizare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

super fain, merci de suport, deci nu-s chiar naspa daca mai schimb si io ceva pe ici pe colo cu modul de celebrare a sarbatorilor...

Daria, ce independenta e Giulik, imi place, o sa fie o descurcareata. Si eu le tot "cant" copiilor sa faca ce le sta in puteri sa faca (spalat pe maini, pe fata, dinti, mancat cu mana proprie, strans jucarii imprastiate, pus hainele la loc in dulap, imbracat/dezbracat etc), sa incerce sa se descurce, sa nu astepte sa le fac eu in locul lor, e spre binele lor sa fie descurcareti

Robi, exact cum ziceai, pe mine fiecare sarbatoare sau aniversare ma gasea rupta in gura de oboseala, fara chef, intro stare de iritare, de nervozitate probabil din cauza nemultumirii interioare, a oboselii, a faptului ca nu mai aveam energie sa ma bucur....am ajuns sa nu mai am rabdare cu copiii in acea perioada, sa nu mai am timp pt un joc de sah sau moara cu ei, sotul ma enerva si el din te miri ce, deci una peste alta in loc sa ma bucur si sa fiu relaxata, eu eram nervoasa si obosita. Si nu mai vreau, imi place sa bucataresc dar nu in forta, imi place sa primesc oaspeti, dar imi place sa si fiu musafir, numai intr-o directie nu prea mai imi suna bine, na!

ma duc sa iau un nurofen ca de 3 zile iar ma doare capul, enervant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc pentru aprecieri!! Cel maro din dormitor nu se vede deloc bine!
Daria ma intrebi de Luca...inca astept sa vad canc plec la Buc..am vb si cu verisoara noastra din US care face eco numai la copii..si mi-a spus ca a intalnit cazuri de calcifieri scrotale si ca ei le scot si se trimit la biopsie..iar testiculele le opreaza pana in 2 ani..probabil ca de fiecare data la medic..ttesticulele erau pe loc..cu totul intamplator..deci tot operatia ne paste..

edit referitor la salariu de baza..Ioana,am discutat la HR ..nu ne afecteaza in nici un fel..in buzunar intra aceeasi bani!..eu tot atat am luat azi pe card!

aa..si despre a lasa totul balta versus a te distra...noi lasam totul...si la distractie..cu ..sau fara copil! viata este prea scurta!

Mergi la inceput