Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cornelia_81

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Monica, sunt convinsa ca lucrurile se vor aranja si vei gasi o doamna care sa le ingrijeasca si sa le iubeasca pe fete, sunt atat de dragalase si cuminti incat nu stiu cine nu le-ar iubi

Adisor, eu si cateva mamici de gemeni de aici de pe forum (AndradaP, adipapazi, elenacatalin) am ales acest carucior http://www.marco4bb.com/index.php?id=131&article=1855 si am fost foarte inspirate pentru ca nici nu e foarte scump, si isi face treaba cu varf si indesat, copiii mei au dormit foarte bine in el, are suspensii excelente si roata din fata pivotanta, nu se simt denivelarile ca la carucioarele cu roti mici. nu mai spun ca se manevreaza cu o singura mana, foarte usor. Acum copiii s-au marit si vreau sa iau un carucior sport mai micut, si pe acesta l-am dat in vanzare. Se potrivesc la el perfect port-bebeurile din poza (adica au fost comandate special pentru caruciorul asta).
Ti-am admirat si eu buburuzele si mi-am permis sa las si cateva commenturi... Sa va traiasca, sunt frumoase si delicate ca niste flori!




Buna Ariadna,
mai ai carutul? Si daca da la ce pret il dai? Multumesc din suflet. Mamica de 2 printese :).


oh, l-am vandut imediat ce am dat anuntul...

mai am unul sport cangaroo twins classic daca te intereseaza, scrie-mi si iti trimit poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ladies, multumesc pentru raspunsuri.

saptamana aceasta mi-a crescut increderea in mine

am stat mai mult singurica, tati a fost agitat cu jobul, doar seara tarziu era prezent. i-am spus luni scumpei mele soacre sa se duca acasa la ea (in alt oras), sa se odihneasca si sa revina sambata.. ca ma descurc bine si fara ea.
pur si simplu simteam nevoia sa ma relaxez, sa stau cu porumbitzele, fara soacra/mama pe cap..
nu a inteles, s-a socat ca prefer sa-mi fie greu, decat cu ea (sic!)
am petrecut zile minunate, doar cu fetele si tati. ce-i drept, nu am putut face nimic altceva, am ratat o sindrofie, nu am putut merge la stomatolog si nici macar la piata. dar a meritat

sugubina, ma straduiesc sa le invat sa inoate cu colacii. Mara adoarme instant, iar Ioana se agita, da din picioruse dar continuam sa exersam!

ma intereseaza si pe mine subiectul "vacanta cu gemeni in bulgaria". aveti reco?
noi am vazut un resort aproape de balcic, cu bungalouri de familie, era intim
http://www.russalka-holidays.com/

mai era http://www.thraciancliffs.com/

de preturi nu stiu nimic.
mai am timp pana in aug/sep, dar deja ma gandesc cum voi sta pe plaja cu fetitele.

seara faina, adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna ziua mamici,
O sa intreb colegul despre statiunea si hotelul unde au fost si va scriu saptamana viitoare, ca ma vad cu el sa-i dau prelungirea concediului post natal cam pe Marti asa..
viss: retractez ce spuneam ca ii vreau decalati cu masa. asa fac de vreo 2-3 zile si m-au capiat. daca apuc cate juma de ora intre ei..e bine. dar nu apuc pt ca fac ca toate alea cu colicii. tu cum te descurci cu colicii? au bebicii tai?
in rest , ins farsit "ne-am horatat " ce caucior luam (adica sotul meu s-a hotarat ca el imi punea bete-n roate) si sper sa dam azi comanda cand vine el de la serv. si sa nu dureze mult pana ni-l aduc. sper ca saptamana viitoare sa ies si eu macar in jurul blocului mai intai si apoi incet incet mai departe.
in we o sa am ajutor si sotul dar si sora mea, asa ca va fi mai bine. sa ma vad saptama viitoare cand voi fi in fiecare zi singura cu ei
sper sa spun si eu ca adishor, ca-mi creste increderea in mine..insa deocamdata ma cam apuca disperarea.
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

ce carucior ati ales?

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monas,in ce zona locuiesti...poate e vreuna din mamicile mai "cu vechime" vecina cu tinesi va faceti colege de "ieseala"


incearca sa-i ai cat mai apropiati cu mesele...sa vezi la diversificare ce distractiv e daca sunt decalati.... toata ziua stai la lingurita

Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

Buna ziua doamnelor .Va rog sa ma ajutati si pe mine sa pun niste poze.Nu stiu exact cum....Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

ada, eu mi-am facut un album cu picassa(descarcat de pe net,gratuit, trebuie adresa de gmail parca) si apoi am pus la semnatura link-ul catre album

spor la treaba


Dragos si Eva _30.11.2009



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Gabitza35: luam si noi Cam Twin Pulsar pt ca tb sa aiba scunele sa se poata scoate separat de pe cadrul caruciroului. Eu locuiesc la et 4 fara lift si m-am gandit ca voi face astfel: duc cadrul jos si-l leg de calorifer, apoi pun copiii fiecare in scauelul lui (care scaunele au manere) si apoi cobor cu ei ca in niste cosulete si fixez jos fiecare scaun pe cadru. La intoarcere la fel: duc copiii sus si apoi iau si cadrul. O sa fac niste muschi ca ai lui Nicu Vlad si o sa ma duc la concurs de haltere:)). As fi luat si eu ceva mai ieftin cum e cel aratat de adriadna33 insa nu are scaunele separate care sa fie prevazutee cu manere sa-i pot urca si cobari pe scari...In plus luam si scoici la el pt masina...o gramada de bani dar nu avem incotro.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fetelor, eu stiti, sunt cu intrebarile.
Luni soseste caruciorul si deci de Marti as putea iesi afara, si o sa ies. Dar as vrea sa intreb, voi cum faceti , sau mai bien zis cum ati facut la inceputuri cu mancarea? Ieseati numai intre mese ? nu lua fomica pe bebici pe afara? Aveati la voi mancare? Cum faceati? Eu ma tot gandesc ca as vrea sa iau la mine ceva LP...sa tin cumva apa calduta si apoi daca incep cu urletele sa le amestec repede si sa le dau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna cikas!

Monas da chiar pe unde stai?
Cu decalaju nici eu nu sunt de acord/ca ma capie si nu mai am timp de nimica. Asa daca latra impreuna e alta smecherie.
Te astept cu info despre Bg. Kiss

Adishor suna bine statiunea aia.Da din ce am vaz in poze nu prea e beach deloc..e frumos asa cu stanci salbatice, dar aj vrea sa fie nisip. Noi am mai fost la bg kidless la Nisipuri, si tare ne-a placut. Acum am vrea Sunny Beach cred, ca e si Nessebar langa, e imensa, are super mare plaja..

Am fost cu Ilincuta la kineto sapt asta, si sunt cam rupta ca ni s-a stricat programul. Noi dupa scularea nr 2 de la 9-10 mai dormeam pana la a treia si ultima sculare (ca ele sunt linistite dimi). Asa da-i repede cu masa de suc/piure fructe cu stres asa, pleaca repede sa ai grija sa ajungem la 12..Mai am o sapt de ora 12 in fiecare zi dupaia 2sapt de ora 15! Deabia asteptez!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput