Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

Adishor: as vrea sa te intreb daca la carucior ai si scoici pt masina. Si noi tot la unul din acesta ne tot uitam...


Monas, ah, uitasem. pretul nu mai include nimic.. nici landou, nici scoica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dimineata fetelor dragi,
Eu sunt ramasa treaza de pe la 1 noaptea, bebicii mei au facut cu randul la mancat si scancit, asa ca nu am mai apucat sa dorm. Iar ziua nu prea pot dormi. Cel mai mult mi-e teama ca nu prea mai am lapte iar fata mea nu prea se impaca deloc cu LP...

Adishor: ma gandeam eu , insa pot sa-l foloesc pt beicii mei mici doar cu scaunele din dotare? oricum landouri nu iau, dar ma gandeam la scunele de masina...
Dupa noaptea asta ma gandes c serior sa-i seppar, nu doar in patuturi separate ci chiar sa pun unul in alta camera (cu usa deschisa la noi) si apoi sa-i schimb cu randul, dupa cate o saptamana. Se intarata unul pe altul la marait si nu mai fac fata noaptea...Voi ce ziceti? De la ce varsta as putea sa pun unul in camera separat noaptea? Nu mai stiu cum sa fac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..am intrat asa pe fuga
daca stiti pe cineva care vrea sa schizitioneze patut pliant+saltea, am eu unul de vanzare. Bonus am sa dau si lenjeriile de patut, cearceaf+fatza perna+fatza plapumioara.


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Monica, sunt convinsa ca lucrurile se vor aranja si vei gasi o doamna care sa le ingrijeasca si sa le iubeasca pe fete, sunt atat de dragalase si cuminti incat nu stiu cine nu le-ar iubi

Adisor, eu si cateva mamici de gemeni de aici de pe forum (AndradaP, adipapazi, elenacatalin) am ales acest carucior http://www.marco4bb.com/index.php?id=131&article=1855 si am fost foarte inspirate pentru ca nici nu e foarte scump, si isi face treaba cu varf si indesat, copiii mei au dormit foarte bine in el, are suspensii excelente si roata din fata pivotanta, nu se simt denivelarile ca la carucioarele cu roti mici. nu mai spun ca se manevreaza cu o singura mana, foarte usor. Acum copiii s-au marit si vreau sa iau un carucior sport mai micut, si pe acesta l-am dat in vanzare. Se potrivesc la el perfect port-bebeurile din poza (adica au fost comandate special pentru caruciorul asta).
Ti-am admirat si eu buburuzele si mi-am permis sa las si cateva commenturi... Sa va traiasca, sunt frumoase si delicate ca niste flori!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************


Buna Ariadna,
mai ai carutul? Si daca da la ce pret il dai? Multumesc din suflet. Mamica de 2 printese :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceci25

Buna fetelor,
Am nevoie de ajutor!!!! Sunt insarcinata cu trpleti si imi este foarte, foarte frica de cum vor decurge lucrurile de acum incolo.., daca cei trei se vor dezvolta cum trebuie , daca voi reusi sa duc sarcina pana la bun sfarsit...etc. Daca exista cineva pe acest forum care a trecut prin aceiasi situatie ca mine va rog sa-mi scrie. Orice fel de informatie imi va fi de folos.Sunt in saptamana 9 si ecogarafia care am facut-o la aproape 8 saptamani arata ca toti trei sunt "in grafic".Cam de doua saptamani imi este foarte, foarte rau, stari de greata si toate simtomele unei sarcini....problema e ca nu stiu daca imi este rau ca sunt trei sau asa reactioneza organismul meu?
Credeti ca starea acesta de rau care ma tine mobilizata la pat o sa mai dureze???....

va multumesc din inima si astept raspunsurile vostre!!!
ceci


Buna Ceci,
felicitari pentru cei 3 ingerasi. Eu am nascut pe 11 martie 2 printese si vreau sa iti spun ca si eu am avut greturi de ma tineau in pat la inceputul sarcinii si am luat un tratament homeopat. Daca nu ai un medic homeopat la care sa apelezi, iti pot recomanda eu pe cineva. Pupici si sarcina usoara ca fulgul, asa cum am avut-o si eu :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

Buna dimineata fetelor dragi,
Eu sunt ramasa treaza de pe la 1 noaptea, bebicii mei au facut cu randul la mancat si scancit, asa ca nu am mai apucat sa dorm. Iar ziua nu prea pot dormi. Cel mai mult mi-e teama ca nu prea mai am lapte iar fata mea nu prea se impaca deloc cu LP...

Adishor: ma gandeam eu , insa pot sa-l foloesc pt beicii mei mici doar cu scaunele din dotare? oricum landouri nu iau, dar ma gandeam la scunele de masina...
Dupa noaptea asta ma gandes c serior sa-i seppar, nu doar in patuturi separate ci chiar sa pun unul in alta camera (cu usa deschisa la noi) si apoi sa-i schimb cu randul, dupa cate o saptamana. Se intarata unul pe altul la marait si nu mai fac fata noaptea...Voi ce ziceti? De la ce varsta as putea sa pun unul in camera separat noaptea? Nu mai stiu cum sa fac...


mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


Ai mei au dormit impreuna pana la 5 luni , acum dorm in patuturi separate, din fericire pentru noi Felix nu se trezeste poti sa tragi cu tunu Seby se trezeste des noaptea plangand, ii dau suzeta si tace ma uit la Felix si nici nu se misca doarme bustean ......


http://community.webshots.com/user/Dragaica

https://picasaweb.google.com/Handemadjewelry

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Monas, imi pare rau ca nu te poti odihni. Copilasii tai asa au fost de la inceput? Te intreb, ptr ca ai mei deocamdata sunt cuminti, daca plange unul, celalalt doarme dus... dar daca intru eu in camera lor, tresar amandoi. Ai mei au patuturi separate. Dar din cand in cand ii mai culc si impreuna intrun patut. Eu in locul tau i-as separa o perioada, dar cred ca mai bine te-ar sfatui o mamica cu experienta .
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna iepurasele,

blue_karina mare noroc ai avut cu tanti aia ca ai gasit-o, felicitari! multa sanatate puilor!

mary1975 pune si tu poze cu Luca si Ianis!

adishor_1975 asa simt si eu si cu mama si cu soacra..Azi mama a venit a treia oara ca Pufi a fost in delegatie si deja imi venea sa latru. Da am tacut ca deh ma ajuta. Sa o fi vazut: i-am zis fa si tu 90 ml pt Ilinca sa plecam cu ele odata. Vad eu cum se duce pune apa PESTE 120 desi specificasem 90...Deci ea era sa faca la fata un fel de apa kiuara.

Vazut pozele , sunt superbi! Vad ca nu te sfiesti sa il imbraci si pe domn cu rozaliu. Asa da! iar colaceala este maxima si la voi vad! cum le place, fac scheme si figuri sau doar stau la relache?
De mers la mare noi vrem in iulie la bulgari. All Inclusive pt mamy si dady si fetele free.

Despre stat impreuna-doar noaptea le culcam una la un cap una la alt cap, in rest ziua in patut le pun doar una langa alta, si cand sed cu mine in sufragerie pe canapea tot asa, una langa alta. E tare frumos cand le vad asa impreuna, cum isi sug mainile una la alta, sau cum tiu amandoo de aceias jucarie. La tine e cam devreme cred. Da pune-i pe o parte fixati cu rulouri de prosoape fata in fata si ai sa vezi scene in curand .

viss tare asta cu primu bocit primu servit ! ma identific total. Cu adormitu incearca totusi sa ii obisnui sa doarma singurei, ca iti faci tie viata grea; usor usor in patut, mai te uiti la ei,mai o mangaiere, lumina sa fie stinsa si nici un zgomot, si ai sa ii obisnuiesti sa adoarma fara ajutor.
Asa de bine ne e acu-ca li s-a format obicei si dupa baie, papa punem la patucin - nimeni nu mai scanceste. Mai se uita in jur, iau o manuta la lins sau supt dupa caz si bye bye..

CAMELIA28 colacii merg pan la 18luni. Eu dabia astept sa ii iau la mare la vara!

Monas la ce hotel a fost de i-au dat si patut? ca si noi vrem..





Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_23 spune:

buna MONAS Copilasii mei au dormit impreuna pana la 4 luni .pt inceput unul langa altul de-a latul patului ,apoi picioare in picioare ,orizontal .Mai tarziu incep sa se miste mai mult si se trezesc unul pe altul.Acum tu faci cum stii,depinde si de bebelusii tai .Ai nevoie de odihna ,saracuta de tine... Aveti grija de voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina
mary1975 pune si tu poze cu Luca si Ianis!


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Am poze puse pe Facebook http://www.facebook.com/album.php?id=1709157796&aid=33888

Mergi la inceput