Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ayanna cum ai reusit sa scoti mesele si sa o faci sa adoarma singura?




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

mai voiam sa zic ca azi am facut pilaf cu legume si urzici a iesit o nebunie , astept sa se trezeasca sa vad daca am succes ...



Pofta mare sa aiba piticot! Numai meniuri delicioase postezi tu, mami!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

multumesc foarte mult pt suport

Din pacate nu pot sa o tin intr-un glob de sticla,nu pot sa o feresc de gradinita,scoala etc.....ca au repercursiuni pe alt plan;

Mereu incerc la centru sa sterg jucariile cu servetel umed,sa nu puna maine pe prostii,sa nu puna pe copii care mi se par mie "dubiosi";




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




eu as mai sta cateva zile pana s-o duc in nou acolo... nu de alta dar sa nu fie slabit organismul si sa mai ia alta minune... zic si eu
adevarul e ca nu-i putem feri tot timpul

pui mic
Iti dai seama ca nu merg din nou acolo o perioada pana stiu ca e bine,plus ca nici nu vreau sa ia si alt copilas


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz


02.50-180ml lp
06.20-250ml lp
9.30 - 18g avocado cu pruna, 12g branzica cu mango, 58g peste la borcanel nestle.
10.15 - 120ml lp
13.15 - 145g spanac cu carne vita
14.00 - 70m lp
17.15 - 166g gris cu lapte si vanilie babylove
17.45 - 90ml lp
urmeaza masa de seara, unde papa 140-220ml lp.


Wow, trimit, ca pitica s-a trez. din al 4-lea somn pe ziua de azi!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


esti prima persoana care da asemenea gramaje... sunt sigura ca nu degeaba tii la fiecare gram
dar nu am inteles eu bine dimineata ii dai peshte? sau ce ai scris la borcanel nestle?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

multumesc foarte mult pt suport

Din pacate nu pot sa o tin intr-un glob de sticla,nu pot sa o feresc de gradinita,scoala etc.....ca au repercursiuni pe alt plan;

Mereu incerc la centru sa sterg jucariile cu servetel umed,sa nu puna maine pe prostii,sa nu puna pe copii care mi se par mie "dubiosi";




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




eu as mai sta cateva zile pana s-o duc in nou acolo... nu de alta dar sa nu fie slabit organismul si sa mai ia alta minune... zic si eu
adevarul e ca nu-i putem feri tot timpul


Iti dai seama ca nu merg din nou acolo o perioada pana stiu ca e bine,plus ca nici nu vreau sa ia si alt copilas


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"




scuze, citisem maine in loc de mereu... batranetzele astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Am revenit si sunt de ce mi-a spus :

-are un virusache la stomacel,cel mai probabil de la centrul de joaca(se suprapune si ca si timp de manifestare - isi face aparitia cam la 12-24 ore de cand a fost "acaparat")
- ca si remediu NIMICAAAAAAAAAAA .....sa nu ii dau deloc mancare solida pana maine,sa ii dau din jumatate in jumatate de ora cate un pic de apa( incep cu o lingurita de apa si tot cresc cate putin),iar spre seara daca mi-a acceptat apa si nu a varsat pot sa ii dau lm ....spunea medicul ca daca ii dau mancare ajut practic "crocobaurul" sa se instaleze comfortabil in stomacel;deci pana maine daca fac asa ar trebui sa ii fie mai bine,daca nu fuga la spital




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"La multi ani mamici de pufuleti !"


multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

dece imi pare rau de accident,dar bine ca nu ai patit tu ceva!


tomaca multa sanatate tuturor(tie,sotului,bunicii si pisicici)


sorina wooooooooooooowcum ai rabdare cu gramajele astea?

danasor felicitari lui A pt olita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui danasor

mai voiam sa zic ca azi am facut pilaf cu legume si urzici a iesit o nebunie , astept sa se trezeasca sa vad daca am succes ...



Pofta mare sa aiba piticot! Numai meniuri delicioase postezi tu, mami!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


asta e talentul meu,... daca nu pot canta, picta, dansa ( ma rog la niveluri superioare) macar sa bucur gustul glumesc bineinteles
dar chiar ma gandesc ca asa cum ne place sa vedem un film bun, sa auzim o melodie frumoasa ce ne face pielea de gaina, la fel putem savura o mancare de vis... numai ca in restaurantele noastre greu gasesti adevarati maestri... eu una sunt foarte pretentioasa la mancare, poate in bucuresti sunt dar in Iasi mai greu...sau poate nu sunt eu umblata de mult
cine posteste acum sa incerce rosiile uscate in ulei.. sunt divine.. merg foarte bine doar cu paine , proaspata sau bruschete cu usturoi la cuptor; mai recomand si anghinare la borcan ... sunt cam scumpisoare chestiile astea dar in post merge odata un alint
mi-am facut o pofta .... ma duc sa bag o felie de tort ramasa de ieri - sunt la dieta disociata- azi e zi de dulciuri
Editez sa va spun ca va invit si pe voi gazelelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Simply sanatate multa, sper ca pana maine sa va puneti pe picioare.

Dana ai vorbit asa frumos despre mancare incat m-ai facut sa si la niste rosii uscate in ulei.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

esti prima persoana care da asemenea gramaje... sunt sigura ca nu degeaba tii la fiecare gram
dar nu am inteles eu bine dimineata ii dai peshte? sau ce ai scris la borcanel nestle?




Offf, n-ai inteles rau..
Eu ii ofer cam ce ar trebui sa pape, dar, dupa cum se vede..papa tot ce vrea ea, asta ca sa n-o las nemancata...Merluciu cu orez "noapte buna", e o scarbosenie gelatinoasa, dar ea papa cateodata si un borcanel intreg (nu e cazul zilei de azi)...
Gris cu lapte, daca ii fac eu, e bleax, borcanel baga ca la concurs...si asa mai departe...
Poate vom ajunge si noi vreodata pe calea cea dreapta, ca acum suntem la "Survivor".

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput