Bobocei de sept-oct 2008 (324)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Salutare,

o ?

Nusha noi inca nu avem bicicleta, am zis ca la anul sau poate acum in primavara sa ii cumpar. Si Crina era grasuta bebe fiind, m-am ingrijorat si eu, insa nu s-a pus problema de regim, pediatra ei a zis ca abia dupa 2ani se poate spune ceva, acum o vad ca e intremata bine, nici grasuta dar nici slaba, la cat alearga...

CLaudiaH noi ceva mai rarut cu dulciurile, acum dimineata am cumparat mere, roade la unul...seara cand ajung acasa ii cumpar cate ceva, insa nu prea mut[:P]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

R nu mananca f multe dulciuri, adica o ciocolatica mica, niste biscuiti, cerealele de dimineata, care au zahar...poate o placinta sau clatita facute in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Mihai mananca dulciuri numai facute in casa si astea cam o data pe luna, cand apare socrela la noi. In rest, daca noi nu mancam, nu vede nici el. Oricum mananca in fiecare zi cel ptin 1 fruct, plus cca 1 l de lapte (din LP). Cred ca bea cam mult lapte, dar nu se lasa "dovedit" de noi. Oricum dupa ce ii iese si ultima masea ii scot biberonul.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare si multumesc de raspunsuri,pana la urma a primit de la sora mea www.amazon.co.uk/Hello-Kitty-Training-Scooter-Trike/dp/B004BFHCG0/ref=sr_1_193?s=kids&ie=UTF8&qid=1301934148&sr=1-193" target="_blank"> tricicleta asta doar ca e cu "bob the builder" si vad ca se descurca f bine cu ea,numai ca la un moment dat cam oboseste si vrea in brate

irismultumesc si eu pt urari,dap si eu cu 2 pui ,am trecut si eu prin faza in care credeam ca am fost inconstientaacum totul e ok,doar ca am inceput diversificarea la stef cu pireuturi blenduite si david vrea si el acum sa pape blenduitsi abia am reusit pe la 2ani sa-l fac sa pape neblenduit..acum o luam de la capat

claudia,da asa am citit si eu ca se discuta de regim dupa 2 ani,dar stef nu e chiar la regim...adik nu ii dau biscuiti cereale cartof si ar fi trebuit (dupa pediatra)sa-i dau doar 500ml lapte dar nu pot sa-i dau doar atat ca plange de foame,apa primeste dar f putina,suc la fel f putin,ceai nu ii dau eu si atunci cand ii e foame clar ii dau lapte

didi e mare mihaita al tau,david are 16kg si 92cm,acum 2sapt am fost cu ei la pediatra

ies ca deja david sare in spinarea mea si stef tipa ca are deja 5min de stat in scaunel...doamne fereste



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Claudia H daria are bicicleta pe 10" :) Chiar e bondoaca micutza, nu stiu cu cine seamana, ca eu sunt inalta (175cm). dar no, cum ne-o fi norocu, poate isi da drumul mai tarziu....
Dulciuri...hmmmmm

daca ma intrebai la primul copil, Matei n-a vazut ciocolata pana la 4 ani si nici un altfel de dulce cumparat. Dupa ce a acrescut a inceput sa constientizeze la ceilalti copii de pe strada/din parc ca mananca altceva si a inceput si el usor usor..... Daria, a vazut de mica cum matei mananca cate ceva pe langa mancare si acum mananca amandoi cot la cot, lucru acre nu ma bucura dar nu il pot controla. Mananca 1 dulce/zi (ori o cioco mica Kinder, ori un ou de cioco, ori napolitana, ori gogoasa, ori ori, ori...... cam orice dulce oribil din comert :((, cam asa stam noi, insa avem regula de 1/zi (macar atat :))).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Nusha, Mihai este mai mare, dar are si o luna avans fata de David. Poate la cel mic ar fi bine sa nu ii dai suc, ca asta ingrasa datorita zaharurilor.

Nocom, la al doilea nu mai poti fi la fel de strict ca la primul, ca de puterea exemplului functioneaza in ambele sensuri.

Clau, dar cum este la gradi cu Razvan. Nu am apucat sa citesc pe FB.

Lumi, ai zis ca nu dezertezi de aici. Ce fac puii?


Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Salutare,

se pare ca timpul nu e de partea mea

Lumi pe unde esti????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

cu intarziere si cu scuzele de rigoare urez ClaudiaH, Anca si Maria2004 , numai bine si sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

La multi ani florilor si floricelelor!


Didididi, R e mai mult in vacanta decat la gradi...are ponirea grea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

La multi ani floricelelor! Sa fiti iubite.

Clau, nu ii place sau raceste? ca am si eu o problema cu asta :).Vreau sa il dau din toamna la gradi si incerc sa ma pregatesc sufleteste.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput