Puiuti de Sept-Oct 2011 (16)

Puiuti de Sept-Oct 2011 (16) | Autor: Sept-Oct2011

Link direct la acest mesaj





Asa a inceput odiseea noastra minunata :1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,




Suntem un de gravidute fericite!


Burtici de August 2011



athosik,UM:19.11.2010,DPN:25.08.2011 cu
loredanar,UM:20.11.2010,DPN:26.08.2011
seidana,UM:20.11.2010,DPN:28.08.2011
NataliaS,UM:18.11.2010,DPN:28.08.2011
andreea2011,UM:23.11.2010,DPN:29.08.2011
theea,UM:21.11.2010,DPN:30.08.2011
raluca050,UM:21.11.2010,DPN:30.08.2011



Burtici de Septembrie 2011



bujo,UM:27.11.2010,DPN:03.09.2011
racheel,UM:28.11.2010,DPN:04.09.2011
Inezluiza,UM:26.11.2010,DPN:05.09.2011
Lali_mete,UM:29.11.2010 ,DPN:05.09.2011
zubi,UM:27.11.2011,DPN:07.09.2011
arcenciel,UM:30.11.2010,DPN:07.09.2011
marryan,UM:01.12.2010,DPN:07.09.2011 cu
camady,UM:01.12.2010,DPN:07.09.2011
dananagi,UM:01.12.2010,DPN:07.09.2011
andr@,UM:02.12.2010,DPN:08.09.2011
hellena_d,UM:05.12.2010,DPN:09.09.2011 cu
michelle_sf,UM:08.12.2010,DPN:14.09.2011
stefy13,UM:12.12.2010,DPN:18.09.2011
ralu-24,UM:15.12.2010,DPN:22.09.2011
dyannna,UM:18.12.2010,DPN:25.09.2011
Oanaiasi,UM:19.12.2010,dPN:25.09.2011
maria26,UM:13.12.2010,DPN:27.09.2011
inutsa,UM:22.12.2010,DPN:28.09.2011



Burtici de Octombrie 2011




elly_b,UM:25.12.2010,DPN:01.10.2011
annare,UM:26.12.2010,DPN:02.10.2011
klau_ditza,UM:26.12.2010,DPN:02.10.2011
alayna,UM:26.12.2010,DPN:02.10.2011
may3,UM:28.12.2010,DPN:04.10.2011
Madutza21,UM: 29.12.2010,DPN:05.10.2011
Flipishtica,UM 30.12.2010,DPN06.10.2011,
ancaroro,UM: 02.01.2011,DPN:09.10.2011
maria_scu,UM: 04.01.2011,DPN:11.10.2011
alyah,UM: 04.01.2011,DPN:11.10.2011
sara_a,UM: 04.01.2011,DPN:11.10.2011
Rammy_79,UM:06.01.2011,DPN:11.10.2011,prima graviduta de gemenasi din listuta noastra ,
AlinaBu,UM:23.12.2010,DPN:17.10.2011
angel4us,UM:11.01.2011,DPN:18.10.2011
monaramona,UM:17.01.2011,DPN:24.10.2011
Dbunny,UM:17.01.2011,DPN:24.10.2011
Oana_s,UM:17.01.2011,DPN:24.10.2011




Prietene dragi: alexa_78, liza_79, olim,carmencitar, maria_scu, ioana_iasi, uliasi, gorgy, lary74, joana2672001, magddalena



Cum sa-ti activezi PM-ul - Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link - [ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.

Cum sa ai sau la semnatura
Mergi la Profil Personal, selectezi Editeaza profil , mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / - , apesi pe + , si la Semnatura scrii gravi sau gravired intre [] si adaugi saptamanile.
_________________________________________________________________________
Cum sa deschizi un capitol nou

1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi ultimul capitol la prima pagina, la primul mesaj, cel cu listuta.
3. Dai click dreapta pe butonul "Editeaza respuns" si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai click pe "Subiect nou". Butonul este sus, in dreapta paginii sau jos in partea stanga.
5. Copiezi titlul din mesajul vechi deschis pentru editare si schimbi numarul capitolului astfel incat sa fie in ordine.
6. Copiezi textul cu listuta de la mesajul vechi deschis pentru editare si il copiezi in primul mesaj din capitolul nou.
7.Copiezi link-ul de la vechiul capitol din bara cu adresa web in urmaoarea formula: [ url="aici copiezi linkul" ]nr. capitolului vechi[ /url ], fara spatii intre paranteze!
8. Faci click pe scrisul "Creeaza subiect nou".
9. Copiezi linkul noului capitol.
10. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou in urmatoarea formula: [ url="aici copiezi linkul" ]CAPITOL NOU[ /url ] fara pauze intre paranteze.
11. Capitolul nou este facut acum te poti loga cu userul tau.
_________________________________________________________________________


www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Tabel greutate medie bebe pe saptamani de sarcina


LINK-uri UTILE:
drepturile gravidelor si proaspetelor mamici
www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week4" target="_blank">echografie
www.desprecopii.com/info.asp?ID=138" target="_blank">cand vine barza
www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">odiseea sarcinii in 40 de saptamani
www.desprecopii.com/info.asp?id=1771" target="_blank">testele de sange pentru depistarea sarcinii
www.desprecopii.com/info.asp?id=1229" target="_blank">testele prenatale:privire generala
www.desprecopii.com/info.asp?id=1203" target="_blank">factorul Rh in sarcina
www.desprecopii.com/info.asp?id=1915" target="_blank">testul alfafetoproteinic
www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">fetal biometry calculator
ultrasound calculator and tools

[/size=1]
_________________________________________________________________________
Corespondentul sapt. de sarcina in luni:

luna 1= 01-05 sapt -----luna 4= 14-18 sapt -----luna 7= 28-31 sapt.
luna 2= 06-09 sapt -----luna 5= 19-22 sapt -----luna 8= 32-36 sapt.
luna 3= 10-13 sapt -----luna 6= 23-27 sapt -----luna 9= 37-40 sapt
_________________________________________________________________________
Cum se citeste o ecografie:
LMP - ultima menstruatie
LMP-GA - varsta gestationala conform ultimei menstruatii
LMP-EDC - data probabila a nasterii conform ultimei menstruatii
BPD - diametru biparietal (de la o tampla la cealalta)
CRL - lungimea fatului de la crestetul capului la coccis (fundulet)
FL - lungimea femurului
AC - circumferinta abdomenului
HC - circumferinta capului
HC/AC - raportul dintre circumferinta capului si circumferinta abdominala

_________________________________________________________________________

Cont comun:Sept-Oct2011
E-mail:sept.oct2011@yahoo.com
pentru parola trimite PM


Cum sa accesezi contul pentru poze Picassa

1. Mergi la adresa http://picasa.google.com/.
2. Faci click pe scrisul "go to Picasa Web Albums" din partea dreapta a ecranului.
3. Introduci adresa de e-mail deschisa pentru contul Picassa (sept.oct2011@yahoo.com) si parola (la cerere pe PM,idem cu cea de la contul de mail).
4. Daca doresti sa pui pozele personale faci click pe butonul "upload" aflat in partea de sus a ecranului si apoi pe scrisul "create new album".
5. Denumesti albumul creat si faci click pe butonul "continue".
6. Incarci pozele dorite din calculator si salvezi


_________________________________________________________________________

Zilele de nastere

IANUARIE andreea2011:09.01.1984,AlinaBu:12.01.1990, lary74:26.01.1974,
FEBRUARIE dyannna:06.02.1977
MARTIE camady:05.03.1976,ralu-24:09.03.1986,NataliaS:13.03.1976
APRILIE ancaroro:08.04.1982
MAI loredanar:24.05.1984
IUNIE raluca050:01.06.1978,elly_b:13.06.1981,athosik:17.06.1983,seidana:25.06.1984
IULIE theea:22.07.1982
AUGUST Lali_mete:13.08.1986
SEPTEMBRIE bujo:06.09.1981,marryan:21.09.1981,maria_scu:24.09.1978,
OCTOMBRIE maria26:09.10.1981, racheel:20.10.1982,
NOIEMBRIE dananag:20.11.1974,andr@:27.11.1983,
DECEMBRIE annare:05.12.1982,klau_ditza:07.12.1981,zubi:07.12.1981,alexa78:23.12.1978,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

prima?

It's true! 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hai ca daca nu pun poze macar sa zic ceva despre mine :D

sunt Mona, aproape 34 de ani, sunt o pestoaica sensibila dar destul de puternica fiindca am ascendent in leu :D sunt casatorita de 12 ani cu un capricorn bland pe care il iubesc ca pe okii din cap :D si el ma iubeste mai mult :P; de 15 ani impreuna.
aveam tot in tara, casa, servicii bune si am fost intrebati daca vrem sa emigram.
asa ca am lasat totul si ne-am mutat acum 4 ani. de ce? pentru o altfel de viata, nu din cauza lipsurilor sau altceva. pentru civilizatie, bucurestiul devenise insuportabil...
am amanat mom bebelului ca n-am fost pregatita deloc pana acum vreun an, adica nu vroiam sa aud de bebe :D
pana mi-a ticait ceasul si ne-am pus pe treaba.
mi-a luat vreo jumate de an sa-l fac si pe el sa ii ticaie ceasul
lucrez in marketing acum, meserie care am inceput-o de cand am emigrat, inainte am fost in alt domeniu :D
hobby-urile vi le-am mai zis: fotografie, pictura, salsa, un site cu forum pe care il administrez si de curand ne-am deschis si o afacere mica de familie (o vedeti in semnatura).

cam atat :D

ah, si-mi doresc fetita, dar cred ca o sa aiba cuc

10+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

oana_s parerea mea, acum tu faci ce vrei.Chiar daca ai 38 de ani,asta nu inseamna ca faci un copil cu malformatii.De ce te gandesti la orostii si stresezi bebelusul? Mai asteapta pana la 12 saptamani cand faci dublutest sau 16 saptamani cand faci triplutest.Nu ai de unde sa stii ca rezultatele vor fi crescute.In plus sa stii ca si amniocenteza este periculoasa si poate duce la avort spontan.





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 14+
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor foarte frumoase prezentari... imi dau seama cat suntem de diferita, dar toate vrem cam aceleasi lucruri si ne bucuram si sunt fericite din aceleasi cauze...

Eu nu pot sta cu parintii pt ca nu sunt intelegatori, mama e cea mai buna prietena si vb 2 ore cel putin pe zi la telefon, de toate, insa eu sunt o fire independenta si puternica, ma deranjeaza lucruri marunte aiurea in casa mea , si m-am obisnuit cu sotul meu.. adic daca vrem sa mancam in pat stam si mancam in pat, sau cu picioarele pe masa.. carcotind daca vine mama si imi atrage atentia.. In rest cu soacra nu pot sta pt ca am avut multe pb in trecut, inclusiv aproape un divort din cauza ei, si o prima sarcina pierduta.. acum insa ne intelegem bine ...Si cel mai important e ca imi Iubesc Familia mai mult ca orice

14+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

oana_s parerea mea, acum tu faci ce vrei.Chiar daca ai 38 de ani,asta nu inseamna ca faci un copil cu malformatii.De ce te gandesti la orostii si stresezi bebelusul? Mai asteapta pana la 12 saptamani cand faci dublutest sau 16 saptamani cand faci triplutest.Nu ai de unde sa stii ca rezultatele vor fi crescute.In plus sa stii ca si amniocenteza este periculoasa si poate duce la avort spontan.







Nu vreau sa risc, atat :)
Hotararea mea e luata, programarea facuta.


Cu greturile cum stati? La mine e CUMPLIT, as zace toata ziua si as manca struguri.

Cu fiica-mea au trecut pe la 14 saptamani, da' parca acum sunt prea de tot.
Cam cand v-au lasat greturile?

