Floricele de Liliac - mai_iun '10 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ce vreme superba ... as sta toata ziua pe afara !

Artu : in Romania noul capitol ne-a adus primavaraaa
Sanatate multa !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Dau o acompaniata de o raza de soare care imi intra pe geam in casa. Pfffff, ce bine ca a venit, in sfarsit, primavara.
Ieri dupa amiaza am stat in parc vreo 4 ore, nu se mai dadea Tudor dus. Sisi a tras si ea un somn bun cu nasul la soare la mine in wrap. Excelent a fost. Inutil sa mai zic ce bine le-a facut celor mici. Tudor a adormit aseara pe la 7 si un sfert iar Sisi la 9.30 (in conditiile in care ei se culcau pana acum pe la 11-12).

r_ocsy pai a fost competitia bebelusilor care merg de-a busilea, dar au organizat mai multe curse a cate 4 bebelusi si din cate mi-am dat seama au impartit bebelusii in grupe de cate 4 in functie de data nasterii. Stefan si Antonia au participat amandoi la aceeasi competitie, dar in curse/grupe diferite.
Oricum erau tare haiosi si draguti bebelusii in competitia asta. Toti in patru labute, unul mai ghemotoc decat altul, care mergea inainte, care nu vroia sa o ia din loc, ba unii se mai si intorceau inapoi.

artu sanatate multa multa

Sorana iti dau PM sa nu innebunim fetele cu gradinitele

Corina imi pare rau ca iar ai patit-o cu spatiul de alaptare. Ma intreb oare cate mamici au fost deranjate de amplasarea spatiului de alaptare si cate au sesizat organizatorilor acest aspect. Am eu asa o presimtire ca nu multe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Citat:
citat din mesajul lui Alinutzaa

r_ocsy Stefan si Antonia au participat in curse diferite.

Alina
Mamica de Toto (05.08.2007) si Sisi (18.05.2010)

Drumul spiridusilor


Am crezut ca ati participat la aceeasi cursa , ma gandeam ca pentru bebei a fost doar concursul de-a busilea .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."



V-am vazut!
Sisi s-a descurcat de minune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

'NEATZA GAGICI......

PACAT CA NU BEAU CAFEA.....pt ca azi chiar am nevoie...sunt babau' pe pereti tremur de nesomn....a urlat saraca tony toata noaptea...are febra si-i curge nasul ca la robinet, mi-e asa de mila de ea, ma doare sufletul cand o vad asa, plang cu ea......
e prima data cand face febra.....sunt la pamant, sper sa fie de la dinti...cat dureaza de obicei febra data de dinti???
i-am dat panadol ieri si azinoapte, acum i-am pus ciorapeii in otet si i-am dat nurofen....pt durerea de dinti habar nu am ce sa-i dau, am unso pe gingii cu gel......
dar de ce are tone de muci?????
sa fie din cauza ca am stat mai mult la soare, dar era imbracata.....deci????
offfffffffffffffffff....va fac cu capul

MULTA MULTA SANATATE ARTU......SI TOATE MAMICILE CARE AVETI PROBLEME.....

cine ma poate informa despre ceaiul de frunze de zmeur....de cand pot sa incep sa-l beau si cum.....merci

MARY IMI SPUI TEROG CUM SE NUMESTE CREMA AIA MINUNE PT SFARCURI....SPER CA NU TE CONFUND, are nevoie fina mea de ea si i-am spus ca o laudai tu.....
colac peste pupaza am niste dureri babau rau de spate si ma chinuie rau oasele pelviene....chiar raman intepenita

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 21 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

maribell : s-ar putea sa aiba muci si de la dintisori, la unii copii asa se manifesta ... cand i-au iesit ceilalti cum a fost ? La noi au iesit usor, fara muci, febra, doar putina maraiala.
Eu am folosit Garmastan pentru sfarcuri !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Salutare fetele!!

Ce frumos e afara, ce bine e la soare, am fost cu baietii in parc, bineinteles ca am scandalizat tot cartierul ca nu au copiii caciuli, fulare, erau doar in cate o jacheta subtire..Offf, de ce oare au impresia oamenii astia ca stiu cel mai bine ce-i trebuie copilului tau?? E asa enervant si obositor cateodata..

Ioana (Artu), sanatate multa, n-am avut asemenea pb dar din ce povestesti sunt urate rau..Sper cu ceaiuri si regim sa fii mai bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Maria (Maribell) febra de la dinti nu ar trebui sa dureze mai mult de 24 de ore, mucii nu au legatura cu soarele, ci din cate stiu de la raceala, iar raceala nu se face din curent/ploaie/soare, etc, ci de la un virus, ca tot bantuie liberi, de cand s-a incalzit afara; frigul poate doar sa ne slabeasca imunitatea si sa fim mai vulnerabili la virusi;
Daca i-ai dat panadol/nurofen, astea nu doar scad febra, ci ajuta si la dureri (de dinti); in rest, curatat bine nasul, antitermice la febra, si sper sa va faceti bine repede repejor. Sanatate multa si tie si Antoniei Am raspuns si eu la ce m-am piceput..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

ROCSY pai primul ia iesit pe 9 martie......si ieri m-am trezit ca a facut febra si a inceput sa muceasca.....si m-am gandit ca poate de la tratamentul cu calciu gluconic sa fi inceput sa erupa mai multi?????
oricum ii dau nurofen....daca e racita sau e de la dinti, o mai calmeaza.

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 21 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

SORANA ITI MULTUMESC
faza e ca ieri nu am iesit cu ea din curte....si nimeni nu e bolnav la noi.....de aia zic, foarte ciudat.
mai e o posibila cauza, eu ii dau peritol in tratamentul prescris de dr de la buc, iar in prospect scrie ca poate aveaa ca efecte adverse si febra inopinanta....dar de atatea ori????? mai devreme avea 38 cu 4 rectal.o tin pe nurofen....sa vedem.

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 21 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maribell

SORANA ITI MULTUMESC
faza e ca ieri nu am iesit cu ea din curte....si nimeni nu e bolnav la noi.....de aia zic, foarte ciudat.
mai e o posibila cauza, eu ii dau peritol in tratamentul prescris de dr de la buc, iar in prospect scrie ca poate aveaa ca efecte adverse si febra inopinanta....dar de atatea ori????? mai devreme avea 38 cu 4 rectal.o tin pe nurofen....sa vedem.

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 21 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR
Sanatate multa!
Si Sebi a fost mucios vreo 2 zile,cand i-au iesit dintisorii,febra a facut si el,dar nu mare,38,4.Insa el o sapt intraga a plans noaptea non stop...plans???????vroiam sa zic urlat..il leganam,cantam,incerca sarmanul sa adoarma,dar incepea sa tipe din somn
Ai mai mers la medic?Ai aflat ce ascunzi in burtica?
Pupici

Edit:de asemenea la primul dinte,nici nu stiu cand i-a iesit,iar scandalul de care iti povesteam a fost la al doilea dinte
Deci?Fetita sau baiat?


Cristina, mamica lui Sebastian Mihai,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010




Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput