Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

In primul rand multumesc pentru rasPunsuri.
In al 2-lea rand,daca doctorita mea insista ca nu e necesar sa il fac(pentru ca nu ma aflu la nici una din situatiile de risc) dar daca eu tot insist sa il fac(vaccinul), trebuie sa imi iau prima data dozarile antiD, sau pot sa il fac pur si simplu in saptamana 28 si cu asta basta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Buna dimineata burtici

Rammy eu nu am facut dublu test, dupa morfologia de la 15 saptamani mi-a fost dat sa fac direct triplu test. Deci, riscul de care am vb eu a aparut doar in TT.

Stai linistita o sa fie bine! Nu exista alta varianta!

Theo 20+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oanamares

In primul rand multumesc pentru rasPunsuri.
In al 2-lea rand,daca doctorita mea insista ca nu e necesar sa il fac(pentru ca nu ma aflu la nici una din situatiile de risc) dar daca eu tot insist sa il fac(vaccinul), trebuie sa imi iau prima data dozarile antiD, sau pot sa il fac pur si simplu in saptamana 28 si cu asta basta?


Eu mi-as face o dozare anti-D si as urma sfatul sfatul doctorului sa nu fac vaccinul

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata !

Eu nu stiu ce sa va spun despre dozarile astea de anticorpi daca aveti Rh (-), pt ca eu il am pozitiv.

lissa, felicitari Anushcai . MIe imi este frica sa invat sa inot.

Azi sunt in verva pt ca maine este ziua lui Filip si trebuie sa fac pregatirile. Sa-mi tineti pumnii sa-mi iasa tortuletul cu soricei

eu am fugit la treaba

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 22+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Neatza !!!
Anamaria bafta la facut tortul pentru Filip. Si petrecere frumoasa iar Filip, , viatza lunga frumoasa si plina de iubire

Noi suntem ok, bb e taare lenes, se mai intoarce, se mai agita asa ocazional insa e un scump...are grija de mami sa nu aiba prea multe probleme
Cealalta matza trebuie sa o ducem sa isi descarce bateriile (asta e numai pe Duracell, cred ca noua generatie de baterii...never stops). Si speram la pranz sa vina si sa doarma dus...desi e intotdeauna munca de convingere.

In rest va dorim un weekend superb tuturor!!!



Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 18+ cu bulina
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Neatza burtici,
Sper sa fie o dimineata mai buna decat a fost noaptea.... am niste dureri de spate, intre omoplati () GROAZNICE!!! de la pozitia in care dorm cred... Alex la 1 jumate noaptea imi facea masaj, si tot degeaba, ma doare rau rau rau
Aseara a fost si tati fericit, dupa multe chinuieli l-a prins pe bebe fotbalist prin burta in sfarsit, a simtit si el!
Anaemi, bafta la tortulet! si eu trebuie sa ma apuc de facut mancare, si am un chef... mai ales cand ma gandesc ca stau atatea ore in picioare...ofof.
Lisa, felicitari pentru Ana eu am invatat sa inot acum aproape 3 ani, in 2 sedinte. La a doua deja eram fara sprijin si dupa-aia, cine era spaima pestisorilor in Grecia?
Fecian, mie mi-e cam frica de generatiile astea care vin... au o energie in ei de nu tii pasul.. ma gandesc cu groaza ca daca copilul seamana cu sotul.. am pus-o amandoi
Trebuie sa ma duc la cumparaturi..

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Anamaria, la multi ani pentru Filip! Sa creasca mare si sa aiba o viata frumoasa plina numai de bucurii!!!

Felicia, citind povestea nasterii lui Gabriel am vazut ca ai terminat fizica.... si eu la fel... Eu am terminat in 1997, mi-am facut masteru' si doctoratu' ... si in cele din urma m-am decis sa fac altceva... si astfel am ajuns sa lucrez in IT! Voi cand ati terminat (am dedus ca si sotul tau tot fizica a terminat) ?

Theo 20+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui Oanamares

In primul rand multumesc pentru rasPunsuri.
In al 2-lea rand,daca doctorita mea insista ca nu e necesar sa il fac(pentru ca nu ma aflu la nici una din situatiile de risc) dar daca eu tot insist sa il fac(vaccinul), trebuie sa imi iau prima data dozarile antiD, sau pot sa il fac pur si simplu in saptamana 28 si cu asta basta?


Eu mi-as face o dozare anti-D si as urma sfatul sfatul doctorului sa nu fac vaccinul

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world



si eu as face la fel


krissy
lissa felicitari Anei. eu am dat-o in bara cu dani, prima data cand l-am dus la inot, anul trecut, s-a nimerit cu inca vreo 12 copii, el era cel mai mic, a intrat printre primii in bazin si a trebuit sa se tina de bara de pe margina ff mult timp. nu a vrut, nu i-a placut, a detestat chiar. la mare a fost super ok. acum vreau sa inceapa din nou si dani imi zice si acum: "merg la inot, daca nu trebuie sa ma tin de bara" ce memorie are si pustiul asta al meu
deci, din primavara trebuie sa incep sa caut undeva unde sa fie -3 copii in grupa, ca sa se poata ocupa de fiecare in parte si sper sa treaca hopul asta
fecian ma bucur ca te simti mai bine
anaemi spor la "tortuit" si filip sa iti dea DD o viata frumoasa, plina cu sanatate, bucurii si impliniri.
cat despre preoti. chiar cred ca nu exista padure fara uscaturi, pana la urma tine si de OM, nu numai de meserie. am intalnit preoti care m-au ajutat tare mult in momente grele, am intalnit preoti care nu au fost, in primul rand, oameni. deci, eu m-am invatat, in viata, sa incerc, macar, sa nu generalizez. dar, drept e, ca si eu sunt pe principiul ca o treaba am cu DD si alta cu biserica. sunt treburi separate, oarecum.

azi vin mami si tati. nu au mai fost la noi ... de prin decembrie, cred. cica le e dor de nepoti. oricum, copiii se vor bucura enorm .
ma duc si eu sa mai strang prin casa, sa scot pustiul la o plimbare.
we placut tuturor.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

neatza fetelor!

ireth, ma bucur ca l simti pe bebe asa voinic.
eu de 3 zile nu mai simt nimic. deja sunt varza de ingrijorare.
legat de dureri de spate, eu am avut o durere de umar sfasietoare, apoi a nins, deci am ajuns o ba artrozica care anunta schimbarea vremii.

anaemi, la multi ani pt flacau! super distractie va urez!!!

lissa, felicitari pentru ana! eu am facut inot de performanta si ador sportul asta!:)

fecian, ma bucur ca esti ok acum!


_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Ne-am intors!

Deh al meu cupil n-a mai fost in locul de distractie, s-a luat cu umblatul printre copaci (zice ca e jungla si el e salvator de animale). S-a murdarit in asemenea hal, era negru, dar negru si pe maini, pantaloni, geaca, dar fericit. Mi-a umblat printre copaci vreo ora, apoi a mai alergat prin parcul de langa noi pana a obosit.
Apoi am fost in alt parculet mai mic unde tot asa s-a tavalit, iar acasa a venit mort de oboseala. S-a uitat la desene si a ras 3 felii de paine cu ceva (n-are rost sa zic cu ce ca nici nu ii stiu numele in romana) apoi niste piure de fructe. Acum stam pe picior de mers la somn.

Sta si negociaza dur cu noi dar n-are sanse.

Theaimeed eu am terminat fizica in 2004, Cosmin in 2000, masterul in 2004 si acum anul asta trebuie sa termin si cu doctoratul. Eu in 97'eram in plin liceu. Ai terminat cumva la Bucuresti?

Ireth sa treaca durerea. O sa treaca insa o sa mai treaca ceva timp

Legat de copii, sincer cred ca depinde de firea lui. Eu ma gandesc ca la Bitzu de cand l-am simtit prima data a fost tot timpul un agitat si jumatate, umbla in burtica parca era in jungla, avea tot timpul ceva de facut pe acolo...niciodata nu era multumit sa stea locului.
Bb2 vad ca e muult mai linistit, il simt, dar e mai calm, nu stiu cum sa zic.Poate asa va fi si dupa ce se va naste.

Laura13 ma bucur sa aud ca Dani e incantat de idea de inot. Cred ca anul trecut era prea devreme pentru el mai ales ca era si cel mai mic.

Acum merg sa culc piticul. Va pup !




Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 18+ cu bulina

Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput