Pufi 2010 (232) - LMA Mara! LMA mame de pufi!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...sarumana de coffee alexa...la mine...vine la fix...
noua cred ca ne ies incisivii de sus nr 2..ca ma capiaza...ziua e ok...ei..cum vine noaptea e dezastru...mai mult se foieste si cauta tt...deci de pe la 1 juma..la 4..m-a terminat pur si simplu...

cam asa se manifesta el la dinti, am obs..tt non stop noaptea...pai ce-oi face la masele?

fetele dedupa cortina...ma bucur ca mai intrati putintel si ne mai dati vesti...nu e usor cu teroristii dar....suntem fericite cand mai aflam cum mai cresc pufii....

harnicutz...ce prajitura??/....am citit cumva...PRAJITURA?

ALICREDO..dar m-ati terminat cu ..decalotatul asta...of doamneeee...noi nu stim daca o scoatem la capat....

sa aveti o zi superba....

AI PRIMAVARA, HAIIIIIIIIIIIIII

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui miremia

La Multi Ani Darius!

La Multi Ani Mara!

Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

subscriu

mami de si


si eu si eu

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata si de la mine,multam de cafea ale1212

sorina mami,ce ai cu butoiul?lasa-l sa facem vin

am citit fete era sa zic noi...fete de care mi-era dor,ca nu au scris de mult

david suge degetelul? alex are "bibica"(=suzeta),daca nu, e valabil orice deget sau chiar mai multe odata,dar cred ca de la dintisori...

azi sarbatoresc si eu la distanta:ziua mamei mele si prima aniversare a copilului celei mai bune prietene(sa zic ca suntem prietene de 27 de ani ? multe din voi nu erati nascute atunci)

o zi frumoasa,doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

alicredo si din albumul meu poti lua orice poze iti face cu ochiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

neata si de la mine,multam de cafea ale1212

azi sarbatoresc si eu la distanta:ziua mamei mele si prima aniversare a copilului celei mai bune prietene(sa zic ca suntem prietene de 27 de ani ? multe din voi nu erati nascute atunci)

o zi frumoasa,doamnelor!



La multi ani, mami de MP, si bebe de cea mai buna prietena!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti


david suge degetelul? alex are "bibica"(=suzeta),daca nu, e valabil orice deget sau chiar mai multe odata,dar cred ca de la dintisori...



Alicredo, MP...si iris are "nuki"(suzeta), iar in lipsa ei...cat de multe degete si cat mai pe gat, sau orice jucarie, hartie, scutec, carte...tot-tot se gusta, suge, roade...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna dimineata!
Ne mai tineti minte?

Vad ca mai multe fete s-au chinuit cu recoltatul de pipilica... si noi ne inscriem in categorie. Dupa ce am irosit 2 pungulite din acelea, l-am luat pe strumf pe sus sambata dimineata si l-am dus la cabinetul de recoltari sa il monteze asistenta de acolo, ca sa nu mai dam gres (la 15 RON punga... ). Si am asteptam frumusel vreo ora pana a binevoit sa goleasca vezica, si gata! In sfarsit avem un set complet de analize cu care ne prezentam azi la docteur!

Ce nu reusesc eu sa inteleg este de ce i-a iesit calciul la limita inferioara... bea lapte, manaca branza si iaurt zilnic... ce as putea sa ii mai dau din care sa isi ia calciu?

Haircut, sunteti prin zona? Ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

am reusit sa pun si eu ceva poze de la munte si de la baita de acum 2 seri...enjoy

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Ah da, am uitat subiectul "dinti" si noua cred ca ne mai apare ceva, ca de vreo jumatate de an suntem fara activitate la capitol. balosim tot ce prindem, ne bagam degetele in gat pana vomi-vomi dar nu se vede nimic la orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

ratusca......poate e problema la asimilare......zic si eu.....eu m patit cad eram micuta nu asimilam calciu...puteam manca cat vroiam degeaba.....probabil iti va da calciu tratament.....am tot vazut la alte fete si la noi 10 zile/luna timp de 3 luni

Mergi la inceput