Puiuti de Sept-Oct 2011 (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gata , nu mai e lata pagina....

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ola , din nou !


Azi ...din toate burtexurile pe care le cunosc eu am auzit si de o fetita . O colega de-a mea o sa aiba pasa. I-am zis sa intre pe forum ...acuma lua ciucalata dar n-a vrut!



Oana 11+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Buna Fetelor, in sfarsit am reusit sa va prind din urma dupa o saptamana de absenta. Am avut muuuuult atreaba la munca si seara cand ajungeam acasa eram terminata.

Noi am fost saptamana trecuta la eco la 9 saptamani si dr a spus ca e totul f ok, corpul luteal cam micutz si sa continui cu Duphaston pt sustinere, magne b6 si acid folic evident. Am vazut niste muguri de manute, a si miscat bebe, a fost super. Sotul se uita mut la ecranul televezorului pe care era proiectata imaginea de la aco.

ne auzim maine, va pup pe toate si promit ca maine revin si cu prezentare in toata regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Eu sunt o fecioara de 29 ani (la zodie ma refer) si fac echipa cu un varsator. suntem firi total opuse dar se pare ca ne completam. Ne-am cunoscut acum 7 ani si dupa 3 sapt m-a cerut in casatorie. Ne-am fi casatorit noi atunci pe loc, dar am lasat familiilor spatiu sa digere asa ca ne-am casatorit dupa 6 luni. Intre timp am facut o logodna cu preot in camera de camin unde stateam.

Sunt arhitect si cel mai mult imi place sa fac casute, sunt atat de calde si personale. Sunt o optimista convinsa si la fel de dureros de sincera ca multe dintre voi. Sotul ma tot trage de maneca atunci cand scap prea mult adevar, dar nu ma pot abtine. Filipanul nostru este cea mai mare realizare a noastra, este un copil minunat, sociabil si foarte inteligent. Si ma innebuneste ca el vrea "suliala". Daca ne iese ramane de vazut.
Marele nostru vis este sa ne mutam la casuta noastra pt ca deocamdata stam cum mama si ies scantei de la cele mai stupide motive.
Hobby-uri am nenumarate: croitoria, bijuteritul, coafura, machiajul, dansul si talent la orice solicita putina creativitate.

bujo mami de Filip si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Puteti sa ma treceti si pe mine in lista?

dbunny UM:17.01.2011, DPN 24.10.2011 deci 7 saptamani astazi!

azi am vazut broscuta la eco, Doamne cum ii batea inimioara mai exact 139 batai/minut. Si avem aproape 1 cm deja! si da, are forma de broscuta

Am vazut ca vb de greturi: cu prima sarcina am tras 19 saptamani, urate rau, acum vad ca am 1 zi buna 2 rele...dar iau pastile. Chiar azi mi-a marit doza ginecologul. Mie mi-e greu sa intru in bucatarie, zilele astea am mancat afara, sau la socrii, asta e...va trece.

cum nasc? cum vrea medicul de garda din ziua in care incepe travaliul. Fiindca aici nu alegi tu; se face cezariana, doar daca nasterea naturala reprezinta vreun risc pt tine sau bb.

Am vazut ca v-ati descris toate, doamne finute si dragute

Eu am 31 de ani, casatorita de 8 ani, in Spania de 10 ani aproape, mai am un strengarel de 4 ani si-un pic. De 2 ani nu mai lucrez, si-mi place rau. Nu merita sa-mi las copilul prin gradinite si cantini decat pt mii de euro, si cum Spania e in criza deocamdata...acasĄ la oale!

As avea si eu o intrebare: pana la ce varsta a sarcinii ati dormit pe burta? ca eu la 7s incep sa ma simt vinovata. nu se vede inca burtica, dar constiinta nu ma lasa sa mai dorm pe burta, si asa bine e pe burtaaaa

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Dbunny, e ok cat timp te simti comfortabl, candva o sa te jeneze si o sa fii nevoita sa schimbi pozitia.

Fetelor, la cate saptamani de sarcina a avut bebele vostru 8 cm? Eu peste 2 zile trec in saptamana a 12-a (dupa eco, ca nu stiu data UM), dar pe internet gasesc ca la saptamani mai mari ar trebui sa aiba atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Buna dimineata! La multi ani dragele mele!

Kea, in a 13-a saptamana de sarcina, marimea lui este de 6 cm de la cap la coccis si de la 8 cm de la cap la calcaie.Citez dintr-o carte de specialitate.
Oricum sunt copii si copii. despre al meu, doctorul mi-a zis la 10 saptam ca am 8. Si la 14 saptam ca am 15 si 2 zile.
Nu te ingrijora aiurea. Ti-ar fi zis doctorul dc era cv.
O zi frumoasa va doresc!

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

buna dimineata si la multi ani!!!

It's true! 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor.. si LA MULTI ANI !...
un an armonios, cu multe bucurii si satisfactii.. si o calatorie cu bebe in burtica linistita

KEa la 14 sapt avea 8.52 cm de la cap la fundulet... am citit pe tabelul lui nenea dr ca la sf sapt 14 ar trebui sa aiba 8.7 cm... Insa poate dr tau i-a masurat si piciorusele?

14+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor si La multi ani!
Sa fiti sanatoase si iubite , sarcini cat mai usoare si bebei sanatosi.
Doamne ajuta sa apara si prima fetita aici pe forum.E asteptata rau.
Am vazut descrierile voastre,sunt minunate. In cursul zilei de azi o sa ma prezint si eu.
Va pup si sa aveti o zi frumoasa, insorita cu multe flori.

13+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput