Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Noi am revenit de la party, a fost dragut, Mara s-a simtit bine desi era cea mai mica.

Simply de eclere si de invitatia la vorba. Cum mai e Ariana cu burtica?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Noi am revenit de la party, a fost dragut, Mara s-a simtit bine desi era cea mai mica.

Simply de eclere si de invitatia la vorba. Cum mai e Ariana cu burtica?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Ma bucur ca a fost un party dragut

Ariana nu mai vomita,sper sa fie din ce in ce mai bine....


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:



Salutam si noi!

Am bagat la cuptor o pizza...cum sa nu fiu nene cat China daca fac de-asteadar am scuza ca azi n-am mancat, adunat, cat pentru un mic dejun normal...


Am fost la pediatru...Big S...cu rezultatele analizelor M, cu toti anticorpii specifici negativi(banana, portocala, soia, ou, lapte, praf casa), noi plini de entuziasm ca poate, poate ne mai taie din restrictii....n-a fost sa fie, ne-a taiat elanul...cica nu-i nici o dovada ca nu e alergica la mancarurile alea, ca poate sa fie alergica ca o alta componenta decat cele specifice cautate de analize sau poate sa fie o alergie mediata de Ig de tip G, nu IgE Ca atata vreme cat IgE totale sunt asa de mari(in ian erau de 3 ori valoarea normala) e are un risc mare si daca face eruptie dupa anumite alimente inseamna ca e alergie la ele, indiferent ce zic analizele astea, criteriul clinic e mai puternic...Continuam cu Singulaire, total fara lactate pana la minim 18-24 luni(asta e cea mai mica varsta la care se poate incerca reintroducerea lactatelor la un copil cu alergie dovedita la PLV)


\Intre timp s-a facut pizza, asa ca pe langa bunatatile servite de Simply() va sevesc si eu o felie de pizza fierbinte si buna, pentru cine se mai risca la ora asta


Simply, ma bucur ca sunteti mai bine!


Mire, la multi ani si sa va fie de bine party-ul!


Bea, ma bucur ca ai reusit sa faci treaba azi!


Alexutzzza, povestesti asa frumos de Yannissi de vremea de acolo....sa profitati din plin de perioada asta


Sa aveti o noapte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Haircut imi pare rau sa aud ca inca aveti restrictii....

Multumim de tratatie

Maia ce mai face?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Simpli pt ceai si eclere

Alta activitate la mine este serviciul. In fiecare dimineata o duc pa Mara la gradinita, ma opresc un pic si pe la piata daca este nevoie, duc cumparaturile acasa si la ora 9 sunt la servici.
La 11.30-12 o iau pe Mara si mergem acasa. Mananc, le dau sa manance si ma mai intorc 1-2 ore la serv...
Cam asa fac in timpul saptamanii.
Cateodata in weekend mai iesim cu prietenii cateva ore intr-un club iar duminica e lege ... mergem cu mic cu mare la parintii mei la masa.

Cam astea sunt activitatile mele extra-casa


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Seara filme, ziua forum, e-bay, messenger sau merg la birou cand sunt in tara. Ar trebui sa pun mana pe greaca sa invat dar....am prea multi prieteni activi pe mess

Asta bineinteles fara casnicele: shopping, smotru, calcat tone de camasi , chiloti, prosoape, spalat, gatit zilnic ptr noi si ptr Yannis etc...

In weekenduri iesim cu sau fara Yannis

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna seara! Bine v-am gasit!
Eu citeam despre ce mananca pufii vostri... Pai a mea mananca a paguba! Nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma ingrijorez... Ca nu e durdulie...
De exemplu:
dimineata la 7 lapte (7 masuri de lapte fara cereale)
la 10 branzica sau iaurt cu i fruct mare sau 2 mici (mar sau para)
la 2 ciorbita sau tocanita cu 1 felie mica de paine (mancare cu carne de pui, vita, curcan sau peste) si desert compot sau budincuta sau prajitura de casa
la 6 mancarica fara carne sau supa
la 8,30-9 lapte (7 masuri cu 2 de cereale)
Uneori mai mananca si intre mese banana sau bicuiti, prajitura de casa sau placinta, dupa cum se satura si cum doarme. Dar nu ma plang.
Eu citesc cam 1 da si 4 ba...
Cred ca vorbeati de altceva acum, dar asta mi-a ramas in minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Haircut offf , rabdare....

Mire sunt convinsa ca s-a distrat Mara la party. ce ati luat pan la urma? Eu aici ma tot uit la jucariile de la playskool...au preturi f bune mult mai bune decat pe amazon sau e bay... de ex un joc care e 14 eruo aici l-am vazut la 19 lire pe amazon.

MP ce mai faceti? puii tai cum mai sunt?

lorex? te-ai pitit si tu in casuta langa bobitza?

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Fetele voi ce activitati mai aveti in afara de copii?cu ce va ocupati ziua(cand aveti timp,daca aveti)?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "




Simpli pt ceai si eclere

Alta activitate la mine este serviciul. In fiecare dimineata o duc pa Mara la gradinita, ma opresc un pic si pe la piata daca este nevoie, duc cumparaturile acasa si la ora 9 sunt la servici.
La 11.30-12 o iau pe Mara si mergem acasa. Mananc, le dau sa manance si ma mai intorc 1-2 ore la serv...
Cam asa fac in timpul saptamanii.
Cateodata in weekend mai iesim cu prietenii cateva ore intr-un club iar duminica e lege ... mergem cu mic cu mare la parintii mei la masa.

Cam astea sunt activitatile mele extra-casa


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei
Weekendul e cel mai fain,asa-i?

E bine ca ti se permite de la servici sa pleci la pranz,sa poti sa o iei pe Mara,parca esti mai mult acasa



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput