Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Buna seara burtici si mamici!!!


Astazi am fost plecata pt a mai completa din bagajul pt spital. Si ca de obicei: ”pleci dupa mere si cumperi pere,,.

Catank, la multi ani fericiti!!!

Msbb, la multi ani fericiti si tie !!!

Deea, nu stiu de ce tot am aceste ameteli...si intr-adevar am o usoara anemie. Fier iau zilnic...dar, il papa bebe pe tot cred.. Abia astept sa scoatem motatele pt tine!!!

Madutza, nu am uitat de poze!!! Cristinel este tare dulce....ma uimeste pe zi ce trece....Te rog spune-mi ca nu l-ai certat rau de tot.

Nu stiu ce vroiam sa mai adaug....

Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bua fete dragi!!


Oauuuuu a nascut simonelu,.... Felicitari! sa fie sanatos si sa aiba parte numai de bine alaturi de frati si parinti!!!

mikibine ai venit acasa!!!

strumphy imi pare rau c-ai trecut printr-o asemenea situatie...eu zic ca va fi bine, simt eu asta pt tine...lasa-ma sa fiu eu mama/omida pt tine

madutzafigura mare Cristi al tau!!! Iti inteleg starea de ingrijorare....

Va multumesc din suflet pentru urari tuturor!

Am avut o perioada cam agitata, aglomerata...

Tata a plecat, intr-o stare de sanatate comsi/comsa, ...la dr am ajuns vineri...bb e ok, 3370 g....deci ...mareee, analizele ok, ...apropos de discutii legata de diabet gestational ....si eu mi-am facut hemoglobina glicolizata si e ok....

Medicul mi-a spus conform controlului la masa..ca nu am sanse sa prind 31 martie, colul scurt...molicel.....deci ne vedem pe 17 (daca nu se intimpla ceva pina atunci) apoi stabilim ce si cum...

Ajunsa vineri noaptea la 11 de la bucuresti, ...am mai intirziat prin centrul cspitalei....astazi m-am trezit de dim la 7...si am robotit...musafiri, pregatiri, ...si pt astazi...si ptr maine duminica (adica azi) se prelungeste party....destl de obositor...dar na, ce sa facem...o zi pe an ne ''sacrificam''.

Am intrat in pat la ora 22 si m-am trezit acum...nu mai pot dormi, sunt prea obosita....culmea... mi s-au umflat picioarele.... nu mai am glezne.... Sper sa-mi revin curind...dupa perioada asta de oboseala.

Fetele multam inca odata...si va doresc somnic usor...

Pe curind....


tuturor

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 36+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

madutza..cred ca tare te-ai speriat de fiul tau curajos si fortos..l-ai intrebat de ce a adus-o?:P l-ai certat? i-ai explicat ceva? cum? este indicat sa nu ramana in aceeasi camera cu un nou nascut copii sub 3 ani..sunt multe riscuri..trebuie sa avem mare grija la asta!

legat de epidurala..cred ca a fost mai buna pozitia ta..eu imi aduc aminte ca ma miscam si a incercat de 3 ori sa imi puna acul si nu reusea..dar era din vina mea..oricum a prins si a fost f bine!

trusa de epidurala mi-a cumparat-o dr..si i-am platit-o lui..la acelasi pret ca la farmacie..dar s-a ocupat el de asta!

eu am venit doar cu trusa de recoltare celule stem de la cbc, bagajul analizele si plicul:P

catank..sper sa recuperezi odihna! inca o data!

ne bagam la film! o zi frumoasa maine!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas fetita]
AMR 4 sapt de

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Noapte buna burtici si mamici!!!

Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!
ma decalkar multumita este a3a noapote in care dorm tun...chiar daca la 5 sunt trezita....cand aveam insomnii ma si gandeam ca nu o sa pot dormi nici macar un minute in ultimile nopti...

catank sa pereceti frumos astazi!!!
era minunat daca era o zi frumoasa de primavara
apoi ai grija de glezne ,ca odata umflate greu se dezumfla...eu nu le-am avut 38s si de 3 zile decand tot stau in picioare si fac treaba sunt butuc si parca se umfla de la o zi la alta....am stat si cu picioarele pe perete si nimic

felicitari pt eco..

Iony , ce se lasa micutza Sara asteptata....cred ca daca nu eram cu ceza asta programata si eu pateam la fel....

Ally dar tu in combinatia Fe nu ei si ceva care sa-l fixeze..eu stiu vit c sau captafer?....
eu uite ca de 2 zile uit sa mai iau fe

Mada , ce m-ai speriat si pe mine...initial citeam cu suflwtul la gura ca poate te-ai inecat tu cu ceva...dar la faza cu cristi si bebitza nici ca m-as fi asteptat....doamne ,bine ca nu s-a intamplat ceva rau ....dar cum o fi intos-o el....ce s-o fi gandit daca s-a sculat fata sa ti-o aduca tie....dragul de el....tu observi cat te-a urmarit de a reusit sa o desprinda din chingi sa sa o ia

Ailed vezi de ce n u le-am zis eu ca nasc maine....pai si la mine ar fi venit sa ma vad...exact ca la gradina zoo..hai sa vedem elefantul

ei nici chiar elefant , maimuta mai grasa sunr...ieri m-am cantarit si declar ca inchei odiseea cu +9kg

nici ca ma asteptam la atat

pup....azi iar am o zi lunga si grea....grea nu zic de treburile gospodaresti cat de ce tine cu cosmiticareala mea....mai ales frezura lui maregareta

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
[red]o zi si o noapte pana la mare intalnire[red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata

madutza,sa nu certi baiatul daca se mai intampla,el a vrut sa te ajute cu fata,trebe de stat jos si explicat cu multa rabdare puilor mai mari ca nu e bine ce fac si de ce.ei vor sa ajute cat mai mult,sa se implice si ei,sunt atenti la tot ce se intampla,iti dai seama ca e un soc pt ei,mami nu mai are asa mult timp doar pt ei,
si eu am patit-o cu Ebonee,mi-am dat seama ca e curioasa si vrea sa ma ajute si ea,apoi ii tot dadeam sticluta cu lapte sa o hraneasca pe Melissa,sa o inveleasca,sa ii desfaca pampersul si sa o stearga cu servetele cand trebuia schimbata,etc etc sa bage hainutele Melissei in masina de spalat era asa incantata,parca acum o vad,si imi tot zicea,ea e sulioala mea mami
nu a existat gelozie la ea,am incercat mereu sa nu o ignor si faceam aceleasi lucruri cu ea ca de obicei,pana sa vina Melissa.
acuma e tare incantata,mai fericita ca mine ca mai vine un bebe de care sa aibe grija,si-a facut un bagaj mic ca cica vine cu mine la spital sa vada cum imi taie doc burta si il scoate pe Benyamin,apoi ea sa il ia repede in brate ca sa nu planga si sa nu il fure nimeni

deeaaa,cum esti???eu am o frica in mine..brrrr:(((

la toata lumea,o duminica frumoasa va doresc!

aaaaaa si
hai bebelushii la termen,nu mai tineti mamicile in stres,sunteti atat de asteptati!!!


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Daniela,mami de Ebonee (02.10.2007),Melissa (23.07.2009) si cu Benyamin (07.03.2011)
Melissa...from the Greek word for "honey bee".Always on the go,she can turn her hand to anything.
A truly versatile lady.
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_3b spune:

Neata mamici si burtici,
Eram sigura ca azi voi fi prima pe forum, dar se pare ca mi-ati luat-o inainte
Am facut o cafeluta buna, buna cu mult laptic cu care va servesc si pe voi

Am avut un somn tare bun dar scurt. Am reusit sa dorm doar 6 ore. Dar e bine si asa si am visat ca eram foarte activa pe forum ma povesteam cu voi de numa'
Oare chiar asa se va intampla?

Azi va veni mama soacra la noi si va ramane pana dupa nastere. Vine sa ma ajute cu casa ca spune ea "macar acum pe ultima suta de metrii sa ma odihnesc si eu" si apoi ramane sa ma ajute si cu bebe mic.
De vineri a venit mama mea la noi iar azi vor face schimb
Amandoua sunt niste dragute, eu stiu ca nu e vorba ca trebuie sa ma odihnesc cred ca le-am speriat cu dopul meu

Va pup pe toate si va doresc o duminica de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza DAniela!!!
cum sa fiu ...somnoroasa...am mai tras un pui de somn de vreo ora...doamne nu stiu ce-i cu mine...ma intreb o fi normala starea asta de somnolenta

daca ma crezi ca inca nu m-a luat brrr ul....nu ma intreba de ce
dar mai e timp , nu
parca as vrea totusi sa raman in starea asta aeriana sa nu imi cresca/scada tensiunea si maina sa ma anestezieze total...hm..imi e frica si de rahi sau de ce anestezie o sa hotarasca anestezistul...dar parca totusi nu as mai vrea totala


ce scumpa ca a fost si melissa ta cu bb ebonee....si acum cu bagajul...o inteleg mititica....si stefy a zis ca vrea sa vina cu mine....dar nu si-a manifestat dorintza de a veni pt a fii langa bebitza sa nu planga...ea vrea sa se interneze cu mine ca nu poate sta fara mine cateva zile

oricum o vad si pe ea mai nerabdatoare...mi-a povestit ca a visat ca nascusem si mergeam in parc cu fata sii ii sclipeau okii sorii cand povestea

fetele trezirea
haideti... o cafea , un capucino....o raza de soare pana nu incepe sa ninga , ca asa au anuntat la vreme...o sa ninga de azi pana maine seara

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
[red]o zi si o noapte pana la mare intalnire[red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata neata!
Vad ca lumea e matinala, asa ca prima cu cafeaua n-am mai fost , dar ca de obicei duminica dimineata ma trezesc cu gandul de a intra aici si a-mi schimba semnatura .
Aseara am fost la un botez, si nici nu-mi venea sa cred ca intr-o luna voi avea si eu puiul mic in brate! Abia astept!

Viss - nu te necaji , eu cred ca si spre binele tau n-a vrut sa mai alerge sotul prin alte magazine, e obositor mai ales in astea mari. Mai bate-l tu la cap sa mearga el in Obor. De nasi nu te supara - imi imaginez ca placut nu-i , dar vorba ta - voi sa le dati iubire bebeilor, asta e important. Sunt multi nasi care nici nu conteaza in viata finilor, nu vor fi ei primii din lume...

Deea - ce supla termini Odiseea, bravo tie! iti tin pumnii strans de tot pentru maine, ce frumos va fi! Ai totusi grija cu gospodareala asta, te cert si pe tine ca pe Strumphi, eu stiu ca daca te-ai obisnuit singura cu toate nu-ti place sa vina cineva strain la curatenie, dar aici e o ordine a prioritatilor, tu trebuie sa fii bine, linistita, relaxata - valabil si dupa nastere.

Cred ca nu mai merg la Baby expo din ce-mi povestiti: Cris, Madutza, mergeam pentru sterilizator, pompa, in rest am de luat nimicuri; si-mi dau seama ca la cum povestiti voi ca e acolo mai bine economisesc timp si oboseala si raman la ideea cu magazinele din oras/Feeria.
De azi incep sa tin post, miercuri vreau sa ma duc la spovedanie; voi tine doar fara carne, nu prea am cum tine si fara branza si oua - ca n-as mai prea avea ce manca ptr bebe. Asa a zis si preotul nostru.
Madutza, bravo pentru botez pe 15 mai. Si noi ne gandim la 21-22 mai, imediat dupa 40 zile, dar nu-mi vine sa arvunesc de-acum. Poate avem noroc sa gasim in locurile care ne plac. Oricum noi vrem ceva foarte intim, nu vad sensul unei petreceri cu 50-100 de persoane la botez; va fi familia, nasii si prietenii cei mai apropiati.

Aaa, si am luat si analizele, au iesit bine toate, negativ la Toxo si CMV (grija mea lunara), hemoglobina 11.5 cu fier 103 (deci super OK), glicemia 67, restul totul OK. Mai astept urocultura dar sumarul e f bun.

Pupaturi la toata lumea, azi voi fi mai mult pe-aici


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s36 cu un dragalas

AMR 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99
\catank sa pereceti frumos astazi!!!
era minunat daca era o zi frumoasa de primavara
apoi ai grija de glezne ,ca odata umflate greu se dezumfla...eu nu le-am avut 38s si de 3 zile decand tot stau in picioare si fac treaba sunt butuc si parca se umfla de la o zi la alta....am stat si cu picioarele pe perete si nimic

felicitari pt eco..

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
o zi si o noapte pana la mare intalnire[red]




deea ...iti multumesc!

Offff ma sperie picioarele umflate... nu ma asteptam, pina acum nu am avut probleme decit cu acele vase si nu numai....sunt mai pronuntate adevarat, dar fara sa fi fost umflate

Acum vad ca sunt la fel...parca o idee s-a mai dezumfat, dar oricum...sunt consemnata la orizontala cu ele pe pereti.

Pupic

p.s. mult spor azi, ... daca zici ca e vb de margareta

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 36+



Mergi la inceput