Dulce&papanasi-sept-oct '07 (423) Bun venit Luiza!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

LA MULTI ANI TEO !
LA MULTI ANI ALINA!

BUN VENIT PE LUME LUIZA ALEXANDRA!MADA SA VA TRAIASCA SI SA ABA PARTE NUMAI DE BUCURII ALATURI DE FAM EI MINUNATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

ADI deci a mai scapat de o boala a copilarie

Yaia voi ati terminat cu bolile si antib??

Ce duamna TEO, MARIMEA 40????...bravos eu 46 si sigur cele care apar sant ale mele(suncile!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihailescu teodora
[Luy,nu bagasi nene photoshopul ala sa ne scoata papusele????Huh???
Glumesc!!Ce conteaza pozele?Important e ca in realitate fu o atmosfera f placuta,hlizeala,mamicile frumoase de picau!!!!M-am simtit atat de bineeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!Si tare m-am bucurat ca feedback-ul vostru a fost pozitiv!!!!
Buchetul de e intact,dupa atatea zile nici macar o petala nu s-a ingalbenit!
De cadouri,nu mai vorbesc!!!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
www.flickr.com/photos/51234678@N02/?saved=1" target="_blank">Mihnea 3 anisori
Nasi 2009
Povestea nasterii



Daaa, sa fi facut Luiza ceva si cu parul meu ca pe vintoasa de la bariera pina la cafenea...

Ma bucur ca tine buchetul, niciodata nu poti fi sigura de asta, de stiam ca vei fi in corai si tortul cu rosu luam alta culoare de trandafiri. Sper ca nu ti-a displacut modul voit neglijent de ambalare, eu cred ca florile sunt cele mai importante, daca aveau ziar le aduceam infasurate in unul...





-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Maria a facut ieri 39.2 si a zacut mai toata ziua, acum suntem pe antitermice la 4 ore si maine dimineata mergem la dr, noroc ca aveam programare pt Irina. Am chemat-o pe bunica sa incercam sa le tinem separate pe fete, sa nu se imbolnaveasca si Irina.
Imi vine sa-mi iau campii, m-am saturat de boli, vreau sa vina odata vara

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Erina arati superb slabanoaga!care era regimul, fara carne?
cine era graviduta blonda ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
Erina, spor la pregatiri! si eu pe acolo...

Bernixa, multumim! Ieri dupa-amiza mi s-a parut putin calda Alexia, simteam ca o iau razna. Dar nu avea febra, un 37,6...ii ies si doi dinti, poate de asta. Era a 5-a saptamana, in cele impare cu febra, in cele pare pe antibiotic...daca facea iar febra, imi luam campii...oricum, cred ca si vad febra peste tot.

Alexia a facut azi dimineata primul pipi la olita. Ieri a inceput sa mearga singurica impingand carutul de cumparaturi. Mai e putin si o ia singura la sanatoasa...paote gaseste si ceva sanatate pe unde ajunge!

Va pup, am de lucru la birou de zici ca vine Pastele...ups, chiar vine!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)


Felcitari Yaia pentru pasi si pipi. Aducem si noi olita de la PN mai ales pentru kk. David are un program de ceas elvetian la capitolul asta.

Va pregatiti si voi de petrecerea de un an? Eu am ordinea prin casa apoi gatit (suntem doar 4 adulti plus ca cina posibil sa o luam la restaurant asa ca nu vor fi cantitati dar va fi variat).

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ca sa nu mai zic ca de stress m-a apucat si pe mine migrena ieri, prin urmare aseara am picat lata, dupa ce am culcat-o pe Irina si am vomitat o tura, l-am lasat pe sot, saracul, sa o spele si doftoriceasca pe Maria toata noaptea. Caut acum material sa-i ridic o statuie

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Maria a facut ieri 39.2 si a zacut mai toata ziua, acum suntem pe antitermice la 4 ore si maine dimineata mergem la dr, noroc ca aveam programare pt Irina. Am chemat-o pe bunica sa incercam sa le tinem separate pe fete, sa nu se imbolnaveasca si Irina.
Imi vine sa-mi iau campii, m-am saturat de boli, vreau sa vina odata vara

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )


Sanatate Mariei draga Luiza. Eu tocmai ce ai-am dat Dariei in git cu propolis, o tin pe aerosoli, iar sunt inflamate amigdalele. Azi chiar a fost o zi primavaratica.

Tin pumnii sa nu ia nimic Irina.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxali

Erina arati superb slabanoaga!care era regimul, fara carne?
cine era graviduta blonda ?


Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.2000) poze



Oh, sa stii ca tot 58 de kilograme cred ca am , nu ma pot lauda cu nimic la capitolul acesta...
Nu sunt consecventa, maninc dulciuri, beau cafele pe la Starbucks-o gramada se calorii in siropurile alea), sunt de groaza, dar ma organizez eu super fain cit de curind ca vine vara si nu ma incape nimic...
Am revenit la carne, imi iesisera prost analizele...

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Fiindca dorm copiii sa va scriu impresiile mele despre mamici.

Teodora, rapitoare, cu adevarat e mai supla in realitate, tonica ca deobicei, cu o linie foarte frumoasa la tunsoare.

Luiza m-a uimit cu adevarat. E mai supla decit inainte de a ramine insarcinata cu Irina. Are un chip de adolescenta.
Luiza, e de la evitatrea glutenului aceasta schimbare minunata ca vreau si eu...

Marta, desi nu am vorbit prea mult am gasit-o foarte placuta si dulce. Palaria jos pentru tati care il plimba pe Rares.

Roxana, supla, fina, mi-a placut felul de a gindi.

Ema-ceamica e o frumusete cu ochi de caprioara. Stie sa se accesorizese si asorteze excelent.

Ana, foarte placuta, are idei foarte ferme pe care stie sa si le argumenteze.

Alina-alinkav, frumoasa si foarte fresh, mereu cu zimbetul pe buze.

Bernix, luminoasa( nici pe departe colturoasa, etc...), parul un accesoriu minunat, nu mai zic de silueta dar pe ea asa o stiu dintotdeauna.

Alina-tomitza, acolo sa vedeti silueta, o mamica foarte delicata si fina.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle./Amami di piu quando lo merito di meno perche sara  quando ne ho piu bisogno.

Mergi la inceput