Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Activitati: servici (adica gradinita), piata, acasa (gatit, smotru, etc.), plimbat copilul afara dupa cum e vremea.
Intrebare: cand ar trebui facute primele analize la copii? Adica nu ca as avea vreo problema, dar pentru linistea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Seara filme, ziua forum, e-bay, messenger sau merg la birou cand sunt in tara. Ar trebui sa pun mana pe graca sa invat dar....am prea multi prieteni activi pe mess

de Yannis


,eu stau pe invisible pe mess,ma feresc de soacra


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

aaa am uitat( mi-am adus aminte cand am citit de alexutza ca vrea sa invete lb greaca) si noi 1-2 ori pe saptamana seara 2 ore facem (eu si sotul) meditatie la limba germana

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza i-am luat o omida cantacioasa, avea picioarele ca un fel de clape pe care apasai si cantau si mai aveau si numere si o carticica f faina, o sa-i iau una si Marei...avea imagini cu o floare de ex, iar in mijloc avea o portiune cu textura albinei si tot asa, puteai sa pipai pe fiecare pagina o insecta.
Am fost si la Noriell dar n-aveau mare lucru, octopalsii disparusera si ei.

Frumoase extra activitati aveti, eu in timpul liber (pe care mi-l fac eu liber, pt ca altfel ar fi inexistent) merg la sala, la un masaj, o manichiura ceva (astea mai rar), ma uit la tv, stau pe net , fac shopping de pe ebay , ma ocup de hartii pt firma, mai ma vad cu fetele la un suc si cam atat. Astept sa vina caldura, poate o sa reusim sa mai tragem cate o fuga afara din Buc.

Am la treaba... si Mara inca ma alearga decsulta prin casa, trebuie sa o prind neaparat.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Activitati: servici (adica gradinita), piata, acasa (gatit, smotru, etc.), plimbat copilul afara dupa cum e vremea.
Intrebare: cand ar trebui facute primele analize la copii? Adica nu ca as avea vreo problema, dar pentru linistea mea...


Oricand poti sa faci analize. Eu i-am facut lui David cand avea vreo 8-9 luni.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Activitati: servici (adica gradinita), piata, acasa (gatit, smotru, etc.), plimbat copilul afara dupa cum e vremea.
Intrebare: cand ar trebui facute primele analize la copii? Adica nu ca as avea vreo problema, dar pentru linistea mea...


Oricand poti sa faci analize. Eu i-am facut lui David cand avea vreo 8-9 luni.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu in afara de activitatile obligatorii zilnice(activitati Ariana,gatit,curatenie,spalat,calcat-ca si voi de altfel) mai am scoala,net,citit cand si cum,mai ies cu sotul la o masa in oras(si cu Ariana evident)...


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Simpli pt ceai si eclere

Alta activitate la mine este serviciul. In fiecare dimineata o duc pa Mara la gradinita, ma opresc un pic si pe la piata daca este nevoie, duc cumparaturile acasa si la ora 9 sunt la servici.
La 11.30-12 o iau pe Mara si mergem acasa. Mananc, le dau sa manance si ma mai intorc 1-2 ore la serv...
Cam asa fac in timpul saptamanii.
Cateodata in weekend mai iesim cu prietenii cateva ore intr-un club iar duminica e lege ... mergem cu mic cu mare la parintii mei la masa.

Cam astea sunt activitatile mele extra-casa


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei
Weekendul e cel mai fain,asa-i?

E bine ca ti se permite de la servici sa pleci la pranz,sa poti sa o iei pe Mara,parca esti mai mult acasa



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Asa este

eee plec cand am nevoie pt ca ma lasa sefu' (sotu)

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Si eu astept sa vina caldura,sa ne reluam programul normal,mai ales cu piscina,nu am mai fost cam de o luna


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Si eu astept sa vina caldura,sa ne reluam programul normal,mai ales cu piscina,nu am mai fost cam de o luna


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "






_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput