FIV Europa(42)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena74 spune:

Dr Zech din Bregenz are clinici in Austria( Bregenz, Salzburg), Elvetia, Italia si Cehia, (din cate stiu eu), cel din Innsbruck doar una.

La Innsbruck doar Dr Zech stabileste protocolul, face punctiile si Et, explicatiile, unele ecografii si detaliile necesare pe parcursul fiv sant date de o doctorita care numai asta face, dar punctualitatea este respectata, protocolul a fost detaliat si actualizat intotdeauna la timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

La mine majoritatea "neplacerilor" au fost cauzate de faptul ca am facut ecografiile acasa. Probabil ca daca as fi facut eco la ei, mi-ar fi actualizat planul pe loc evitind circul cu mailul si cind a lipsit dr 1 as fi aflat imediat, nu a doua zi. Dar nu vreau sa se inteleaga gresit; mie mi-a convenit aranjamentul asta tinind cont ca am stat in Pilsen doar cite o noapte inainte de fiecare punctie in loc de 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Arina, vesti, vesti?
Va tin la toate pumnii strans de tot, chiar daca va citesc din umbra, si sper sa fie un an cu cat mai multe reusite!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s37 cu un dragalas

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Salutare fetele,

Imi pare rau ca v-am facut sa asteptati, va dati seama cum am asteptat eu, dar de abia am primit rezultatul. Aproape ca incepusem sa-mi fac sperante tinand cont ca inca nu mi-a venit. Deci, beta de ieri este <0.1, prin urmare am mai bifat si-un FET nereusit!

Da, sunt dezamagita pentru ca nu-mi explica si mie nimeni de ce niciodata nici macar nu a incercat sa se prinda.
O sa le scriu celor de Viena razultatul si poate primesc si o explicatie. O sa le cer si tot dosarul meu.

Va pupic
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Arina .... imi pare tare rau.... cred ca inteleg prin ce treci , inteleg mai ales senzatia ca nu mai stii incotro sa o apuci.. totul e " very nice, perfect" ca sa citez o doctorita, celebra pe acest forum , dar nu se prinde.. hai ca trecem noi si peste astea cumva! Capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Arina, tare rau imi pare, sunt si eu trecuta prin aceste valori inexplicabile de beta... O doctorita mi-a spus insa o data: "cel mai bun factor de succes la FIV este perseverenta!"


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s37 cu un dragalas

AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Arina, imi pare nespus de rau, dar va iesi odata si odata soarele si pe strada noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Arina,Dumnezeu o sa te rasplateasca intr-un fel, hai fii optimista, vei reusi pana la urma...


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Fetelor, va pup

Da, nu prea stiu incotro sa o apuc: sa renunt sau nu??? Pana una-alta nu s-a prins niciodata dupa 3 FIV si un FET, probabil ca ar trebui sa renunt. Cu toate ca as mai incerca si un FIV pe natural. Sa mai fac vreo analiza?? Orice idee e binevenita.

Ciclul nu mi-a venit, vrea sa-mi faca-n ciuda

Cei de la Viena mi-au scris, ca le pare rau blablabla si ca o sa-mi trimita dosarul. Nici nu-mi mai intreb care e parerea lor, ca n-are rost, raspunsul o sa fie de genul: nu putem sa stim sigur, probabil cauze imunologice, calitatea ovocitelor, ghinion chior...

Adijo, poate ne intalnim la Amsterdam, sa ne inecam amarul Glumesc, cu toate ca as vrea sa mergem in Norvegia in Aprilie, avem un prieten acolo si ne tot roaga sa mergem. Asa ca am la ce ma gandi acum.

Va pup si stau pe-aproape, va urmaresc
Arina

Mergi la inceput