Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Doar ce am venit de la spital. Am fost la o prietena care are o fetita de 1 an si 4 luni. Acum 2 zile au patit un necaz. Fetita se juca la mama ei in brate cu un pix fara pasta. Intr-o fractiune de secunda s-a smucit din bratele ei, a cazut cu fata in canapea si i-a intrat pixul ala in gat. Are 2 rani in gat. Nu este foarte grav, ii face antibiotic preventiv, dar putea fi tragic. Dr zicea ca a avut mare noroc ca pixul nu a avut mina (sau pasta, cum se zice) ca putea sa ii iasa pe partea cealalta sau chiar sa-l inghita... Horror... si era in bratele mamei ei...

Doamne... mare grija trebuie sa avem de zgatiile astea mici. Intr-o secunda ... nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


Multa sanatate puiutei!
Am zis....nu mai pune mana pe pixuri, eu o lasam sa se joace frecvent cu ele, ma gandeam ca daca o supraveghez e in siguranta.

Simply, Sorina nu prea ne sarbatorim azi, mai mult ne tachinam. Cred ca am mai zis dar noi avem: ziua in care ne-am vorbit prima data, ziua in care ne-am vazut prima data, ziua in care ne-am muat impreuna si asa am ramas. Daca va mai exista si o zi a casatoriei...

Tre' sa imbrac delfita pt petrecere, sunt curioasa sa vad cum se manifesta la locul de joaca.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Petrecere frumoasa si sa nu ia Mara vreun crocobaur de la locul de joaca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Tre' sa imbrac delfita pt petrecere, sunt curioasa sa vad cum se manifesta la locul de joaca.




Petrecere frumoasa princesitei!
Pana la urma ce cadou ati ales?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity



Nu stiu ce sa spun ...Ariana nu a mai vomitat astazi,are diaree,papa numai LM si bea apa,se joaca,doarme,e asa cum e ea;sper sa isi revina cat mai repede cu stomacelul

Miremia, aniversare placuta,la cat mai multi ani fericiti impreuna

Cat despre meniu,in mare masura cam cum a spus BF e la noi





Bine ca nu mai varsa, si ca e ea insasi...Inseamna ca e pe drumul cel bun! papushica, sa-si revina repede!
Felicitari pentru meniu....papa super!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Doar ce am venit de la spital. Am fost la o prietena care are o fetita de 1 an si 4 luni. Acum 2 zile au patit un necaz. Fetita se juca la mama ei in brate cu un pix fara pasta. Intr-o fractiune de secunda s-a smucit din bratele ei, a cazut cu fata in canapea si i-a intrat pixul ala in gat. Are 2 rani in gat. Nu este foarte grav, ii face antibiotic preventiv, dar putea fi tragic. Dr zicea ca a avut mare noroc ca pixul nu a avut mina (sau pasta, cum se zice) ca putea sa ii iasa pe partea cealalta sau chiar sa-l inghita... Horror... si era in bratele mamei ei...

Doamne... mare grija trebuie sa avem de zgatiile astea mici. Intr-o secunda ... nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla.

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


Multa sanatate bebitzei prietenei tale, Nyny!
Offf, chiar ca nu poti fi niciodata suficient de pregatit pentru zgatiile astea de bebelusi!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Tre' sa imbrac delfita pt petrecere, sunt curioasa sa vad cum se manifesta la locul de joaca.




Petrecere frumoasa princesitei!
Pana la urma ce cadou ati ales?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Multumim!
Inca n-am ales...trecem prin Cora sa luam ceva, la Real n-am gasit aseara nimic interesant.

BF , la asta ma gandesc si eu de ieri de cand cu problema Arianei dar na...n-am ce sa-i fac, sper sa nu ia nimic de nicaieri.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Simpli ma bucur ca sunteti mai bine

Mire distractie placuta Marutzei printre copii


Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

nyny mersi de remember............
sper sa se faca bine puiul mic.....ioiiiiiiiiiiiiiiii


cuscra ai grija de noru-mea....da??????????????
petrecere frumoasa!!!!!!!!!


simply imi pare bine ca ari e mai bine.......de diaree nu ii dai nik?sau nu e voie?



BF..........in seara le-am pus..............
acolo e caldddddddddddddd
am transpirat in tricou...:)

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ce liniste e aici....parca din ce in ce mai liniste

Bea nu ii dau nimic decat lm,cel putin pana maine,asa au fost instructiunile;un pic de banana a servit,biscuite dar atat

Nyny e ingrozitor ce a patit fetita respectiva,sanatate,sa se faca bine cat mai repede

Miremia petrecere frumoasa sa aveti, cred ca esti tare mandra cu asa fetita cocheta

Cate stiu sa faca pufii nostri dragi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am vazut filmuletul cu Kay....ce mandru merge el


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Un ceai cald cu miere si lamaie si niste eclere va ademenesc la o poveste?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Prietenul nu iubeste prietenul ci obiectul prieteniei . "

Mergi la inceput