Pufi de Ian-Feb 2010 (230) - LMA Gratiana!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alicredo


cum le explicati ca nu-i voie? eu i-am dat peste mana cand umbla pe unde nu e voie, dar mi-e mila sa-i dau tare,si il vad si pe el ca ridica mana la mine, si apoi eu strig la el ca nu e voie, stiga si el....un lant al slabiciunilor



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Nu stiu... eu nu sunt de acord cu datul peste manutza sau peste pampers sau orice fel de lovitura oricat de usoara ar fi ea. Sunt de parere ca violenta naste violenta si sunt sigura ca s-a intoarce inzecit...
Mai degraba distrasa atentia si explicat. De ex nu ma intelegeam cu Dav odata pt ca vroia sa puna mana pe ceasca in care aveam cafea fierbinte. I-am tot spus ca e uff, ca face buba... nimic... Atunci i-am luat un degetel si l-am apropiat de ceasca. Cand a vazut ce inseamna s-a retras singur si fara scandal

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


asta a fost usoara! si eu cum ii arat ca nu e voie la priza sau la gunoi? (precizez ca toate prizele sunt inchise de la buton,dar tot nu-mi place sa-l stiu ca umbla, si gunoiul...cand e el in casa il scot afara,cand e afara il bag in casa)dar...? cum fac?




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

fetelor...care vreti sa slabiti puneti o poza cu vi4i pe frigi pe oglinzi...etc.....pffff si ea si mama eisi sora si tatal......au gasit elixirul tineretiida-ne si noua vi4i draga ca nu stiu cum altfel aratati toti asa bine

dionisios e un scump.....ce mare si frumos estepetrecerea tare frumoasa aranjamentele la fel....ai avut de lucru dar a iesit foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica


Citeam despre mancare si am zis ca sa va intreb si pe voi: cati pitici papa singuri cu lingurita? Ati inceput sa ii invatati?

Mama ma bate la cap sa il invat, si el nici chef de luat lingurita, nu are. Cum e pe la voi?





Mami a lui Cristi



nebunii crosetate sau din margelute


eu inca nu ma stresez...am avut cateva tentative si a fost varza.il mai las cand ii dau piure,dar tot la cu mainele ajunge sa pape.cred ca peste o luna,cand se mai incalzeste ne apucam si noi de treaba spor la treaba




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

moooama david ce tort frumos si yammmy arata...nu mai are mami vreo felie dosita sa impartim frateste
faina petrecere cu copii ce bine le sade toti intr-un loc....care mic care mai maricel....david are bujorei frumosi in obrajoricred cas-a simtit tare bin cu copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

noapte buna fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

...gata, cu greu, dar am reusit sa pun niste poze de la petrecere. am pus si o poza cu mancarurile, ca sa vedeti cat m-am agitat...am uitat sa va zic ca dupa ce am stat cu o seara inainte de petrecere sa fac papanasii, am uitat sa-i servesc...si am facut o gramada...

si sa revenim la ale noastre...eu inca nu mi-am dat seama cand face david caca, in sensul ca nu am observat sa aiba anumite ore. eu cand il vad ca incepe sa se screme un pic, alerg sa-l pun repede la olita si asa face, altfel nu...mai avem de muncit si la faza asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LA MULTI ANI, ALEXIA!
Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copilashii tai!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



ca bine zici Lores, La multi Ani Alexia

si pentru ca am lipsit cand s-a sarbatorit nyny....


LA MULTI ANI, NYNY!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alicredo


cum le explicati ca nu-i voie? eu i-am dat peste mana cand umbla pe unde nu e voie, dar mi-e mila sa-i dau tare,si il vad si pe el ca ridica mana la mine, si apoi eu strig la el ca nu e voie, stiga si el....un lant al slabiciunilor



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Nu stiu... eu nu sunt de acord cu datul peste manutza sau peste pampers sau orice fel de lovitura oricat de usoara ar fi ea. Sunt de parere ca violenta naste violenta si sunt sigura ca s-a intoarce inzecit...
Mai degraba distrasa atentia si explicat. De ex nu ma intelegeam cu Dav odata pt ca vroia sa puna mana pe ceasca in care aveam cafea fierbinte. I-am tot spus ca e uff, ca face buba... nimic... Atunci i-am luat un degetel si l-am apropiat de ceasca. Cand a vazut ce inseamna s-a retras singur si fara scandal

Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei


Nyny si noi am facut la fel cu caloriferul, ca si tine cu ceasca.

Alicredo, am citit, nu mai stiu unde, ca ei imita tot, inclusiv comportamentul nostru in situatii de stres sau criza. Era o faza cu "daca tipa si parintele tipa mai tare la el, ca sa taca, el va percepe tipatul ca reactie normala in acele conditii".

La noi e tot cu uufff, buba, cah. Nu tipat, nu bruscat, nu trantit. Pana la cel putin 2 ani, incercam cu puterea exemplului. Si la crize, cu explicatii scurte apoi cu ignorarea urletelor si tavalitul pe jos. N-om ramane cu nervii in pioneze.

Bunicile/bunicii au interzis la "bau-bau" sau cum am prins-o pe mama zicandu-i "ai facut kk, rusinica!" . I-am facut scandal si i-am explicat ca nu sunt de acord cu atitudinea asta, acel kk este o reactie absolut normala a organismului si pe care nu si-o poate controla, inca. In nici un caz "rusinica"!!!
Si acum ma apuca dracii cand ma gandesc cum i-a zis atunci...deh! cioara din mine!




Mami a lui Cristi



nebunii crosetate sau din margelute


corect cand am fost acum la party...o sora de-a soacrei mele il tragea de urechi pe baiatul de 5 ani a altei surori, si ii zicea: mai magarule de ce ai facut asta? nu ti-e rusine? cred ca as face crima si pedeapsa daca ar fii vorba de copilul meu , sa vina alta sa mi-l urecheze, chiar daca face parte din familie. de aia incerc sa adun informatii, despre cum pot sa-mi potolesc copilul singura.acum sa nu intelegeti ca il vreau usa de biserica, dar totusi ...fara crize de isterie si tavalit pe jos.




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


nyny...nu stiu ce sa zic...oricat ne stradum sa-i ferim...n-o sa reusim...doar poate cand o sa inteleaga sa discerna ce e frumos si ce nu...sunt deacord cu tine...in ceea ce priveste violentza...

acu na..io ii mai dau lui jiji peste pampers..dar asa, de drag cand il strang tare in bratze....in rest....nu ..nu stiu ce sa zic....nici nu e obraznic...inact sa ma scoata din sarite...ma mai uit fix in ochii lui si-l mai dojenesc pe un ton mai aspru cand e cazul....NU ARUNCA...se uita fix la mine...si-i da drumul jos sau alteori imi da mie...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



poate la faza cu uitatul fix in ochii si cu tonul aspru mai am si eu de lucrat. cateodata cand incerc sa fac pe dura mii se impulica limba in gura si incep sa rad

sa-ti fie de bine prajitura




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

gata, am culcat copiii...

Fetelor va multumesc mult pentru sfaturi si sustinere
Bubu mai ai clatite?? Bag si eu una
Dece sa porti sanatoasa blugii... zici ca a fost buna prajitura, nu?
Mire tare frumos te-a ajutat Mara la curatenie



Mamica fericita de Mara si de David
Povestea Marei

Mergi la inceput