Oana si Mara 11.08.2004

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Eu sunt Anca. Am si eu aproape 29 de ani. Zodia: berbec. Incapatanata, entuziasta, optimista. Bogdan este sotul meu din iulie 2008, ne cunoastem din iunie 2005, si suntem impreuna din februarie 2006.
Sunt responsabil de mediu si securitate la o fabrica din Targu Mures.
Masina avem, apartament avem, rate avem. Visul pe anul acesta era sa ne luam un apartament mai mare, pentru ca cel pe care il avem acum de abia ne ajunge noua, si eu nu consider ca e suficient pentru a creste un copil.
Noi am incercat in 2009 sa facem un bebe, atunci am renuntat la pastile, din pacate a fost si un avort menstrual, apoi am avut si ceva probleme in casnicie, am reusit sa trecem peste, sper, si, cand ne asteptam mai putin, mama natura ne-a facut surpriza.
Nu eram pregatita de bebe, dar daca a venit suntem mai mult decat bucurosi sa-l primim in viata noastra. Sotul cred ca este cel mai fericit, el adora copiii. eu sunt mai militaroasa, nu stiu cum voi fi ca mama, poate si frica de necunoscut m-a facut atatia ani sa zic ca nu sunt pregatita. Oricum, trebuie sa recunosc, o sa-mi iubesc copiii si vor fi slabiciunea mea.
Hobby-urile mele, bijuteritul si cititul. Imi placea si muzica, dar am ramas in urma rau de tot. Nu mai stiu ce este la moda, si nici nu ma intereseaza, eu am preferintele mele care vor fi mereu in topuri.

La statul cu parintii.. Ai mei sunt in alt oras, la vreo 30 de km, mergem in vizita cu cea mai mare placere la 2-3 saptamani, dar nu as locui cu ei. Asta este, am crescut, mi-am luat zborul.
Soacra-mea e singura, e la 3 km, in acelasi oras, dar cred ca si daca ar fi in china ar fi prea aproape. Eu trec pe la ea ft rar, ne intalnim la ocazii gen paste, craciun, zile de nastere - a ei, nu a mea. Si daca sotul meu are vrao treaba pe acolo - sa vb ceva cu ea, sau sa ii duca ceva, nu ma duc, si daca ma duc astept in masina.
Nu as suporta sa locuiesc cu ea in aceeasi casa. Nici macar 2 saptamani. Mi-e groaza ca e pensionara si una din alternative va fi sa lasam bebelul cu ea.

9+
Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Zubi intreaba un dr ce iti recomanda,ce malformatii po aparea doamne fereste,de la lupusul tau( daca pot aparea) ,si abea atunci indreaptat-te catre ecograf-analize. Din cate stiu eu malformatiile la organe sau cele osoase se vad si la 2d.Fiecare tip de ecografie are plusurile si minusurile ei. Mie mi s-a spus ca un ecografist bun vede semnele de malformatie foarte bine la 2d,si abea atunci trimite gravida la 3/4d , pentru a se vedea mai clar,sau trimite la analize specifice. Dar poate gresesc ,cineva mai avizat sa ma contrazica daca spun prostii. Asa invatam toate .

Camady mancarici de post : iahnie de fasolica ( daca poti manca) ,salata de vinete , zacusca, salate de verdeturi, salata orientala, legume cu orez, mancarica de fasole verde, mancarica de linte,tocana de legume, ciorbita de cartofi,supa crema de legume.Mai vrei?
Klaudita lasa ca slabim noi,bebelusii sa fie sanatosi ca s-or topi kilogramele.

Eu nu iau nici un fel de vitamine ,analizele mee sunt in parametri normali,si mi-a recomandat sa mananc bine ,cat mai variat ,si atat,vedem la runda a doua de analize.

Racheel nu intotdeauna creste proportional greutatea bebelului cu cea a mamei, si exemple am cu duiumul,de mame slabe si copii de 4 kg,sau mame de 90 de kg cu pisoiasi de 1.800-2 kg . Important e ce asimileaza bebe .
Raluca eu cred ca incep sa imi pun picaturi de alea care se pun la bebelusi pe perna,sa respire bine cand sunt raciti,ca si eu am nasul infundat. Aseara am pus crema d-aia chinezeasca pe un servetel ca altceva mentolat nu aveam. Eu am si racit nitel,ma mai ia si tusea uneori, si daca am nasul infundat nu dorm toata noaptea,ma zvarcolesc cot la cot cu fi-miu.

Bujo stai sa vezi cand pui cheile casei in baie,painea in frigider si carnea o lasi pe masa , nu iti pot spune cate d-astea am patit in timpul primei sarcini. Si eu am o memorie buna de obicei,acum am inceput deja sa o dau in bara.
Jade eu cred ca luni,deci peste o saptamana,merg la urmatorul control+eco . O sa il sun pe nenea dr . Abea astept sa il intreb ce ascunde oul meu kinder .

Lore,Seidana eu am ramas uimita cand am auzit doi medici discutand despre nasteri, iar replica unuia dintre ei ( o femeie) a fost : " dar ce draga,sa mangai un burtoi,si sa ma rog de-o p...a sa iasa plodul din ea? mai bine tai,il scot,am scapat de stres,si gata!" ,si urmarea a fost si ca asa se iau banii mai repede. Am uitat sa mentionez ca era vorba despre sarcinile urmarite ,nu de femeile care veneau sa nasca cu medicul de garda.
Eu inca nu m-am hotarat cum vreau sa nasc . As alege cezariana pentru ca as vrea sa imi leg trompele,dar pe de alta parte as alege sa nasc normal pentru imi fi refacuta epiziotomia de la prima nastere,care cica mi-a fost cusuta foarte prost. In muschi e inca o mare parte din ata,eu credeam ca a iesit toata,dar nu,mai e un fir lung, care arata ca un arc acolo,si din cauza caruia mai fac infectie din cand in cand.

Eu nu judec pe nimeni,indiferent ce alege,cezariana sau naturel,doar ca parca prea usor se recomanda la noi cezariana, ma refer la viitoarele mamici sanatoase,care au toate sansele sa nasca usor si bine normal, doar ca aleg sa scape mai usor,sau pur s simplu sunt foarte speriate de ce se intampla la nasterile naturale,de travaliile foarte lungi,de rupturile de care spuneati inaintea mea, de forceps,vacuum si dr-i iresponsabili. De asta si este moda asta la noi,sa iti chemi dr-ul in toiul noptii ca s-a rupt apa, sau sa planifici nasterea prin ceza,pentru ca am ajuns sa ne fie teama de tot ce este "de la stat" ,am ajuns sa ne fie teama ca daca nastem cu medicul de garda,sa nu cumva sa ne intoarcem acasa fara copil,sau mai rau, intre patru scanduri. Nu vreau sa supar pe nimeni,sau sasperii,dar inainte sa nasc eu cu vre-o doua luni,povestea o mamica din Constanta,cum in noaptea in care ea a nascut ,o alta femeie a murit pe holul maternitatii,pentru ca nu voia nimeni sa se uite la ea, era de nastere,travaliul deja dura de vre-o doua zile. Fina de botez a mamei mele nu a vrut sa plateasca cezariana,copilul era asezat rau,nu stiu cum se cheama, era cu capusorul indreptat in dreapta,si piciorusele in stanga, nici pelvin nici normal. Dr-ii i-au spus ca daca nu aduce 12 mil de lei, ei nu ii fac nimic.Daca nu eram la usa si nu auzeam,nu credeam,dar am auzit. I-au facut pana la urma cezariana,dar cu draci si cu nervi ,pentru ca deja suna la 112 sa cheme politia. Avea banii,dar prefera sa ii foloseasca pentru copil,sau sa le dea ea ceva dupa nastere,ca si multumire,nu inainte . Of ca am deviat de la subiect. Dar ar fi multe de spus pe langa subiectul "de ce atat de multe cezariene in Romania"

Da,intradevar,in Moldova sunt multi oameni saraci,dar stiind ce se vehiculeaza prin spitale,isi strang banutii inainte si se duc pregatiti,sa nu moara mamica in spital.Dau cat au,dar dau "ceva".

Da Racheel,chiar asa,si eu sunt convinsa ca ai un talent (cel putin) si nu vrei sa il divulgi sau nu il vezi ca pe un talent.

Seidana si tu mami esti obraznica ? Mie intotdeauna mi s-a reprosat asta,dar eu mereu am spus doar adevarul,si degeaba am asteptat si de la ceilalti asta,ca nu s-a intamplat .

Imi place tare cum v-atidescris cele care v-ati descris pana acum .

Oana_s bine ai venit printre noi,speram sa ne vizitezi des.La intrebarea ta nu pot sa iti raspund , dar daca te linisteste si in plus,e atat de complexa( nu am auzit de analiza care sa se faca pentru un nr asa mare de boli),inseamna ca e necesara.


Am recuperat tot,tot. Revin dupa ce fac mancarica. Sper sa nu trebuiasca sa recuperez un capitol intreg ...

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 14+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

fetelor eu am nascut normal in urma cu 13 ani jumate ,si asi face-o din nou ,dar se pare ca nu mai pot deoarece sunt deja taiata de 2 ori pe burta(2 extrauterine) si e probl sa plezneasca cusaturile ..asa ca daca aveti probl e mai bine prin cezariana , iar daca nu, eu va recomand nasterea naturala..nu se compara una cu alta..atunci cand iti auzi bebele , cand este totul ca un vis , nu va pot povesti sentimentele pe care le simti in acele momente

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Racheel, mie chiar imi place la tara, eu maine m-as muta daca asa vea vreo tara:))), Seidana, tu sa fii fercita si multumita ca totusi, chiar daca ai rate, ai o casa doar a ta, noi inca ne dorim,dar nici macar la prima casa nu ne incadram din cazua sal, ca la noi la Pitesti, nimeni nu iti trece pe cartea de munca salariul real
Despre mine, ce sa va spun, am 29 de ani, sunt fffff batranica, mi-am dorit demult bebe dar, nu a fost sa fie pana acum, insa de aici inainte nu ma mai opresc:)
sunt casatorita cu Indianul Talpa Iute de 4 ani, m-am simtit si eu ca cel mai fericit om de pe pamant, m-am simtit si cel mai ghinionist si suferind:(...noi am stat cu ai mei si problema dintotdeauna e ca sotul si mama mea sunt ca soarecele si pisica, acum locuim cu chirie, ne caznim sa avem si noi o casa,suntem amandoi innebuniti dupa o casuta mica...si de vreo doi ani suntem urmariti de ghinion,cand raman eu fara serv,cand el....si tot asa, sper ca bebe sa vina cu norocul si la noi

Zubi, mami14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

F simpatica ideea cu prezentarile. :)

Eu am 26 de ani, ma numesc Loredana, sunt indragostita de 7 ani de barbatul cu care m-am casatorit civil in 2008, si religios in 2010. Impreuna cu bebe pe care il asteptam cu mult drag, sotul meu este sursa mea de neintrerupta de fericire. :) Imi plac oamenii in general, in special cei care zambesc si emana energie pozitiva - cu toate astea nu am viata sociala foarte intensa, preferand de cele mai multe ori confortul familial. Ma mobilizez sa fiu optimista si increzatoare in puterea gandurilor bune. Sunt asistent marketing la un grup de firme din Iasi, zic eu o meserie foarte potrivita pentru mine. Sper sa revin dupa nastere in acelasi domeniu de activitate. Sotul meu lucreaza in domeniul IT si este pasionat de motociclism. M-a inclus si pe mine in pasiunea lui, una dintre marile placeri in ultimii 4-5 ani au fost vacantele pe motocicleta prin tara.
Momentan , bebe din burtica e principala noastra preocupare, urmand in plan secund planul de achizitie prin Prima Casa a unui ap. cu 2 camere. Speram sa il obtinem pana in vara. :)

Am uitat sa mentionez in prezentare ca ma ambalez destul de repede si tind uneori sa insist pentru lucruri putin importante. :D:D:D:D:D


Lori 15+

Mergi la inceput