Pufi 2010 (232) - LMA Mara! LMA mame de pufi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,


Nu intra omul in wk de regula, si-l mananca totusi palma si deschide butoanele (de fapt faceam cont de yahoo mamei ). Cand ce sa vezi?!! E strigat la catalog!

Ce rusine?!!!

Mai citeam, dar am pierdut androidul sambata. Neuronul nu s-a resetat inca. Si n-am putut sa arunc un mesaj - doua

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

multumesc mult fetelor...nu pot sa cred ca deja a trecut un an...un an plin de lucruri noi,un an in care ne-am descoperit unii pe altii,un an plin de clipe frumoase si momente grele ,un an in care ne-am straduit din rasputeri sa le oferim cea mai buna ingrijire,cea mai aleasa educatie,cea mai mare dragoste,cele mai atente clipe...
un an normal ce ei ni l-au schimbat in cele mai frumoase 365zile din viata unei comori si un an ,ce ,desii a fost dificil pentru multe dintre noi,a fost cel mai special an.
un an in care ne-am simtit cele mai importante femei din lume,ptr ca ei ne-au schimbat in MAME.
un an in care ei ne-au oferit cele mai speciale momente si ne-au coplesit cu fiecare zambet si cu fiecare moment unic...

azi pot sa spun ca a fost chiar un AN UNIC

VA si va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

LA MULTI ANI! Sarbatoritilor de astazi


Mara - de Rebiana (mami macar azi mai arata-ne si noua printesa)

Darius - cel cu ochii de migdale


Sa cresteti mari si sanatosi



Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Bubu - iti sta bine noua coafura

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Ah da, am uitat subiectul "dinti" si noua cred ca ne mai apare ceva, ca de vreo jumatate de an suntem fara activitate la capitol. balosim tot ce prindem, ne bagam degetele in gat pana vomi-vomi dar nu se vede nimic la orizont.

Ratusca mami de Imparat (2010)



Sa va fie de bine

SI noi avem un colt nou de doua zile si ultimul incisiv pe drum. Si un fluviu de bale.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui miremia

La Multi Ani Darius!

La Multi Ani Mara!

Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

subscriu

mami de si


LA MULTI ANI DARIUS. SA CRESTI MARE SI FRUMOS CA MAMI TAU, SA FII SANATOS SI CU ZAMBETUL PE BUZE TOATA VIATA.

LA MULTI ANI MARA, PUI SCUMP. TOATE FLORILE DIN LUME PENTRU TINE SI PARINTII TAI.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna dimineata!
Ne mai tineti minte?

Vad ca mai multe fete s-au chinuit cu recoltatul de pipilica... si noi ne inscriem in categorie. Dupa ce am irosit 2 pungulite din acelea, l-am luat pe strumf pe sus sambata dimineata si l-am dus la cabinetul de recoltari sa il monteze asistenta de acolo, ca sa nu mai dam gres (la 15 RON punga... ). Si am asteptam frumusel vreo ora pana a binevoit sa goleasca vezica, si gata! In sfarsit avem un set complet de analize cu care ne prezentam azi la docteur!

Ce nu reusesc eu sa inteleg este de ce i-a iesit calciul la limita inferioara... bea lapte, manaca branza si iaurt zilnic... ce as putea sa ii mai dau din care sa isi ia calciu?

Haircut, sunteti prin zona? Ce mai faceti?

Ratusca mami de Imparat (2010)



Vitamina D3 ii dai?
La unii copii asimilarea calciului e mai deficitara, poate e necesar sa ii faci injectabil vitamina D3. E foarte importanta profilaxia rahitismului, sa fim atente cu asta.
Vit D3 injectabila se face 1 pe luna si este mult mai eficienta decat Vigantolul sau Vigantoletten.
intreaba pediatrul.

take care.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

La Multi Ani Darius!

La Multi Ani Mara!

Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)






Subscriu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
La multi ani!!!!!!!!!!!!!!

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Neata fetele!
Am vazut ca am fost strigata la catalog. Eu nu intru in uichend pe forum, nici macar nu deschid calculatorul, dupa ce toata saptamana stau cu ochii in laptop, in uichend nici nu il scot din geanta. Mai ales ca sunt singurele 2 zile cand stau cu Dani.
Sorry, dar eu de la servici, in timpul saptamanii, sunt mai activa. Pls, nu va suparati pe mine.

Dani, mai nou, vrea in garaj la mop si galeata. Plange, maraie, ne trage de mana si ne duce la usa de la garaj....e haios!!! Pana nu il incaltam si nu il scoatem in garaj nu se lasa. Aseara a stat juma de ora cu mopul, galeata, matura si farasul. Cred ca ii voi cumpara unele noi, probabil de jucarie, sa se joace cu ele pana nu mai poate. Ca numai acolo vrea.

Am intrebat-o pe cumnata mea cum e cu sigilarea dintilor la copiii. Sunt 2 variante: 1. ceea ce se numeste sigilare propriuzisa consta in aplicarea unui material pe santurile maselelor dupa ce ies maselele definitive, deci dupa 6-7 ani (sau cand or iesi, ca nu stiu sigur), aplicarea se face la 2-3 ani, in f de cum se prezinta dintele. Se face in cazul in care copilul a avut carii pe dintii de lapte si daca este predispus la carii.
2. Se administreaza copilului un tratament cu fluor (pastila) zilnic pana pe la 12 ani. Actioneaza asupra dintilor neiesiti inca, sa nu se mai carieze. Este un tratament care nu trebuie intrerupt si trebuie administrat in f si de ce fel de apa se bea in casa, daca apa consumata are deja fluor, atunci se administreaza mai putin din pastila. Este de durata, cum am mai scris, si nu e voie sa il intrerupi, ca nu mai are efect. Se pare ca putini parinti opteaza pentru tratament medicamentos, desi este cel mai eficient si fara nici un fel de efect advers. Dar durata prelungita este mai putin favorabila.


O saptamana usoara sa aveti. Sunt prin preajma. Va pup.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

fetele acum m-a pocnit si pe mine, azi e 7 martie, maine e 8..deci ne mutam...iooooi doamne ce carusel extraordinar a fost anul asta

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput